Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Affinity Masterclass

Witaj w kursie Affinity Masterclass! Przed Tobą podróż do tworzenia zaawansowanych ilustracji i kompozycji w prostych i intuicyjnych aplikacjach Affinity Photo oraz Affinity Designer. Podczas trwania kursu wspólnie z prowadzącym stworzysz kilka wysokiej klasy kompozycji wektorowych i bitmapowych, wykorzystując łatwe do przyswojenia techniki. Aplikacje Affinity same w sobie są proste w obsłudze, a narzędzia przez nie oferowane pozwalają stworzyć wspaniałe grafiki.

52 lekcji

7h 2min

5 (8 oceny)

Affinity Masterclass - Magia Ilustracji

Witaj w kursie Affinity Masterclass! Przed Tobą podróż do tworzenia zaawansowanych ilustracji i kompozycji w prostych i intuicyjnych aplikacjach Affinity Photo oraz Affinity Designer. Podczas trwania kursu wspólnie z prowadzącym stworzysz kilka wysokiej klasy kompozycji wektorowych i bitmapowych, wykorzystując łatwe do przyswojenia techniki. Aplikacje Affinity same w sobie są proste w obsłudze, a narzędzia przez nie oferowane pozwalają stworzyć wspaniałe grafiki.

Pierwszy projekt

Pierwszy projekt, jaki wykonamy podczas trwania tego kursu, będzie polegał na zbudowaniu ilustracji wojowniczki w oparciu o pracę z obiektami specjalnymi (Special shapes). Przy ich pomocy bardzo szybko skonstruuujemy postać oraz jej atrybuty, takie jak wyposażenie, sprzęt czy ubiór. Całość poprowadzi nas do bardzo kreatywnej i jednocześnie w pewnym sensie wesołej kompozycji wektorowej.

Teksturowanie i adjusty

Kolejny projekt również będzie oparty o grafikę wektorową. Będziemy pracować z pentoolem czy z piórkiem tworząc własne kształty. Do zbudowania tej kompozycji nie jest potrzebny nam talent graficzny. Każdy będzie w stanie „wyklikać” taką ilustracje samodzielne przy pomocy narzędzi aplikacji Affnity designer. Dodając tekstury i odpowiednie światłocienie stworzymy niesamowity efekt, który na końcu wzmocnimy w aplikacji Affiity Photo, dodając odpowiednie adjusty.

Kolaż w Affinity Photo

Korzystając z kilku zdjęć zbudujemy postapokaliptyczną scenerię w aplikacji Affinity Photo. Czeka nas dużo pracy na warstwach z adjustami oraz praca ze światłem, która uwiarygodni cały montaż. Ponadto, będziemy pracować z panelem Tone Mapping, aby wykorzystać kontrast i uzyskać lekki efekt HDR.

Ilustracja kreskówkowa

Na koniec wrócimy na chwilę do Affinity Designera, w którym spróbujemy wspólnie stworzyć ilustrację kreskówkową. Nie będzie to łatwe, bo Designer na chwilę obecną nie posiada jeszcze najlepszych narzędzi do tego typu prac, ale prowadzący kurs pokaże Ci techniki, które będą pomocne w tworzeniu takich ilustracji. Popracujemy z obrysem, dopasujemy jego grubość w odpowiednich miejscach, a następnie dodasz światłocienie, który pozytywnie wpłyną na końcowy efekt.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które znają już podstawy aplikacji Affinity Photo oraz Affinity Designer. Lekcje zawarte w kursie prowadzone są jednak w taki sposób, aby również osoby mniej zaznajomione z tymi aplikacjami mogły bez trudu rozszerzyć swoje umiejętności o techniki stosowane przy projektowaniu bardzo zaawansowanych graficznie ilustracji.

Czego się nauczysz?

 • Obiekty specjalne w praktyce

 • Kreatywne wykorzystanie obrysów

 • Maskowanie obiektów

 • Teksturowanie

 • Adjusty i efekty na wektorach i bitmapach

 • Kolaż ze zdjęć

 • Warstwy dopasowania

 • Ilustracja kreskówkowa

Zawartość

Affinity Masterclass

6 rozdziały 52 lekcji 7h 2min

 • Wstęp do kursu

  8min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Pliki źródłowe

  2min

  Ustawienia interfejsu

  2min

 • Wojownik

  1h 55min

  Nowy dokument

  9min

  Praca z prostokątem i obrysami

  13min

  Rysowanie nóg

  10min

  Narzędzie trapez

  10min

  Włosy i narzędzie Donut Tool

  8min

  Kadrowanie

  5min

  Usta i uszy

  Podgląd lekcji

  6min

  Elementy twarzy

  4min

  Rysowanie rąk narzędziem Donut

  9min

  Tworzenie dłoni przy pomocy prostokąta

  7min

  Rysujemy broń

  7min

  Narzędzie trapez

  8min

  Szum

  8min

  Tło

  12min

 • Drwal

  1h 6min

  Skała

  10min

  Ręczne rysowanie choinki

  16min

  Chmurki

  13min

  Teksturowanie z pomocą warstw

  12min

  Niebo

  9min

  Chmury

  5min

 • Postać

  1h 21min

  Twarz

  11min

  Teksturowanie twarzy

  10min

  Szczegóły

  4min

  Rysowanie tułowia

  9min

  Dłonie i gadżety

  12min

  Teksturowanie spodni

  13min

  Tworzenie rozmycia

  12min

  Edycja w Affinity Photo

  11min

 • Montaż

  1h 55min

  Nowy dokument bitmapowy

  9min

  Poprawa selekcji

  5min

  Dodanie cieni

  6min

  Dodawanie gruzu

  8min

  Adjusty i szkło

  16min

  Dym i kolory tła

  9min

  Efekty świetlne

  8min

  Poziomy

  7min

  Rysowanie pęknięć szyby

  6min

  Efekt Glow

  3min

  Korekta kompozycji

  2min

  Wycinanie postaci

  7min

  Koloryzacja i zaznaczanie świateł

  10min

  Filtr High Pass

  1min

  Tone Mapping

  Podgląd lekcji

  4min

  Elementy wektorowe i typografia

  10min

 • Ilustracja kreskówkowa

  38min

  Konturowanie

  18min

  Usuwanie elementów

  3min

  Dodawanie kolorów

  5min

  Ręczne światła i cienie

  6min

  Koniec pracy

  5min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Proste w obsłudze narzędzie, a grafiki wychodzą super zwłaszcza ilustracje kreskówkowe na których mi najbardziej zależało

Kamila Ziólkowska

19 stycznia 2018

Praktyczne przykłady, obrys czy światłocienie średnio mi wychodziły a teraz spory progres

Tomasz Nowakowski

26 stycznia 2018

Pan Michał jak zawsze w formie. Świetny kurs!

Łukasz Dmitruk

13 grudnia 2019

Świetny kurs

Natalia

17 lipca 2020

Warto poświęcić czas na ten materiał - świetny!

Monika

14 września 2020

Super :)

Dagmara Mierzejek

12 października 2020

Dobry materiał

Andrzej Wyszyński

9 listopada 2020

Paulina Palma

14 listopada 2021

Kurs Affinity Masterclass

 • 52 lekcji wideo

 • 7h 2min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Affinity Masterclass

 • 52 lekcji wideo

 • 7h 2min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych