Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Wszystko o Typach

W tym Warsztacie Adam Gospodarczyk z Overment przedstawi główne różnice pomiędzy TypeScript a JavaScript, a także szereg zalet statycznego typowania.

1 lekcji

34min

5 (7 oceny)

Wszystko o Typach - JavaScript i TypeScript

TypeScript dzięki wprowadzeniu statycznego typowania na zawsze zmienił oblicze JavaScriptu. W tym Warsztacie Adam Gospodarczyk z Overment przedstawi główne różnice pomiędzy TypeScript a JavaScript, a także szereg zalet statycznego typowania.

Statyczne i dynamiczne typowanie

Jeśli słyszałeś o TypeScript, ale nie miałeś jeszcze okazji przekonać się o jego potencjale, lub ciągle zbierasz się żeby dowiedzieć się o TS czegoś więcej - ten Warsztat jest idealne dla Ciebie. Porozmawiamy między innymi o tym, czym są typy oraz jak działa dynamiczne typowanie w JavaScript, oraz statyczne w TypeScript.

TypeScript - krok dalej po JavaScript

Następnie wyjaśnimy, dlaczego powinieneś zainteresować się tematem Typescriptu. TypeScript stanowi nadzbiór JavaScriptu. Zatem cały Twój projekt jest z nim w 100% kompatybilny, a Ty możesz stopniowo dodawać definicje typów. Nawet nie będziesz wiedział kiedy typy pojawią się w całej Twojej aplikacji.

Zalety TypeScript

Ogromną zaletą TypeScript jest to, że o tego typu błędach dowiadujemy się już na etapie pisania kodu a nie dopiero w trakcie jego wykonywania... na produkcji. Jest to ciekawy i przyszłościowy język, który na pewno warto znać, jeżeli opanowało się już podstawy JavaScriptu.

Dla kogo jest ten kurs?

Warsztat powstał z myślą o wszystkich, którzy znają już JavaScript i chcą dowiedzieć się nieco na temat TypeScriptu oraz tego, jak wykorzystać go w codziennej pracy.

Czego się nauczysz?

 • Różnice między JS a TS

 • Statyczne typowanie

 • Dynamiczne typowanie

 • Dlaczego warto poznać TypeScript

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Bardzo dobry kurs. Polecam

Andrzej Kot

4 czerwca 2020

Jak zawsze rewelacja. Polecam

Dawid Owczarz

18 czerwca 2020

Polecam

Michał Michasiów

30 czerwca 2020

Wszystko jasne i zrozumiałe

Radosław

3 sierpnia 2020

No dla mnie bomba :)

Patryk Korszun

10 sierpnia 2020

ok

Rafał Fuz

18 kwietnia 2021

Super materiał, unikałem podejścia do nauki TypeScripta. Przekonałeś mnie :)

Mateusz Krówka

14 maja 2021

Kurs Wszystko o Typach

 • 1 lekcji wideo

 • 34min materiału

 • Ostatnia rewizja 01.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Wszystko o Typach

 • 1 lekcji wideo

 • 34min materiału

 • Ostatnia rewizja 01.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych