Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Newsletter na Autopilocie

W tym kursie nauczysz się łączyć ze sobą te narzędzia, tworząc automatyzację swojego newslettera.

30 lekcji

2h 57min

4 (7 oceny)

Newsletter na Autopilocie - Automatyzacja Newslettera

Przygotowanie treści newslettera oraz wykonanie wszystkich zadań wymaganych do jego konfiguracji wysyłki zajmuje mnóstwo czasu. Wymaga to szczególnej uwagi i ostrożności, aby uniknąć błędów. Ponieważ większość wymaganych działań jest powtarzalna, możemy je oddać w ręce automatyzacji. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak make.com, Airtable, iA Writer, Shortcuts czy MailerLite, pozwoli nam nie tylko zyskać więcej czasu na przygotowanie lepszych treści, ale także zmniejszy ryzyko wystąpienia błędów. W tym kursie nauczysz się łączyć ze sobą te narzędzia, tworząc automatyzację swojego newslettera.

Automatyzacja i narzędzia no-code

Przez lata automatyzacja wymagała zaangażowania doświadczonych osób programujących dedykowane rozwiązania. Obecnie mamy do dyspozycji narzędzia low-code i no-code, które dają ogromne możliwości konfiguracji i łączenia ze sobą różnych usług. Na przykład, możemy skonfigurować kampanię newslettera bezpośrednio z naszego ulubionego edytora tekstowego (np. iA Writer lub Bear). Wszystkie wymagane dane trafią do Airtable, gdzie za pomocą przejrzystego i dostosowanego do nas interfejsu możemy wprowadzić poprawki i zatwierdzić wysyłkę kampanii.

Wsparcie Sztucznej Inteligencji (AI)

Sztuczna inteligencja jest dostępna dla wszystkich, ułatwiając realizację niektórych zadań lub całkowicie je przejmując. W tym kursie dowiesz się, jak wykorzystać GPT-3 do tworzenia automatyzacji Twojego newslettera, uwzględniając obszary związane z copywritingiem i programowaniem. Poznasz też sposoby wykorzystania gotowych makr i automatyzacji, aby móc korzystać z pomocy AI z dowolnego miejsca na Twoim komputerze.

Automatyczne generowanie grafik

Tworzenie grafik nie musi odbywać się ręcznie. Można wykorzystać specjalnie opracowane szablony, które roboty mogą wykorzystać do generowania grafik promocyjnych Twojego newslettera, bez konieczności otwierania programu do projektowania (np. Figmy). W tym kursie dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę przy projektowaniu takich szablonów, poznasz różne strategie i techniki oraz ich wady i zalety. Wygenerowane grafiki można wykorzystać bezpośrednio w treści newslettera lub w postach promocyjnych.

Gotowe makra i scenariusze

W tym kursie nie tylko stworzysz automatyzację własnego newslettera, ale także otrzymasz wiele plików źródłowych gotowych do wykorzystania na platformie make.com oraz systemie macOS. Instrukcję ich uruchomienia znajdziesz wewnątrz lekcji kursu. Wszystkie materiały dodatkowe nie tylko ułatwią Ci wdrożenie własnej automatyzacji, ale także mogą stanowić świetną inspirację do przygotowania własnych scenariuszy, dzięki którym oszczędzisz jeszcze więcej czasu. Jeżeli pracujesz na Windowsie, nie przejmuj się ponieważ główna część automatyzacji opiera się o aplikacje dostępne w przeglądarce (Airtable/Make.com/MailerLite) i tym samym można ją wykorzystać na dowolnej platformie.

Przydatne techniki projektowania automatyzacji

Pomimo tego, że ten kurs skupia się na automatyzacji newslettera, zobaczysz w nim wiele technik, schematów i przykładów, które możesz wykorzystać do optymalizacji innych procesów w Twojej codzienności. To także świetna okazja, aby poznać nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarówno w systemie macOS, jak i w przeglądarce. Nawet jeśli nie prowadzisz swojego własnego newslettera, ale chcesz poznać techniki pracy z Make.com, Airtable, Shortcuts czy Keyboard Maestro, w tym kursie znajdziesz wiele przydatnych informacji, które pozwolą Ci osiągnąć nowy poziom automatyzacji pracy.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeżeli prowadzisz swój newsletter i chcesz zoptymalizować powtarzalne czynności związane z jego przygotowaniem, publikacją i promocją, ten kurs może Ci w tym pomóc. Na przykładzie automatyzacji wykorzystywanej w projektach eduweb.pl, ahoy.so czy overment.com, dowiesz się, jak wykorzystać nowoczesne narzędzia, takie jak Airtable czy make.com, do stworzenia własnych robotów, które ułatwią Ci tworzenie newslettera. Przed rozpoczęciem kursu zalecamy sprawdzenie naszych pozostałych kursów na temat tych narzędzi, dostępnych na eduweb.pl.

Czego się nauczysz?

 • Nauczysz się łączyć narzędzia no-code i low-code, tworząc automatyzację swojego newslettera

 • Dowiesz się, jak wykorzystać GPT-3 do tworzenia automatyzacji Twojego newslettera

 • Poznasz sposoby wykorzystania gotowych makr i automatyzacji

 • Dowiesz się, jak wykorzystać specjalnie opracowane szablony do generowania grafik promocyjnych Twojego newslettera

 • Otrzymasz wiele plików źródłowych gotowych do wykorzystania na platformie makecom oraz systemie macOS

 • Poznasz wiele technik, schematów i przykładów, które możesz wykorzystać do optymalizacji innych procesów w Twojej codzienności

 • Dowiesz się, jak wykorzystać nowoczesne narzędzia usprawniające pracę zarówno w systemie macOS, jak i w przeglądarce

 • Poznasz techniki pracy z Makecom, Airtable, Shortcuts czy Keyboard Maestro

 • Nauczysz się oszczędzać czas dzięki automatyzacji

 • Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci osiągnąć nowy poziom automatyzacji pracy

Zawartość

Newsletter na Autopilocie

8 rozdziały 30 lekcji 2h 57min

 • Jedno źródło prawdy

  22min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Planowanie automatyzacji

  6min

  Tabela Airtable Newslettera

  6min

  Tabela Airtable Linków

  3min

  Interfejs Airtable

  3min

 • Szablon newslettera

  24min

  Szablon HTML

  6min

  Testowanie szablonu

  3min

  Podział szablonu na moduły

  4min

  Generowanie newslettera

  11min

 • Automatyzacja newslettera

  17min

  Planowanie scenariusza

  3min

  Integracja MailerLite

  9min

  Generowanie podglądu szablonu

  4min

  Aktualizacja interfejsu Airtable

  1min

 • Przydatne makra

  21min

  Integracja z iA Writer

  7min

  Planowanie automatyzacji linków

  4min

  Scenariusz dodawania linków

  2min

  Shortcuts dodający linki

  3min

  Integracja z Feedly

  4min

 • Generowanie grafik

  16min

  Planowanie szablonów grafik

  5min

  Szablon HTML grafiki

  5min

  Scenariusz generujący grafiki

  6min

  Generowanie grafik w interfejsie Airtable

  1min

 • Posty promocyjne

  17min

  Planowanie postów

  3min

  Generowanie postów

  8min

  Publikowanie postów

  6min

 • Archiwum i ocena Newslettera

  19min

  Planowanie Archiwum

  3min

  Automatyczne Archiwum

  5min

  Automatyczne zlecanie zadań

  4min

  Automatyczna ocena Newslettera

  7min

 • Bonus

  41min

  Konfiguracja domeny

  41min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Marcin Jabłoński

6 stycznia 2023

Starałem się ale niestety. To kursik dla programistów, albo jakiś no-codowców. Zwykły antytechniczny marketer dostaje bólu głowy po 15 min :D

Aron

20 lutego 2023

Łukasz Chrzanowski

7 maja 2023

Mateusz

16 maja 2023

Łukasz Kuchna

12 sierpnia 2023

Ten vriter jest bardzo fajny, testuje go ale zdaje się, że jego cena jest zaporowa. Czy jest coś podobnego ale znacznie tańszego?

Patryk Szadkowski

12 września 2023

Osoba bez doświadczenia i dostępu do wskazanych w kursie narzędzi nie poradzi sobie z wdrożeniem. Poziom średniozaawansowany - po wcześniejszym przeszkoleniu.

Jakub Bujakowski

7 marca 2024

Kurs Newsletter na Autopilocie

 • 30 lekcji wideo

 • 2h 57min materiału

 • Ostatnia rewizja 02.01.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Newsletter na Autopilocie

 • 30 lekcji wideo

 • 2h 57min materiału

 • Ostatnia rewizja 02.01.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych