Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Wprowadzenie do Character Swing Rigging

Character Swing Rigging pozwala wynieść projektowany ruch na kolejny poziom dodając do niego efekt zwany "Follow Through"

1 lekcji

54min

Wprowadzenie do Character Swing Rigging - Czym jest "Follow Through" oraz jak ilustrować pod animację

After Effects oraz Illustrator to podstawowe narzędzia do pracy z animacją 2D. Niebyły by one jednak kompletne bez odpowiednich wtyczek i pluginów. Zwłaszcza After Effects, z którego korzystamy w połączeniu z dodatkiem DUIK, o którym wspominaliśmy już wielokrotnie w różnych warsztatach i kursach. Tym razem pokażemy Wam kolejny dodatek o nazwie "Character Swing Rigging" z którego artystów korzysta coraz częściej. Pozwala on wynieść projektowany ruch na kolejny poziom dodając do niego efekt zwany "Follow Through". Ponadto w tym godzinnym szkoleniu podpowiemy jak budować ilustracje w Adobe Illustrator w taki sposób, aby usprawnić i przyspieszyć pracę Motion Designera. Zapraszamy!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten godzinny Warsztat przeznaczony jest dla osób pracujących, lub chcących pracować z animacją 2D. Materiał przygotowany jest również z myślą o ilustratorach, którzy projektują sceny na potrzeby animacji, ponieważ dzięki wiedzy zawartej w szkoleniu będą one mogły lepiej zoptymalizować swoją pracę pod kątem technicznym, co wpłynie na sprawny workflow wraz z motion designerami.

Czego się nauczysz?

 • Projektowanie postaci

 • Praktyki tworzenia pod animację

 • Projektowanie kończyn

 • Praktyczny Rig głowy i rąk

 • Wprowadzenie do "Character Swing Rigging"

 • Dodawanie ruchu "Follow Through"

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Kurs Wprowadzenie do Character Swing Rigging

 • 1 lekcji wideo

 • 54min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.01.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Wprowadzenie do Character Swing Rigging

 • 1 lekcji wideo

 • 54min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.01.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych