Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Tworzenie Kolekcji NFT

Materiał szkoleniowy jaki tym razem masz przed sobą to kurs tworzenia obszernej kolekcji unikatowych obrazów, przystosowanych do wdrożenia jako projekt NFT

51 lekcji

6h 58min

5 (2 oceny)

Tworzenie Kolekcji NFT - Projektowanie Atrybutów

Materiał szkoleniowy jaki tym razem masz przed sobą to kurs tworzenia obszernej kolekcji unikatowych obrazów, przystosowanych do wdrożenia jako projekt NFT. NFT, czyli non-fungible token (tak zwany token niewymienny) to w dużym skrócie cyfrowa jednostka danych zapisana w sieci blockchain. Często reprezentowana jest przez sztukę cyfrową w formie obszernych kolekcji obrazów, których właściciele mogą nimi ze sobą handlować, stając się wtedy posiadaczami nie tylko dobra cyfrowego, ale i produktów, usług, czy społeczności do jakich mają dostęp dzięki Tokenom NFT. Kurs obejmuje zagadnienia związane z graficzną stroną kolekcji, omawia projektowanie unikatowych atrybutów obrazów oraz zawiera wiele inspirujących timelapsów. Ponadto poznasz narzędzia, dzięki którym wygenerujesz kolekcje nawet kilkunastu tysięcy obrazów.

Kolekcje NFT od strony graficznej

Wdrożenie kolekcji wymaga szerokich umiejętności programistycznych, ale my w tym kursie skupimy się na artystycznej stronie projektu, tworząc unikatowe cechy każdego obrazu i generując jego metadane. Wiele kolekcji NFT jest reprezentowanych przez nie zawsze piękne i estetyczne obrazy, ponieważ ich wartość przedstawia się głównie w tym do czego dany token uprawnia posiadacza. Ale coraz częściej powstają kolekcje bardzo estetyczne, tworzone różnymi technikami czy to 2D czy nawet 3D, dlatego my poświęcimy się w tym kursie pracy koncepcyjnej i ilustratorskiej.

Inspiracje i pomysły na kolekcję

Zaczniemy od zorganizowania biblioteki materiałów, które posłużą nam jako inspiracje oraz pomogą wybrać główny motyw grafik. Przejdziemy przez proces koncepcyjny polegający na wstępnym zarysowaniu postaci i ich cech, bazując na zgromadzonych wcześniej inspiracjach. Następnie przedstawię Ci narzędzia oraz techniki tworzenia, które zoptymalizują proces twórczy oraz pomogą przyspieszyć prace, a jednocześnie sprawią że zadbamy o spójność stylistyczną całej kolekcji NFT.

Projektowanie atrybutów i assetów

Kolejny etap nauki poświęcimy na zbudowanie odpowiednich nawyków w trakcie projektowania traitów czyli cech. Pokażę Ci jak zbudować bibliotekę assetów takich jak ubrania czy elementy wyposażenia, dbając o to, aby po wymieszaniu i stworzeniu różnych wariantów wszystkie cechy i atrybuty wyglądały ze sobą dobrze. Zaprojektujemy rownież cechy rzadkie wyróżniając je z całej listy elementów, a następnie wykonamy wstępny test randomizacji.

Automatyczne generowanie tysięcy grafik

W ostatnim etapie pracy artystycznej pokażę Ci jak szybko wyeksportować przygotowane w wcześniej assety. Czeka nas kreatywne zadanie polegające na nazwaniu wszystkich traitów, aby cechy każdego tokenu mogły być zidentyfikowane. Wisienką na torcie kursu będzie wygenerowanie gotowych plików graficznych poprzez wymieszanie assetów wraz z wygenerowaniem odpowiednich metadanych. Posłużą do tego narzędzia webowe, zarówno płatne jak i darmowe, które oferują profesjonalne funkcjonalności, pomagające doprecyzować wygląd naszej kolekcji i zasady mieszania asssetów.

Dla kogo jest ten kurs?

Materiał to około 7 godzin wysokiej jakości szkoleń wideo, przeznaczonych dla grafików, ilustratorów, designerów – nawet tych poczatkujących, którzy chcą uczestniczyć w dochodowych projektach ze świata WEB3 i znać odpowiednie do tego narzędzia. Jak zawsze lekcje prowadzone są tak, aby były przystępne również dla osób poczatkujących, a wymagane są jedynie podstawowe umiejętności pracy w Adobe Illustrator.

Czego się nauczysz?

 • Czym jest NFT

 • Poszukiwanie inspiracji

 • Tablica na Pinterest

 • Wybór aplikacji

 • Dopasowanie techniki

 • Narzędzia i warstwy

 • Projektowanie assetów

 • Stopniowanie

 • Elementy rzadkie

 • Testy randomizacji

 • Export Traitów

 • Nazwy cech kolekcji

 • Narzędzia do generowania

 • Reguły mieszania atrybutów

 • Generowanie metadanych

Zawartość

Tworzenie Kolekcji NFT

6 rozdziały 51 lekcji 6h 58min

 • Wprowadzenie

  3min

  Witaj w kursie

  Podgląd lekcji

  3min

 • Pomysł na kolekcję NFT

  1h

  Wprowadzenie do Traitów

  7min

  Burza Mózgów

  6min

  Pinterest jako źródło inspiracji

  10min

  Formaty i rozmiary plików

  2min

  Zakładanie dokumentu

  4min

  Ustawienia narzędzi

  5min

  Koncepty i szkice cz.1

  8min

  Koncepty i szkice cz.2

  4min

  Koncepty i szkice cz.3

  7min

  Kolory i Swatche

  7min

 • Projektowanie Traitów czyli Atrybutów

  1h 27min

  Projektowanie bazy cz.1

  12min

  Projektowanie bazy cz.2

  13min

  Aktywne malowanie

  8min

  Cieniowanie - wprowadzenie

  6min

  Projektowanie ubrań cz.1

  12min

  Projektowanie ubrań cz.2

  11min

  Projektowanie ubrań - TimeLaps

  8min

  Cienie i światła

  10min

  Wspólne cieniowanie kolekcji

  8min

 • Techniki Ilustratorskie

  2h 49min

  Fryzury

  16min

  Usta

  9min

  Maski "Hi-Tech"

  15min

  Gogle

  15min

  Szczęki

  7min

  Kapelusze

  13min

  Lasery i światła

  8min

  Maski "Sci-Fi"

  17min

  Klasyczny kapelusz Pirata

  6min

  Cechy rzadkie

  13min

  Background

  8min

  Warianty tła

  8min

  Wstęp do uzbrojenia

  4min

  Koncepty Uzbrojenia

  4min

  Uzbrojenie cz.1

  10min

  Uzbrojenie cz.2

  11min

  Podsumowanie listy Traitów

  5min

 • Narzędzie do generowania kolekcji NFT

  1h 34min

  Eksport warstw

  12min

  Nazwy Traitów

  11min

  Generatory kolekcji

  3min

  Bueno NFT Generator

  9min

  Ustawienie "Rarity"

  9min

  Wprowadzenie do reguł

  11min

  Reguły zaawansowane

  6min

  Ustawienia i metadane

  6min

  Zakup Kryptowaluty

  7min

  Przegląd obrazów wygenerowanych

  3min

  Generator Darmowy

  11min

  Tworzenie grup

  4min

  Finałowe generowanie kolekcji

  4min

 • Zakończenie

  5min

  Dziękuję za uwagę

  5min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Great

Grzegorz

16 marca 2023

Natalia Marcińczyk

25 sierpnia 2023

Kurs Tworzenie Kolekcji NFT

 • 51 lekcji wideo

 • 6h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 27.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Tworzenie Kolekcji NFT

 • 51 lekcji wideo

 • 6h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 27.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych