Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Affinity 1.8

Aplikacje Affinity ze studia Serif Labs rozwijają się w błyskawicznym tempie, a korzysta z nich rosnące grono zadowolonych użytkowników na całym świecie. Coraz więcej projektantów porzuca pakiet Adobe i przesiada się na Affinity. Producenci tych wygodnych, intuicyjnych narzędzi dla kreatywnych nie próżnują i oddają do naszej dyspozycji kolejną aktualizację. W wersji 1.8 znajdziemy szereg usprawnień i udoskonaleń, a w tym Kursie dowiesz się jak z nich korzystać!

19 lekcji

1h 3min

Affinity 1.8 - Przegląd Nowości

Aplikacje Affinity ze studia Serif Labs rozwijają się w błyskawicznym tempie, a korzysta z nich rosnące grono zadowolonych użytkowników na całym świecie. Coraz więcej projektantów porzuca pakiet Adobe i przesiada się na Affinity. Producenci tych wygodnych, intuicyjnych narzędzi dla kreatywnych nie próżnują i oddają do naszej dyspozycji kolejną aktualizację. W wersji 1.8 znajdziemy szereg usprawnień i udoskonaleń, a w tym Kursie dowiesz się jak z nich korzystać!

Wprowadzenie do nowości

W pierwszym rozdziale Kursu dowiesz się między innymi jak zainstalować aktualizacje na platformach Windows i Mac. Odwiedzimy stronę, na której znajdziemy podsumowanie wszystkich ulepszeń oraz sklep appStore, który będzie bardzo pomocny w sprawdzaniu dostępności i instalacji nowych update'ów.

Nowości w Affinity Designer

Affinity Designer to pierwsza aplikacja dla kreatywnych, którą wydało studio Serif Labs. Jest stale rozwijana, a jej narzędzia sprawiają, że tworzy się w niej wyjątkowe ilustracja z dużą swobodą. W aktualizacji 1.8 nie zabrakło ciekawych ulepszeń. W Kursie dowiesz się jak korzystać z nowego okna tworzenia dokumentów, które jest teraz pełne gotowych presetów. Od teraz istnieje również możliwość tworzenia szablonów do wielokrotnego wykorzystania.

Affinity Photo 1.8

Narzędzie do fotografii i grafiki bitmapowej jakim jest Affinity Photo również zostało wyposażone w nowe opcje. Także i tu mamy nowe okno z presetami i możliwość budowania szablonów. Ale ponadto możemy otwierać pliki PSD odczytując jednocześnie warstwy inteligentne, czyli tak zwane Smart Objects.

Nowe funkcjonalności w Affinity Publisher

W Publisherze mamy dostępnych najwięcej nowych opcji. Już teraz możesz całkowicie przesiąść się na Affinity z pakietu Adobe, ponieważ Publisher zyskał możliwość otwierania plików z Indesigna, przechwytując wszystkie style akapitowe, znakowe i obiektowe. Ponadto otrzymujemy nową funkcję Live Preflight, która na bieżąco sprawdza nasz dokument według wybranego lub dostosowanego przez nas profilu sprawdzania. W Kursie dowiesz się również jak, między innymi, korzystać z tworzenia paczki drukarskiej za pomocą funkcji Collects Resources, a także poznasz działanie rewelacyjnej funkcji, jaką są inteligentne strony wzorcowe.

Podsumowanie

Aktualizacja 1.8 to nie tylko nowe narzędzia i funkcjonalności. Najnowszy update zawiera również szereg usprawnień i fixów, które stabilizują działanie wszystkich aplikacji i zapobiegają błędom. Za każdym razem programiści z Serif Labs zaskakują użytkowników dość częstymi aktualizacjami. Dlatego też warto być na bieżąco z nowościami i wprowadzać je do swojej codziennej pracy, aby przyśpieszać i usprawniać swój workflow.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dla wszystkich, którzy pracują już z aplikacjami Affinity, dla tych którzy planują przesiadkę na te narzędzia oraz dla osób, które szukają alternatywnych rozwiązań dla aplikacja Adobe. Materiał jest przygotowany w taki sposób, aby również osoby początkujące mogły skorzystać z poznanych technik.

Czego się nauczysz?

 • Zawartość aktualizacji 1.8

 • Jak zainstalować aktualizację

 • Nowe narzędzia w Affinity

 • Nowe okna tworzenie dokumentów

 • Budowanie szablonów i presetów

 • Zaktualizowane bilbioteki kolorów w Designer

 • Odczytywanie Smart Objects w plikach PSD

 • Import plików Indesign w Publisher

 • Inteligentne strony wzorcowe

 • Tworzenie "paczki drukarskiej"

 • I wiele więcej!

Zawartość

Affinity 1.8

5 rozdziały 19 lekcji 1h 3min

 • Wprowadzenie

  7min

  Witaj w kursie

  Podgląd lekcji

  1min

  Info o aktualizacji

  Podgląd lekcji

  2min

  Jak zainstalować aktualizacje

  1min

  Instalacja w systemie Windows

  2min

 • Affinity Designer

  15min

  Tworzenie nowego dokumentu

  4min

  Szablony

  3min

  Ulepszony Expand Stroke

  3min

  Ulepszone funkcje Boolean

  3min

  Zaktualizowane biblioteki Pantone

  1min

 • Affinity Photo

  10min

  Nowy dokument i templatki

  4min

  Smart Objects w plikach PSD

  3min

  Okno metadane

  3min

 • Affinity Publisher

  30min

  Tworzenie presetów nowego dokumentu

  4min

  Import plików IDML

  3min

  Live Preflight

  6min

  Funkcja Collect Resources

  6min

  Opcja Document Merge

  8min

  Smart Master Pages

  4min

 • Zakończenie

  1min

  Dziękuję za uwagę

  1min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Kurs Affinity 1.8

 • 19 lekcji wideo

 • 1h 3min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Affinity 1.8

 • 19 lekcji wideo

 • 1h 3min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych