Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Typograficzne Wyzwania

Witaj w kursie Typograficzne Wyzwania. Jest to zbiór najlepszych warsztatów kreatywnej typografii na eduweb.pl. Znajdziesz tutaj 8 obszernych nagrań, w których krok po kroku dowiesz się jak budować efektowne, typograficzne kompozycje w ulubionych aplikacjach graficznych. Każdy projekt, jaki przerobisz w tym kursie będzie rozpoczynać się od dobrania odpowiednich krojów pisma w oparciu o epoki historyczne czy przeznaczenie projektu, a poznane techniki pracy pozwolą Ci na stworzenie zjawiskowych grafik. Kurs zawiera również dodatkowy, bonusowy materiał - niedostępny wcześniej w ramach cyklu Eduweb Live!

10 lekcji

2h 59min

Typograficzne Wyzwania - Kreatywne Projekty Graficzne

Witaj w kursie Typograficzne Wyzwania. Jest to zbiór najlepszych warsztatów kreatywnej typografii na eduweb.pl. Znajdziesz tutaj 8 obszernych nagrań, w których krok po kroku dowiesz się jak budować efektowne, typograficzne kompozycje w ulubionych aplikacjach graficznych. Każdy projekt, jaki przerobisz w tym kursie będzie rozpoczynać się od dobrania odpowiednich krojów pisma w oparciu o epoki historyczne czy przeznaczenie projektu, a poznane techniki pracy pozwolą Ci na stworzenie zjawiskowych grafik. Kurs zawiera również dodatkowy, bonusowy materiał - niedostępny wcześniej w ramach cyklu Eduweb Live!

Styl Vintage i Victorian

Pierwszy Warsztat zaczniemy od wyszukania odpowiednich fontów w oparciu o epoki historyczne, a następnie dobierzemy odpowiednie kolory i nałożymy subtelne efekty. Estetyczna typografia to jednak nie tylko litery, ale również elementy zdobiące tekst. Dlatego w tym warsztacie stworzymy krok po kroku kreatywne ornamenty, pasujące do charakteru i kształtu liter w stylu Victorian.

Art Deco i lata 80te

Kolejne dwa Warsztaty również zostaną poświęcone typografii w oparciu o epoki historyczne. Tym razem wspólnie z prowadzącym stworzycie typograficzne plakaty w stylu Art Deco. Dowiecie się czym wyróżniają się fonty nawiązujące do tego stylu, gdzie znaleźć odpowiednie kroje i jak zastosować je do praktycznego projektu. Następnie poznacie techniki pracy z Photoshop, które pomogą Wam stworzyć bogatą w efekty typografię rodem z lat osiemdziesiątych. Zaczniemy, jak zawsze, od dobrania odpowiednich fontów do kompozycji, a następnie pracując z narzędziami Photoshopa - dodamy kolejno odpowiednie efekty, aby kompozycja typograficzna nabrała klimatu nawiązującego do epoki.

Typografia średniowieczna

W kolejnej części wspólnie z prowadzącym stworzycie projekt oparty o kroje pisma nawiązujące do motywów wieków średnich. Jak zawsze zaczniemy od wyszukiwania odpowiednich fontów, omówimy ich charakterystykę, a następnie za pomocą narzędzi graficznych wykonamy prostą, średniowieczną grafikę. Ponadto prowadzący przedstawi kilka trików w Illustratorze, które sprawią, że praca będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie.

Motywy antyczne

W następnym materiale wrócimy do Photoshopa, aby przy pomocy różnych funkcjonalności wykonać motywy typograficzne związane ze starożytnością. Wpleciemy nieco efektów w taki sposób, aby nasza kompozycja nabrała nieco współczesności. Popracujemy ze stylami warstw, dodamy ciekawe filtry i wykorzystamy odpowiednio dobrane kroje pisma.

Nowoczesny plakat i motywy dziecięce

Szósty warsztat to zadanie polegające na dobraniu fontów do materiałów przeznaczonych dla najmłodszej grupy docelowej. Razem z prowadzącym krok po kroku stworzycie wesoły plakat oraz zaprojektujecie typografię do okładki książki dla dzieci. Będziemy korzystać z narzędzi Illustratora takich jak symbol sprayer tool. Na końcu użyjemy do pracy aplikacji Affinity Designer. Kiedy przejdziecie do kolejnego warsztatu, Waszym zadaniem będzie zbudowanie abstrakcyjnej, nowoczesnej ilustracji typograficznej, modyfikując wektorowo krój pisma. Przy użyciu narzędzi do pracy z węzłami wektorowymi, dowiecie się jak stworzyć efekt 3D danego kroju pisma tak, aby kompozycja wyglądała bardzo nowocześnie. Dodacie też abstrakcyjne elementy i efekty wektorowe do ilustracji.

Bonus - Trójwymiarowy napis

Ostatnia, finałowa cześć kursu to obszerny materiał bonusowy, w którym przy pomocy Photoshopa nauczycie się sprytnie teksturować tekst z użyciem skórki pomarańczy. Dzięki tej i innym technikom uda się Wam bez problemu stworzyć bardzo fajną, soczystą i nowoczesną kompozycje. Tego typu typografia może mieć zastosowanie na przykład na projektach opakowań produktów, takich jak choćby soki czy lemoniady.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest zbiorem warsztatów przeznaczonym dla osób, które znają podstawy aplikacji Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Lekcje prowadzone są jednak w taki sposób, aby zarówno osoby początkujące, jak i te bardziej zaawansowane mogły znaleźć wiele przydatnych zagadnień, dzięki którym będą mogły rozwinąć swoje umiejętność dotyczące zasad typografii i dobierania fontów.

Czego się nauczysz?

  • Wybór odpowiednich fontów

  • Epoki historyczne w typografii

  • Fonty platne i darmowe

  • Witryny z potrzebnymi zasobami

  • Dobór koloru do liter i tla

  • Tworzenie kreatywnego efektu cieni

  • Ramki, glify i ornamenty

  • Efekty i filtry w Photoshop

  • Praca ze stylami warstw

  • Podwójny obrys i wypelnienia obiektów

  • Modyfikacja wektorowych liter

  • Efekty w Illustrator

  • Praca z symbolami

  • Budowanie elementów abstrakcyjnych

  • Teksturowanie w Photoshop

  • Tekst 3D w Illustrator

Zawartość

Typograficzne Wyzwania

1 rozdziały 10 lekcji 2h 59min

  • Typograficzne Wyzwania

    3h

    Wprowadzenie

    Podgląd lekcji

    4min

    Styl Vintage

    Projekt Art Deco

    35min

    Lata 80te

    36min

    Typografia Średniowieczna

    32min

    Motywy Starożytne

    29min

    Motywy dziecięce

    Nowoczesny plakat

    42min

    Litery trójwymiarowe

    Zakończenie

    1min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Projektuj Animacje UI z Lottie Files i After Effects Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT

Kurs Typograficzne Wyzwania

  • 10 lekcji wideo

  • 2h 59min materiału

  • Ostatnia rewizja 26.05.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Typograficzne Wyzwania

  • 10 lekcji wideo

  • 2h 59min materiału

  • Ostatnia rewizja 26.05.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych