Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Illustrator Masterclass

Podczas trwania kursu, będziesz miał również możliwość sprawdzenia w praktyce zdobytych umiejętności, tworząc wspólnie z autorem zróżnicowane wektorowe ilustracje. Podnieś do potęgi swoją wiedzę o Adobe Illustrator!

41 lekcji

6h 3min

5 (3 oceny)

Illustrator Masterclass - Sztuka Ilustracji

“Illustrator Masterclass” to sześć godzin nasyconego treścią materiału wideo. Michał Wedlechowicz pokaże Ci zaawansowane techniki i metody pracy stosowane przez zawodowych ilustratorów oraz grafików. Podczas trwania kursu, będziesz miał również możliwość sprawdzenia w praktyce zdobytych umiejętności, tworząc wspólnie z autorem zróżnicowane wektorowe ilustracje. Podnieś do potęgi swoją wiedzę o Adobe Illustrator!

Praktyczne przykłady

Zniekształcenia i narzędzia Illustratora

Pierwsza ilustracja, jaką przygotujemy w kursie, będzie mniej skomplikowanym projektem, który pokaże Ci profesjonalny workflow w Adobe Illustrator oraz sztuczki zwiększające efektywność. Jest to przegląd najważniejszych narzędzi oraz technik, włącznie z narzędziami do zniekształcania, które wykorzystamy przy tym projekcie.Zdecydowana większość zaawansowanych narzędzi Illustratora posiada wiele różnych zastosowań. Postaraliśmy się zatem, abyś oglądając praktyczne działanie jednego, usłyszał także o innych efektach jakie możesz dzięki nim osiągnąć.

Praca z detalami

Niejednokrotnie w pracy nad kolejnym projektem, będziesz musiał przenieść na ekran, lub wręcz stworzyć od podstaw jakąś skomplikowaną bryłę czy sylwetkę. Kurs „Illustrator Masterclass” zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących przygotowania złożonych obiektów w oparciu o odręcznie narysowany szkic.Przy okazji tworzenia drugiego projektu, zaprezentujemy Ci mnóstwo narzędzi oraz trików, które sprawią, że Twoje prace zyskają dodatkową głębię i zachwycą widzów poziomem dopracowania. Poznasz szereg niezwykle przydatnych technik, takich jak optymalne wykorzystanie tabletu graficznego, praca z narzędziem Symbol Sprayer Tool, zasady działania aktywnego malowania czy zasady pracy z Live Paint Bucket Tool.

Wiarygodne i realistyczne efekty

Adobe Illustrator umożliwia nie tylko osiąganie wrażenia przestrzeni, ale też pozwala na pracę z wykorzystaniem rzeczywistych technik 3D- w trzecim przykładzie omówimy i pokażemy Ci najciekawsze z nich. Razem z autorem, stworzysz między innymi wklęsły napis, bryłę obrotową, dowiesz się także jak oteksturować obiekty przestrzenne, czy wykorzystać siatkę perspektywy dla osiągnięcia jeszcze bardziej spektakularnych wyników.Zobacz lekcję z kursu - Teksturowanie obiektu 3DO finalnym efekcie wielogodzinnej pracy decydują niejednokrotnie starannie dopracowane detale i drobne smaczki. Michał Wedlechowicz pokaże Ci sposoby w jakie szybko i niezawodnie będziesz mógł osiągnąć zachwycająco szczegółowy efekt między innymi za pomocą gry światłocieniem, czy niezawodnym rastrowaniem półtonów.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Trzy kompletne projekty zaawansowanych ilustracji
 • Wskazówki dotyczące organizacji i optymalizacji pracy z Illustratorem
 • Omówienie wielu zaawansowanych narzędzi oraz efektów
 • Tworzenie przestrzennych napisów oraz teksturowanie obiektów 3D
 • Kreatywne wykorzystanie gradientów i rastrowania
 • Metody pozwalające dodatkowo uszlachetnić typografię projektu
 • Dodatkowe możliwości i alternatywne techniki dostępne dla posiadaczy tabletów
 • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Materiał który dziś Ci prezentujemy, stanowi idealną propozycję dla wszystkich specjalistów pragnących dodatkowo wzbogacić swój warsztat i wycisnąć z Adobe Illustrator 110% możliwości. Kurs „Illustrator Masterclass” powstał z myślą o osobach, które pracują już z programem Adobe Illustrator, bądź znają przynajmniej jego podstawy. Jeżeli dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z tą aplikacją, sugerujemy wcześniejsze zapoznanie się z następującymi kursami: "Adobe Illustrator Techniki Pracy", "Adobe Illustrator Techniki Wektoryzacji" oraz "Adobe Illustrator Techniki Zaawansowane".

Czego się nauczysz?

 • Trzy kompletne projekty zaawansowanych ilustracji

 • Wskazówki dotyczace organizacji i optymalizacji pracy z Illustratorem

 • Omówienie wielu zaawansowanych narzedzi oraz efektów

 • Tworzenie przestrzennych napisów oraz teksturowanie obiektów 3D

 • Kreatywne wykorzystanie gradientów i rastrowania

 • Metody pozwalajace dodatkowo uszlachetnic typografie projektu

 • Alternatywne techniki dostepne dla posiadaczy tabletów

 • I wiele, wiele wiecej!

Zawartość

Illustrator Masterclass

4 rozdziały 41 lekcji 6h 3min

 • Wstęp do kursu

  2min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

 • Rozdział Pierwszy

  2h 3min

  Rozpoczynanie pracy

  3min

  Narzędzie wirówka

  7min

  Tworzenie chmur

  4min

  Efekt zygzaku

  8min

  Wypełnianie siatką gradientu

  6min

  Maska kryjąca

  6min

  Rysowanie oczy

  5min

  Rysowanie wektorowej trawy

  14min

  Narzędzie wypaczanie

  17min

  Rybie oko i gwiazda

  16min

  Faza profilowania

  9min

  Rysowanie postaci

  18min

  Dopracowanie ilustracji

  9min

 • Rozdział Drugi

  1h 36min

  Wstęp do rozdziału drugiego

  2min

  Biblioteka pędzli

  8min

  Pędzel kaligraficzny

  Podgląd lekcji

  5min

  Praca z tabletem

  5min

  Aktywne malowanie

  8min

  Odcinanie elementów

  6min

  Światło i cień

  10min

  Dopracowanie postaci

  4min

  Rastrowanie półtonu

  5min

  Rozpylanie symboli

  10min

  Typografia projektu

  14min

  Blending po ścieżce i efekty bitmapowe

  15min

  Podsumowanie ilustracji

  3min

 • Rozdział Trzeci

  2h 23min

  Custom type

  17min

  Kreatywne wykorzystanie gradientu

  12min

  Wtapianie

  12min

  Rysowanie wstęgi

  11min

  Okrągłe fazowanie

  10min

  Trójwymiarowy napis cz.1

  11min

  Trójwymiarowy napis cz.2

  14min

  Bryła obrotowa

  9min

  Teksturowanie obiektu 3D

  Podgląd lekcji

  7min

  Siatka perspektywy

  11min

  Postprodukcja

  7min

  Zakończenie

  2min

  Bonus - Zniekształcenie top object

  6min

  Bonus - Własne pędzle

  13min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Świetny i przejrzysty kurs, zawierający wiele przydatnych wskazówek, polecam :)

Łucja Skwarek

12 marca 2022

Patryk Makowski

1 czerwca 2022

Super bardzo mi się podoba

Maria Czarnecka

7 lipca 2023

Kurs Illustrator Masterclass

 • 41 lekcji wideo

 • 6h 3min materiału

 • Ostatnia rewizja 01.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Illustrator Masterclass

 • 41 lekcji wideo

 • 6h 3min materiału

 • Ostatnia rewizja 01.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych