Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Ilustracja w Affinity Designer

Tym razem masz przed sobą dwa obszerne materiały, które wprowadzą Cię w arkana ilustracji w Affinity Designer

2 lekcji

1h 52min

5 (3 oceny)

Ilustracja w Affinity Designer - Praktyczny Projekt

Tym razem masz przed sobą dwa obszerne materiały, które wprowadzą Cię w arkana ilustracji w Affinity Designer. Z pomocą narzędzi Designera nauczysz się generować ciekawe efekty graficzne, korzystając z efektów warstw funkcjonalności takich jak gradienty, przeźroczystości czy tryby mieszania. Ponadto skupimy się na tworzeniu postaci pomagając sobie aplikacją webową POSE, oraz nauczymy się pracować z konturem i teksturą. Zapraszam do tego praktycznego warsztatu, w którym razem ze mną możesz stworzyć fajną ilustrację!

Designer oraz Pose w tworzeniu postaci

Pierwsza lekcja to godzinny warsztat, w którym Michał Wedlechowicz zapona niezaznajomionych jeszcze z aplikacją Affinity Designer. Omówimy najważniejsze funkcje i działanie przydatnych narzędzi na praktycznym przykładzie ilustracji. Przekonasz się jak intuicyjny i prosty w obsłudze jest interfejs designera oraz jak sprawnie działają poszczególne funkcje i narzędzia. Nauczysz się tworzyć kształty wektorowe, dodawać efekty i wypełnienia za każdym razem wchodząc na coraz bardziej zaawansowany poziom pracy po to, aby na końcu stworzyć profesjonalną grafikę z sylwetką wektorowej postaci.

Kontur i tekstura w Designer

W drugiej części przez około godzinę nauczysz się korzystać z pędzli w Affinity Designer. Pokażemy Ci jak budować własne pędzle aby uzyskać kreatywne efekty przy pracy z konturowaniem oraz jak pracować z panelem "Brushes" i z kadrowaniem obiektów. Wspólnie wykonamy ilustracje w klimatach cyberpunkowych ponownie wykorzystując efekty warstw i tryby mieszania. Drugi warsztat zawiera nieco bardziej zaawansowane techniki ,które krok po kroku zostaną omówione na praktycznym przykładzie.

Dla kogo jest ten kurs?

Materiał przygotowany jest jako wprowadzenie dla osób które nie pracowały jeszcze z narzędziami Affinity. Jeśli wcześniej nie małeś do czynienia z aplikacją Designer, śmiało możesz potraktować ten materiał jako solidny wstęp. Ci z Was, którzy już pracują z Affinity mogą wyciągnąć ciekawe rozwiązania i metody wykorzystania narzędzi do uzyskania kreatywnych i bardziej zaawansowanych efektów, zwłaszcza po przerobieniu drugiej częsci kursu.

Czego się nauczysz?

 • Wprowadzenie do Affinity

 • Narzędzia i efekty

 • Rysowanie postaci

 • Aplikacja POSE

 • Budowanie pędzli

 • Konturowanie szkicu

 • Tekstury i oświetlenie postaci

 • Efekty warstw

 • I wiele więcej!

Zawartość

Ilustracja w Affinity Designer

1 rozdziały 2 lekcji 1h 52min

 • Wprowadzenie do ilustracji w Affinity Designer

  1h 53min

  Designer oraz Pose w ilustracji

  1h 2min

  Kontur i tekstura w Designer

  51min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Karol Kotański

5 lipca 2021

Waldemar Groń

16 lipca 2021

Kamil Szurmak

19 lipca 2022

Kurs Ilustracja w Affinity Designer

 • 2 lekcji wideo

 • 1h 52min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.06.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Ilustracja w Affinity Designer

 • 2 lekcji wideo

 • 1h 52min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.06.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych