Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Projektowanie Graficzne

Witaj w kursie projektowania wzorów drukowanych na tekstyliach! W tym kursie poznasz technologie wykorzystywane w druku na odzieży, oraz techniki pracy w popularnych aplikacjach graficznych, które pomogą Ci stworzyć kreatywne projekty, a następnie przygotować je do druku na materiałach. Dzięki lekcjom zawartym w tym kursie zrozumiesz na czym polega proces rozbarwienia wzorów do sitodruku, jak przygotować grafikę do aplikacji termotransferowej, oraz wiele, wiele więcej!

50 lekcji

5h 27min

5 (4 oceny)

Projektowanie Graficzne - Nadruk na Tekstyliach

Witaj w kursie projektowania wzorów drukowanych na tekstyliach! W tym kursie poznasz technologie wykorzystywane w druku na odzieży, oraz techniki pracy w popularnych aplikacjach graficznych, które pomogą Ci stworzyć kreatywne projekty, a następnie przygotować je do druku na materiałach. Dzięki lekcjom zawartym w tym kursie zrozumiesz na czym polega proces rozbarwienia wzorów do sitodruku, jak przygotować grafikę do aplikacji termotransferowej, oraz wiele, wiele więcej!

Kurs, który masz przed sobą, to zbiór zagadnień związanych z drukiem w technologii Sito i DTG oraz termotransferu na odzieży za pomocą Sublimacji i folii Flex/Flock. Ponadto kurs zawiera szereg lekcji, w których prowadzący pokaże Ci, jak stworzyć kreatywne projekty przy pomocy ulubionych aplikacji graficznych a następnie przygotować je na potrzeby zakładu poligraficznego.

Rodzaje druku

W pierwszych lekcjach kursu zostaniesz oprowadzony po popularnych technologiach wykorzystywanych przy aplikacji grafik na odzież. Poznasz wady i zalety każdej z nich oraz dowiesz się, która będzie odpowiednia dla poszczególnych typów materiałów.

Praktyczny projekt

Kolejne rozdziały przeprowadzą Cię przez tworzenie różnych projektów graficznych zarówno w Photoshop jak i w Illustrator. Następnie, na końcu pracy z każdym projektem, zostaniesz przeprowadzony przez proces optymalizacji plików na potrzeby zakładu poligraficznego. Poznasz techniki przygotowania wzoru do aplikacji na odzieży uwzgledniając poznane wcześniej technologie. Najpierw stworzysz projekt, przygotowując go do termotrasferu foliami Flex i Flock. W kolejnych rozdziałach wykonasz dwa projekty w Illustrator i Photoshop optymalizując je na potrzeby sitodruku. Kolejne dwa rozdziały to projekty przystosowane do druku cyfrowego oraz sublimacji.

Kolory Pantone i separacja w Illustrator

Wspólnie z prowadzącym wykonasz projekt z wykorzystaniem kolorów Pantone i grafiki wektorowej. Pracując z aplikacją Adobe Illustrator nauczysz sie optymalizować taką grafikę na potrzeby sitodruku, a odseparowując kolory na warstwach dowiesz się, jak dostosować projekt dla zakładu drukarskiego.

Zaawansowane rozbarwienia w Photoshop

Korzystając z aplikacji Adobe Photoshop nauczysz się przygotowania do Sitodruku projektu bitmapowego. Prowadzący pokaże Ci, jak wyeksportować rozseparowany projekt do plików produkcyjnych i stworzyć symulacje siatki punktów rastra.

Sublimacja i druk cyfrowy

Na koniec omówimy optymalizację plików dla druku cyfrowego DTG i sublimacji. Na podstawie schematu stroju sportowego wykonamy projekt logo drużyny piłkarskiej i przygotujemy do termotransferu metodą sublimacji. Dowiesz się jak pracować z grafiką w sytuacji gdy nadruk będzie naniesiony na czarny materiał i jak wygenerować osobny plik do nadruku białej apli.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób znajacych podstawy pracy Adobe Photoshop i Adobe Illustrator, które chcą rozszerzyć swoje umiejetności o trudno dostepną wiedzę na temat przygotowania projektów do druku na odzieży. Lekcje prowadzone są w taki sposób, aby również osoby początkujące znalazły coś dla siebie i mogły nauczyć sie pracy z narzędziami graficznymi.

Czego się nauczysz?

 • Technologie aplikacji grafik na tekstyliach

 • Wyszukiwanie inspiracji

 • Tworzenie projektu i przygotowanie do termotransferu

 • Tworzenie projektu do sitodruku w Illustrator

 • Rozbarwienia w Photoshop

 • Wyjs´ciowe pliki PDF

 • Optymalizacja pliko´w do druku DTG

Zawartość

Projektowanie Graficzne

9 rozdziały 50 lekcji 5h 27min

 • Wstęp do kursu

  7min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Co znajdziesz w kursie

  2min

  Pliki źródłowe

  1min

 • Techniki druku

  12min

  Sitodruk

  2min

  Sublimacja

  3min

  Flex i Flock

  4min

  Druk cyfrowy DTG

  2min

 • Research i inspiracje

  10min

  Gdzie szukać inspiracji

  7min

  Inspiracji ciąg dalszy

  3min

 • Tworzenie projektu

  58min

  Nowy dokument

  7min

  Pierwsze elementy wektorowe

  8min

  Maska

  11min

  Body postaci

  10min

  Elementy ozdobne

  5min

  Typografia

  5min

  Rozseparowanie kolorów

  Podgląd lekcji

  7min

  Ograniczenia i PDF

  6min

 • Projekt dla sitodruku

  1h 17min

  Nowy dokument i kolory Pantone

  8min

  Konturowanie

  7min

  Wypełnienie przy pomocy pathfindera

  5min

  Oczy

  7min

  Rastrowanie półtonu

  6min

  Cień i tło

  6min

  Typografia projektu

  7min

  Rozseparowanie kolorów Pantone

  10min

  Zalewki

  8min

  Separacje i plik postscript

  12min

  Sterownik PPD

  3min

 • Wzór pełnokolorowy

  1h 27min

  Nowy dokument w Photoshop

  5min

  Kształty wektorowe w Photoshop

  7min

  Zaokrąglanie narożników

  6min

  Praca z prostokątem

  11min

  Rysowanie telefonu

  Podgląd lekcji

  9min

  Przygotowanie pędzla

  5min

  Teksturowanie

  11min

  Maska tekstury

  4min

  Separacja kolorów

  11min

  Symulacja rastra

  11min

  Unikanie zerwania rastra

  7min

 • Druk cyfrowy

  16min

  Wstęp do DTG

  4min

  PDF do białego podkładu

  6min

  Pełnokolorowy PDF oraz TIFF

  5min

 • Sublimacja

  57min

  Wstęp do sublimacji

  3min

  Strój drużynowy

  13min

  Logo drużyny

  11min

  Typografia na koszulce drużynowej

  11min

  Elementy ozdobne i wstęp do przygotowania

  10min

  Pliki dla drukarni

  8min

 • Wnioski i pożegnanie

  5min

  Podsumowanie

  3min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Projektuj Animacje UI z Lottie Files i After Effects Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Świetny kurs :)

Paweł Szul

14 maja 2021

Monika Maciończyk

5 lipca 2021

Bardzo fajny kurs wszystko dobrze wyjaśnione :)

Anita

2 września 2021

Przemysław

26 marca 2022

Kurs Projektowanie Graficzne

 • 50 lekcji wideo

 • 5h 27min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Projektowanie Graficzne

 • 50 lekcji wideo

 • 5h 27min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych