Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Affinity Publisher

Poznaj techniki składu publikacji na potrzeby druku, naucz się DTP w nowoczesnym programie Affinity Designer jako alternatywnie dla Adobe InDesign!

53 lekcji

4h 52min

5 (2 oceny)

Affinity Publisher - od Podstaw

Affinity Publisher to nowa - i szybko zdobywająca rynek - aplikacja do składu publikacji i łamania tekstu. Przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny materiał wideo pokazujący krok po kroku to, jak działa ta świetna i łatwa w obsłudze aplikacja. Szereg narzędzi pozwala na szybką edycję tekstu i grafiki, a korzystając z szablonów stylów akapitowych możesz w prosty sposób dostosować typografię do swoich potrzeb. Działanie programu przedstawimy Ci na praktycznych przykładach, które wykorzystasz w swojej pracy.

Interfejs Affinity Publisher

W trakcie pierwszych lekcji dowiesz się czym są aplikacje Affinity i poznasz interfejs Publishera. Nauczysz się dostosować wszystkie okna i panele do własnych potrzeb. Prowadzący przedstawi Ci okna typu "Studio", a ponadto nauczy Cię tworzyć nowy dokument z konkretnymi ustawieniami, wybierając i dostosowując preset. Będziesz pracował z dokumentem wielostronicowym i dowiesz się jak działają prowadnice w Affinity Publisher.

Praca z dokumentem i tekstem

W kolejnych rozdziałach dowiesz się jak pracować z ustawieniami Twojego dokumentu, jak zmieniać ilość stron, dodawać marginesy, dopasować prowadnice i jak działa wzorzec strony. Następnie przejdziemy do ustawień tekstu i pracy z typografią. Stworzysz pierwszą ramkę tekstową. Poznasz opcje kolumn i wyrównania tekstu, dodasz odpowiednie wyrównanie i kontynuację tekstu w kolejnych ramkach tekstowych.

Praca z grafiką i Persony

Affinity Publisher to nie tylko skład i łamanie tekstu. W aplikacji mamy dostępne obszerne narzędzia do tworzenia i edycji grafiki wektorowej, które znamy z Affinity Designer. Dzięki temu aplikacje są ze sobą kompatybilne i doskonale ze sobą współdziałają. Funkcja Persony pozwala bez wychodzenia z Publishera przenieść do Affinity Designera czy Affinity Photo i edytować bitmapę czy wektory. Jest to możliwe dzięki technologii Studio Link. Nauczysz się pracować z kolorem, wypełnieniem, obrysem oraz poznasz narzędzie niezbędne do transformacji obiektów i grafik. Dzięki synchronizacji z serwisami Pexels czy Unsplash będziesz mógł za darmo pobierać zasoby do swoich dokumentów bez wychodzenia z aplikacji.

Praktyczny projekt czasopisma i style

Aby lepiej przyswoić wiedzę i od razu wdrożyć ją w swoich projektach będziesz uczył się wszystkiego w oparciu o praktyczne przykłady. Stworzysz projekt czasopisma wliczając w to okładkę, strony artykułów i spis treści. Przygotujesz całość do druku i wygenerujesz pliki produkcyjne zgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami. Nauczysz się przy tym jak korzystać ze stylów akapitowych i przekonasz się jak profesjonalnie połamać tekst z ich pomocą. Oblejesz grafikę tekstem, dodasz odpowiednie assety oraz stworzysz odpowiednie style znakowe.

Spis treści

Spis treści to jeden z najczęściej wymaganych elementów typograficznych w publikacjach wielostronicowych takich jak czasopisma. Dlatego w kursie nie mogło zabraknąć lekcji dotyczących pracy ze spisem treści w Affinity Publisher. Generowanie potrzebnych stylów akapitowych w tym celu jest bardzo proste - sam przekonasz się, że praca z tego typu elementami projektu jest intuicyjna. Na koniec zbudujesz wzorzec strony, który pozwoli Ci łatwo powielić powtarzalne obiekty na stronach - takie jak stopki z numeracją.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się narzędzi do składu i łamania tekstu od podstaw. Materiał przygotowany został w taki sposób, aby osoby początkujące mogły z łatwością przyswoić wiedzę i wdrożyć ją do codziennej pracy dzięki praktycznym przykładom omawianym w kursie. Materiał przeznaczony jest również dla osób, które pracują już z takimi edytorami jak na przykład Adobe Indesign, ale chcą rozszerzyć swoje kompetencje o dodatkowe narzędzia.

Czego się nauczysz?

 • Tworzenie dokumentu wielostronicowego

 • Edycja ustawień stron

 • Panel assetów

 • Prowadnice i Smart Guides

 • Wzorce stron

 • Praca z kolumną i łamem

 • Opcje ramek tekstowych

 • Opcje ramek graficznych

 • Obiekty specjalne

 • Praca z kolorem

 • Persony

 • Affinity Studio Link

 • Style akapitowe

 • Style spisu treści

 • Eksport plików produkcyjnych

 • i wiele więcej!

Zawartość

Affinity Publisher

8 rozdziały 53 lekcji 4h 52min

 • Wstęp do kursu Affinity Publisher

  6min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  1min

  Czym są aplikacje Affinity

  Podgląd lekcji

  2min

  Pobranie aplikacji Publisher

  3min

 • Interfejs

  48min

  Welcome screen

  4min

  Interfejs aplikacji

  4min

  Ustawienia interfejsu

  6min

  Studio Link

  5min

  Tworzenie nowego dokumentu

  9min

  Praca ze stronami

  8min

  Prowadnice

  6min

  Nawigowanie po dokumencie

  6min

 • Praca z dokumentem

  38min

  Ustawienia dokumentu

  4min

  Zmiana rozmiaru stron

  7min

  Zmiana ustawień marginesu

  4min

  Wzorzec strony

  6min

  Prowadnice w praktyce

  9min

  Zapisywanie dokumentu

  4min

  Podstawy preferencji

  5min

 • Ramka tekstowa

  20min

  Tworzenie ramki tekstowej

  6min

  Podstawowe ustawienia ramki

  5min

  Opcje kolumn

  4min

  Wyrównanie wertykalne

  2min

  Tekst niemieszczący się w ramce

  3min

 • Praca z obiektami

  38min

  Podstawowe obiekty wektorowe

  10min

  Przykładowe obiekty specjalne

  7min

  Transformacje obiektów

  9min

  Obrys i wypełnienie

  9min

  Praca z kolorem

  3min

 • Praktyczny dokument

  1h 40min

  Tworzenie dokumentu dla czasopisma

  4min

  Umieszczanie bitmap

  7min

  Photo Persona

  4min

  Dodawanie i edycja plików wektorowych

  4min

  Designer Persona

  5min

  Tekst ozdobny i łamanie wiersza

  5min

  Opcje typograficzne

  5min

  Opcje akapitowe

  4min

  Styl akapitowy

  7min

  Wdowy i bękarty

  4min

  Ustawienia stylu

  9min

  Nowy styl akapitowy

  11min

  Import i edycja plików SVG

  9min

  Dodanie assetów i przeźroczystości

  7min

  Styl akapitowy z tekstu

  6min

  Style znakowe

  4min

  Oblewanie grafiki tekstem

  5min

 • Spis treści

  33min

  Wstęp do spisu treści

  5min

  Spis treści - opcje

  5min

  Edycja stylów pozycji spisu

  9min

  Edycja stylów pozycji - cześć 2

  3min

  Okładka

  4min

  Wzorzec strony z numeracją

  7min

 • Zakończenie

  11min

  Eksport pliku produkcyjnego

  9min

  Dziękuję za uwagę

  2min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Świetnie przygotowany materiał dla Affinity Publishera a jednocześnie podstaw DTP. prowadzący zdecydowanie wie co mówi na kursie :-)

Andyx

21 kwietnia 2021

Natalia Marcińczyk

4 września 2022

Kurs Affinity Publisher

 • 53 lekcji wideo

 • 4h 52min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Affinity Publisher

 • 53 lekcji wideo

 • 4h 52min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych