Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Affinity 1.9

Serif Lab zaskakuje nas coraz częstszymi aktualizacjami pakietu narzędzi Affinity w tym kursie przyjrzymy się najważniejszym z nich i omówimy je podczas pracy na praktycznych przykładach.

30 lekcji

1h 30min

5 (6 oceny)

Affinity 1.9 - Przegląd Nowości

Serif zaskakuje nas coraz częstszymi aktualizacjami pakietu narzędzi Affinity. Właśnie ukazała się nowa odsłona narzędzi opatrzona numerem 1.9. Każdy update to poprawiona wydajność, usunięcie błędów oraz to co cieszy najbardziej - nowe narzędzia i funkcje. Tych nie brakuje i w obecnej aktualizacji, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować obszerny materiał, w którym przyjrzymy się najważniejszym z nich i omówimy je podczas pracy na praktycznych przykładach!

Darmowe zasoby i instalacja aktualizacji

Kurs podzielony został na rozdziały z których każdy dotyczy osobnej aplikacji z pakietu Affinity. Pierwsze lekcje pokażą Ci jak pobrać update z różnych oficjalnych źródeł oraz jak skorzystać z darmowych zasobów z racji wprowadzenia aktualizacji. Po zarejestrowaniu programów otrzymasz zestawy ciekawych nakładek i teł do wykorzystania w swoich projektach.

Nowości w Affinity Designer 1.9

Rewelacyjne i wszechstronne narzędzie jakim jest Affinity Designer w tej wersji otrzymało kilka nowości oraz ulepszeń. Jednym z nich jest nowe narzędzie "Countur Tool" które przy bardzo prostej obsłudze daje nam podobne rezultaty co opcja "Offset Path" z Illustratora. Zostało ulepszone narzędzie "Text on Path" dodano kilka przydatnych okien jak "Resource Manager" oraz możliwość zapisywania ustawień interfejsów jako własne presety.

Nowości w Affinity Publisher 1.9

Affinity Publisher to świeża aplikacja, ale stale rozwijana i wspierana. Tym razem otrzymujemy między innymi możliwość zmiany kolorów lini pomocniczych takich jak marginesy, dodawanie zakładek do p[lików PDF czy opcję "Clear fill" w ramkach graficznych podczas dodawania plików PNG. W opcjach związanych z tekstem otrzymamy zaawansowane funkcje wyrównania tekstu w ramce oraz lepsze zarządzanie podlinkowanymi czy osadzonymi zdjęciami w dokumencie.

Nowości w Affinity Photo 1.9

Aktywny filtr Liquify, linkowane warstwy czy wzorek z zaznaczenia to tylko niektóre z nowych funkcjonalności w Affinity Photo. Znajdziemy również opcję tworzenia własnych pędzli z zaznaczonej warstwy oraz nowy tryb mieszania. Ponadto poznasz działanie menadżera zewnętrznych plików osadzonych lub podlinkowanych w dokumencie, a także będziesz mógł zapisać ulubione ustawienia interfejsu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które pracują z aplikacjami pakietu Affinity od studia Serif Labs i chcą być na bieżąco z nowościami i wprowadzanymi funkcjonalnościami. Materiał przygotowany jest tak, aby osoby które niedawno rozpoczęły pracę z tymi rewelacyjnymi narzędziami mogły odnaleźć się wśród aktualizacji i nowych opcji, ponieważ te prezentowane są na praktycznych przykładach.

Czego się nauczysz?

 • Wprowadzenie do nowości

 • Ulepszony tekst na ścieżce

 • Aktywny filtr Liquify

 • Własne pędzle z zaznaczenia

 • Przyspieszenie sprzętowe

 • Zmiana kolorów lini marginesu i spadów

 • Panel Studio Presets

 • Funkcje Select Same

 • Konwersja obrazów osadzonych na podlinkowane

 • Zarządzenie plikami w Resources Manager

 • Dodawanie zakładek do PDF

 • Narzędzie Countur Tool

 • I wiele więcej!

Zawartość

Affinity 1.9

5 rozdziały 30 lekcji 1h 30min

 • Wprowadzenie

  7min

  Witaj w kursie

  Podgląd lekcji

  2min

  Darmowe zasoby

  3min

  Jak pobrać aktualizację

  2min

 • Designer 1.9

  28min

  Funkcja Select Same i Object

  6min

  Opcja Studio Preset

  4min

  Własny pędzel z bitmapy

  Podgląd lekcji

  3min

  Skalowanie i umieszczanych obrazów

  4min

  Narzędzie Contour Tool

  3min

  Ulepszony tekst na ścieżce

  4min

  Resource Manager

  5min

 • Publisher 1.9

  28min

  Zmiana koloru marginesów i spadów

  6min

  Studio Presets

  3min

  Konwersja na obrazy podlinkowane

  3min

  Select Same i Select Object

  Podgląd lekcji

  2min

  Zmiana ustawień wertykalnego wyrównania tekstu

  3min

  Zakładki PDF

  4min

  Generowanie paczki

  3min

  Czyszczenie wypełnienia w ramkach graficznych

  2min

  Skalowanie podlinkowanych obrazów

  2min

 • Photo 1.9

  25min

  Tryb mieszania "Divide"

  1min

  Funkcja Linked Layers

  4min

  Live Liqify

  Podgląd lekcji

  2min

  Import filtrów LUT

  1min

  Tekst na ścieżce

  2min

  Panel Studio Presets

  3min

  Funkcja File Linking

  4min

  Pattern z warstwy

  3min

  Własny pędzel z zaznaczenia

  2min

  Przyspieszenie sprzętowe

  2min

 • Zakończenie

  2min

  Dziękuję za uwagę

  2min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Jakub Ludwiczak

24 lutego 2021

suuuper zmiany, jestem zachwycony "pattern z warstwy" bajka. Przyspieszenie sprzętowe też się przyda :)

Marek Rozwałka

26 lutego 2021

Wojciech

25 marca 2021

Jak zawsze super

Jolanta Waniowska

1 kwietnia 2021

Andyx

11 kwietnia 2021

Alicja Jankiewicz

15 maja 2021

Kurs Affinity 1.9

 • 30 lekcji wideo

 • 1h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 24.02.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Affinity 1.9

 • 30 lekcji wideo

 • 1h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 24.02.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych