Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Dall-E i ChatGPT

W kursie, który masz przed sobą poznasz nie tylko niezbędną teorię, ale nauczysz się tworzyć i modyfikować materiały graficzne używając słów, a nie tylko znanych Ci do tej pory narzędzi rodem z aplikacji desktopowych.

34 lekcji

1h 40min

5 (2 oceny)

Dall-E i ChatGPT - w Projektowaniu Graficznym

Twórz i projektuj storyboardy, Key Visuale i ilustracje przy wsparciu sztucznej inteligencji, aby pracować szybciej i wydajniej. Projektuj rozbudowane materiały graficzne dla dużych kampanii w Social Mediach lub klatki ilustracji dla różnego rodzaju animacji. Teraz możesz zrobić to pomocą asystenta jakim jest Dall-E 3 w swojej najnowszej odsłonie, zintegrowanej z Chatem GPT. W kursie, który masz przed sobą poznasz nie tylko niezbędną teorię, ale nauczysz się tworzyć i modyfikować materiały graficzne używając słów, a nie tylko znanych Ci do tej pory narzędzi rodem z aplikacji desktopowych. Oczywiście i te będą nam potrzebne, więc możesz śmiało traktować ten materiał jak naukę zbudowania olbrzymiego kombajnu narzędziowego aplikacji takich jak Photoshop przy wsparciu sztucznej inteligencji.

Opanowanie podstaw i wprowadzenie do świata AI

W pierwszym rozdziale kursu skupimy się na opanowaniu podstawowych narzędzi i technik, które są niezbędne każdemu grafikowi pragnącemu wykorzystać AI w swojej pracy. Rozpoczniemy od nadania kontekstu narzędziom DALL-E 3 i ChatGPT. Przejdziemy krótkie wprowadzenie do Chat GPT, następnie omówimy różnice między DALL-E 2 a DALL-E 3, abyś mógł zrozumieć ewolucję, szybkość zmian i zaawansowanie tych narzędzi. W tym rozdziale nauczysz się, jak przejść przez zakup GPT-4 i skonfigurować swoje narzędzie do pracy. Podejmiemy temat Interfejsu obu systemów, co pozwoli Ci szybciej i wygodniej pracować w realizacji zadań z kolejnych lekcji. Dalej przejdziemy do tworzenia promptów, czyli poleceń. Poznamy szczegółowo elementy promptów, dowiemy się jak tworzyć tło i tekst, oraz zapanujemy nad stylem i kompozycją. Nie zabraknie także pracy ze światłem, czyli sterowania oświetleniem scen i kolorem.

Zaawansowany prompting i odkrywanie nowych możliwości

W drugim rozdziale kursu zejdziemy głębiej i skupimy się na bardziej złożonych technikach tworzenia promptów i wykorzystywania ChatGPT do generowania szczegółowych i precyzyjnych zapytań. Rozpoczniemy od ustawień kamery i widoku, gdzie nauczysz się manipulować perspektywą i ujęciami w tworzonych grafikach. Lekcje pozwolą Ci eksplorować różne warunki oświetleniowe i efekty wizualne. Czy wiesz, że dzięki sztucznej inteligencji możesz symulować styl zdjęcia typowy dla danego aparatu, obiektywu, a nawet ogniskowej? Odkryjesz zaawansowane opcje edycji w AI, a następnie nauczysz się, jak tworzyć skomplikowane zapytania do sztucznej inteligencji z pomocą ChataGPT. "Revers Engineering" pozwoli Ci analizować i odtwarzać projekty, które przypadły Ci do gustu.

Rraktyczne zastosowanie i finalizacja projektów

Ostatni rozdział kursu to samo mięso — praktyczne wykorzystanie DALL-E, dzięki któremu wcielisz w życie (i swoje projekty) wszystkie zdobyte umiejętności. Zaczniemy od przygotowania twojego praktycznego projektu. Podczas budowania briefu z pomocą ChatGPT odkryjesz, jak wykorzystać brief jako prompt, a następnie stworzysz pierwsze keyvisuale na podstawie tego zapytania. W dalszej części skupimy się na dopracowaniu koncepcji dla zespołu oraz przygotowaniu materiałów w Adobe Photoshop. W ostatnich krokach przejdziemy analizę materiałów z ChatemGPT, sprawdzimy, czy można z jego pomocą wygenerować draft logotypu. W ostatniej fazie przygotujemy materiały w Adobe Illustrator, które pozwolą Ci zintegrować tradycyjne narzędzia z AI. Zajmiemy się także tworzeniem grafik do social mediów i zakończymy kurs, finalizując twój projekt.

Dla kogo jest ten kurs?

Materiał szkoleniowy został zaprojektowany dla każdego, kto zajmuje się projektowaniem graficznym. Jest również przeznaczony dla artystów, którzy już pracowali z innymi narzędziami AI, ale chcieliby poznać nowe, rozbudowane możliwości Dall-E 3 zintegrowanego z Chatem GPT.

Czego się nauczysz?

 • Wprowadzenie do ChatGPT

 • Podstawy pracy z promptem

 • Utrzymywanie kontroli na generowanymi obrazami

 • Zaawansowane techniki pisania promptu

 • Korzystanie z pomocy ChatuGPT

 • Integracja DALL-E z Chatem

 • Prompt rewriting

 • Revers Engineering oraz AI Vision

 • Edycja grafik w postaci konwersacji

 • Korzystanie ze stałych elementów promptu

 • Użycie AI w praktycznym projekcie graficznym

 • Wiele więcej!

Zawartość

Dall-E i ChatGPT

3 rozdziały 34 lekcji 1h 40min

 • Opanowanie podstaw i wprowadzenie do świata AI

  1h 21min

  Witaj w kursie

  Podgląd lekcji

  2min

  Wprowadzenie do ChatGPT i DALL-E

  9min

  DALL-E 2 vs DALL-E 3

  5min

  Zakup planu ChatGPT Plus

  5min

  Krótko o interfejsie

  6min

  Pierwszy prompt

  8min

  Proporcje obrazu

  5min

  Temat i akcja

  8min

  Dodawanie tekstu

  7min

  Praca z tekstem orientacją i treścią

  11min

  Zmiana kolorystyki i oświetlenia

  8min

  Stylistyka

  7min

 • Zaawansowany prompting i odkrywanie nowych możliwości

  1h 9min

  Stałe elementy promptu

  5min

  Elementy promptu w praktyce

  10min

  Obiektyw i przeznaczenie

  10min

  Edycja obrazów w formie czatu

  11min

  Możliwości korekty tekstu

  9min

  Inpainting

  5min

  Outpainting

  4min

  AI Vision czyli Revers Engineering

  7min

  Referencja i odtwarzanie

  4min

  Budowanie promptu z ChatGPT

  6min

 • Praktyczne zastosowanie i finalizacja projektów

  1h 39min

  Przygotowanie projektu praktycznego

  4min

  Budowanie briefu z Chat GPT

  5min

  Brief jako prompt

  6min

  Pierwsze KV na podstawie Briefu

  6min

  Dopracowanie koncepcji dla zespołu

  10min

  Przygotowanie materiałów w Adobe Photoshop

  25min

  Analiza materiałów z Chatem GPT

  9min

  Dall-E i logo

  8min

  Przygotowanie materiałów w Adobe Illustrator

  15min

  Dall-E i grafiki na SM

  7min

  Finalizacja projektu praktycznego

  3min

  Zakończenie

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Dawid

13 marca 2024

Michał Kozieł

2 kwietnia 2024

Kurs Dall-E i ChatGPT

 • 34 lekcji wideo

 • 1h 40min materiału

 • Ostatnia rewizja 08.01.2024

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Dall-E i ChatGPT

 • 34 lekcji wideo

 • 1h 40min materiału

 • Ostatnia rewizja 08.01.2024

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych