Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Nowości w Adobe CC 2020

Poznaj wszystkie nowości zapowiedziane przez Adobe w aplikacjach CC na rok 2020!

43 lekcji

1h 49min

Nowości w Adobe CC 2020 - Aktualizacja aplikacji z pakietu Adobe

W listopadzie 2019 roku na Adobe MAX zaprezentowano szereg udoskonaleń i aktualizacji pakietu Adobe Creative Cloud. W związku z powyższym Michał Wedlechowicz zaprezentuje Wam wszystkie nowe najważniejsze funkcje w topowych aplikacjach takich jak Photoshop, Indesign, XD czy After Effects. Są to narzędzia i ulepszenia skupione przede wszystkim na ułatwieniu i przyspieszeniu pracy użytkowników.

Adobe Sensei i Adobe Stock

W tym roku Adobe wprowadza Adobe Sensei. Jest mechanizm sztucznej inteligencji i samouczenia pomagający w tworzeniu materiałów i odgadywaniu naszych potrzeb podczas projektowania. Dzięki temu usługa Adobe Creative Cloud pozwala błyskawicznie przejść od pomysłu do gotowej zawartości. Ułatwia na przykład dobranie odpowiedniego obrazu, utworzenie idealnej kompozycji z różnych elementów czy zmontowanie przejść wideo. Przy współpracy z bibliotekami CC, Sensei potrafi przeszukać zasoby w Adobe Stock w celu znalezienia materiałów zgodnych z naszymi potrzebami.

Indesign CC 2020

Przy tej aktualizacji znajdziemy w Indesign kilka bardzo ciekawych usprawnień, takich jak tworzenie lini między kolumnami tekstu, czy możliwość importowania plików SVG. Ponadto wprowadzono dodatkowe opcje, które pozwolą na zmianę niektórych parametrów czcionki. Prowadzący przedstawi Ci te oraz inne usprawnienia wprowadzone w tej aktualizacji.

Photoshop CC 2020

Przy wsparciu Adobe Sensei, Photoshop został wyposażony o nowe narzędzie do szybkiego zaznaczania, który same wykrywają nasze intencje. Pozwalają one na zaznaczanie poszczególnych obiektów, tematów czy na szybkie usunięcie tła ze zdjęcia. Ponadto prowadzący przedstawi Wam możliwości obracania końcówek pędzli, powiększanie zawartości warstw oraz między innymi funkcję zapisania dokumentu bezpośrednio w chmurze. Nowe zasoby predefiniowane takie jak wzorki ,próbki czy gradienty są teraz podzielone na kategorie i przejrzyście pogrupowane. Daje to jeszcze większą swobodę w korzystaniu z nich i usprawnia naszą pracę.

Illustrator CC 2020

Adobe Illustrator też nie został pominięty. Na Adobe Max zaprezentowano między innymi ulepszoną funkcję upraszczania ścieżek wektorowych z jednoczesną kontrolą węzłów ostrych i gładkich. Teraz mamy również możliwości sprawdzania pisowni podczas wpisywania tekstu oraz wydajniejsze stosowanie efektów. Zmiany wprowadzone podczas pracy z efektami pozwalają na aktualizację podglądu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nie musimy przewidywać i szacować jakie rezultaty otrzymamy przy zastosowaniu konkretnych ustawienie efektu.

Premiere oraz After Effects

Auto Reframe to nowa funkcja wykorzystująca technologię Adobe Sensei. Dzięki tej funkcjonalności Adobe Premiere sam znajduje temat nagrania i dobiera odpowiednie kadrowanie. W aplikacji Adobe After Effects wprowadzono między innymi nowy panel kontrolny oraz możliwości dodawanie komend w "Expressions" dla animacji tekstu. Michał Wedlechowicz przedstawi Wam te i kilka innych nowości w obu aplikacjach do animacji i postprodukcji.

Adobe XD CC 2020

Aplikacja Adobe Experience Design również doczekała się ciekawych usprawnień, którymi są między innymi historia dokumentu i funkcja Coediting. Coediting pozwala na zapisanie dokumentu w chmurze i danie do niego dostępu wybranym projektantom, aby wspólnie z Tobą mogli wprowadzać zmiany w projekcie. Historia dokumentu jest zapisywana w chmurze razem z dokumentem i jest to opcja pozwalająca na powrót do wcześniejszego wyglądu projektowanego interfejsu. Dzięki temu zawsze możemy powrócić do wcześniejszych pomysłów nawet sprzed kilku tygodni.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe funkcjonalności wprowadzone do aplikacji z pakietu Adobe CC jesienią 2019 roku. Pozwalają one przyspieszyć pracę, dzięki czemu ta może stać się bardziej wygodna i przyjemna. Osoby które znają już aplikacje graficzne będą mogły uzupełnić swoją wiedzę i warsztat. Osoby początkujące wyniosą z tego kursu szereg ułatwień, który przydadzą się już na starcie poznawania narzędzi do pracy kreatywnej.

Czego się nauczysz?

 • Adobe Sensei i Adobe Stock

 • Nowe narzędzia zaznaczanie w Photoshop

 • Zapisywanie w Document Cloud

 • Ulepszone panele Właściwości

 • Ulepszony zasoby predefiniowane

 • Wydajniejsze stosowanie efektów w Illustrator

 • Ulepszone narzędzie upraszczania ścieżek

 • Automatyczne znajdowanie podobnych obrazów i grafik

 • Linie między kolumnami tekstu w Indesign

 • Funkcja Coediting w Adobe XD

 • wprowadzenie Multiple Interactions

 • Stany komponentów w XD

 • Nowy Manager pluginów

 • Nowy panel kontrolny w After Effects

 • Expressions dla tekstu

 • I wiele więcej!

Zawartość

Nowości w Adobe CC 2020

8 rozdziały 43 lekcji 1h 49min

 • Co nowego w Creative Cloud

  14min

  Wprowadzenie

  2min

  Adobe Sensei

  3min

  Illustrator na urządzenia iPad

  1min

  Adobe Stock

  8min

 • InDesign

  20min

  Funkcje rozpoczynania pracy

  3min

  Linie między kolumnami

  3min

  Importowanie plików SVG

  2min

  Obsługa języków Azji południowo-wschodniej

  2min

  Czcionki o zmiennych parametrach

  3min

  Odwrotny kierunek sprawdzania pisowni

  2min

  Znajdowanie podobnych obrazów

  2min

  Pozostałe udoskonalenia

  2min

 • Photoshop

  28min

  Rozpoczynanie pracy

  2min

  Document Cloud

  3min

  Object selecting tool

  3min

  Szybkie usuwanie tła

  1min

  Ulepszony panel Properties

  6min

  Skalowanie

  2min

  Powiększanie zawartości warstw

  2min

  Obracanie końcówki pędzla

  2min

  Ulepszone narzędzie "wypaczenia"

  3min

  Ulepszone zasoby predefiniowane

  4min

 • Illustrator

  12min

  Ekran początkowy

  2min

  Ulepszone upraszczanie ścieżek

  4min

  Sprawdzanie pisowni w trakcie wpisywania

  2min

  Wydajniejsze stosowanie efektów

  2min

  Inne usprawnienia

  2min

 • Adobe XD

  18min

  Funkcja Coediting

  2min

  Historia dokumentu

  2min

  Multiple Interactions

  3min

  Stany komponentów

  4min

  Nowy manager pluginów

  2min

  Zakładka "Share"

  3min

  Ulepszone biblioteki CC

  2min

 • Premiere Pro

  7min

  Auto reframe

  3min

  Time Remapping 20000x

  1min

  Ulepszony panel "Essential Graphics"

  2min

  Pozostałe usprawnienia

  1min

 • After Effects

  10min

  Pliki EXR i podgląd animacji

  2min

  Grupowanie kształtów

  2min

  Nowy panel kontrolny

  3min

  Expressions dla tekstu

  3min

 • Zakończenie

  1min

  Dziękuję za uwagę

  1min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Kurs Nowości w Adobe CC 2020

 • 43 lekcji wideo

 • 1h 49min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.12.2019

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Nowości w Adobe CC 2020

 • 43 lekcji wideo

 • 1h 49min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.12.2019

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych