Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Illustrator dla iPad

W tym kursie poznasz działanie wszystkich funkcjonalności Illustratora mobilnego!

24 lekcji

1h 20min

5 (4 oceny)

Illustrator dla iPad - Techniki Pracy

Aplikacja Adobe Illustrator od lat cieszy się uznaniem wśród ilustratorów i designerów. Tym razem mamy możliwość pracy z tym wszechstronnym narzędziem w wersji mobilnej. Możesz usiąść wygodnie w fotelu, na kanapie czy przy stole i rozpocząć kreatywną pracę. Illustrator na iPada jest młodym programem ale rozwijanym, a już teraz wachlarz narzędzi daje bardzo duże możliwości. W tym kursie poznasz działanie wszystkich funkcjonalności Illustratora mobilnego!

Rozpoczynianie pracy

Jak zawsze, zaczynamy od Welcome Screenu i panelu tworzenia nowego dokumentu. Wersja mobilna Illustratora również posiada wbudowane presety nowego dokumentu daje nam te same rozwiązania w kwestii ustawień i parametrów artboardu. w pierwszym rozdziale poznasz między innymi podstawowy pracy z belką narzędziową oraz jak konfigurować takie narzędzia jak Pencil. Ponadto poznasz skróty w postaci gestów wykonywanych na ekranie iPada, dzięki którym praca staje się wygodniejsza.

Kształty i węzły

W illustratorze mobilnym nie może zabraknąć pracy z węzłami i punktami wektorowymi. Wydawać by się mogło, że praca z tego rodzaju grafiką na tablecie może być trudna, ale przy wykorzystaniu pisaka Apple Pancil oraz dostępnych narzędzi wewnątrz aplikacji jest to niezwykle proste i intuicyjne. Od teraz stawianie nowych punktów wektorowych i rysowanie krzywych wkracza na zupełnie inny poziom.

Dodatkowe panele

Po prawej stronie interfejsu Illustratora mobilnego znajdziemy listę dodatkowych paneli z bardziej zaawansowanymi opcjami. Najbardziej istotnym jest tutaj okno właściwości, w którym mamy dostęp do bardziej rozbudowanych parametrów zaznaczonego obiektu, takich jak opcje obrysu wypełnienia, wyrównania, opcje tekstowe itp. Ponadto Illustrator daje nam bardzo wygodne menu kontekstowe, dzięki któremu możemy edytować węzły i kształty wektorowe.

Praca z tekstem

Opcje typograficzne w Ilustratorze na iPada są wygodne i intuicyjne. Mamy do nich dostęp we wspomnianym wcześniej panelu właściwości. Ponadto aplikacja posiada świetne narzędzia do pracy z tekstem opisanym na ścieżce. Są to opcje, z którymi pracuje się dużo wygodniej niż w wersji desktopowej. Aktualnie narzędzia tekstowe są nieco okrojone, ale należy pamiętać że premiera Illustratora na iPada miała miejsce niedawno, a program jest i będzie stale rozwijany.

Warstwy i kolory

System pracy z próbkami kolorów został uproszczony w wersji mobilnej i dzięki temu jest bardziej intuicyjny. Podobnie jest z gradientami, a nowe koło kolorów w Illustratorze sprawi, że wygodniej będzie Ci dobierać barwy do Twoich prac. Jak to w innych aplikacjach graficznych, również i tu nie może zabraknąć dostępu do warstw oraz opcji kadrowania. Zostały one przeprojektowane w taki sposób, aby praca z nimi na tablecie była zdecydowanie bardziej wygodna i uproszczona niż w wersji desktopowej.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowany jest z myślą o tych z Was, którzy chcą przenieść swoją pracę w bardziej wygodne miejsca niż biurko, lub też dla tych, którzy chcą tego spróbować. Warto wcześniej poznać podstawy Adobe Illustrator w wersji desktopowej, aby lepiej zrozumieć działanie narzędzi na iPadzie. Nie mniej jednak kurs prowadzony jest w ten sposób, aby każdy mógł zacząć przygodę z projektowanie na urządzeniu mobilnym.

Czego się nauczysz?

 • Welcome screen i zakładanie dokumentu

 • Gesty i skróty

 • Rysowanie i edycja kształtów

 • Praca z Pen Toolem

 • Ustawienia Apple Pencil i aplikacji

 • Sterowanie właściwościami obiektów

 • Opcje powielania

 • Swatche i praca z kolorem

 • Typografia i tekst na ścieżce

 • Konfiguracja narzędzi Brush i Pencil

 • I wiele więcej!

Zawartość

Illustrator dla iPad

6 rozdziały 24 lekcji 1h 20min

 • Wstęp

  19min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Ekran powitalny i nowy dokument

  4min

  Interfejs i Pen tool

  6min

  Ustawienia ołówka

  2min

  Gesty

  2min

  Blob Brush

  3min

 • Kształty i węzły

  16min

  Praca z węzłami i narożnikami

  2min

  Menu pracy z obiektami

  3min

  Transformacje obiektów

  2min

  Opcje obrysu i wypełnienia

  Podgląd lekcji

  3min

  Okno Właściwości

  5min

 • Okna dodatkowe

  18min

  Okno warstw i panel przyciągania

  4min

  Panel Combine Shapes

  Podgląd lekcji

  5min

  Panel Edit

  3min

  Opcje wyrównania i obiektu

  4min

  Stacking Order i opcje kadrowania

  3min

 • Praca z tekstem

  9min

  Narzędzia i właściwości tekstu

  5min

  Tekst na ścieżce wektorowej

  4min

 • Efekty i praca z kolorem

  16min

  Panel Path

  Podgląd lekcji

  4min

  Opcje duplikowania i symetrii

  5min

  Gradienty i tryby mieszania

  5min

  Praca ze swatchami

  2min

 • Zakończenie

  2min

  Eksport i zapisywanie

  1min

  Dziękuję za uwagę

  1min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Roman Likhov

7 maja 2021

Krzysztof Trompeta

26 listopada 2021

Dawid Lach

12 stycznia 2022

Alicja Jankiewicz

8 grudnia 2022

Kurs Illustrator dla iPad

 • 24 lekcji wideo

 • 1h 20min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Illustrator dla iPad

 • 24 lekcji wideo

 • 1h 20min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych