Masz już konto? Zaloguj się

Kurs TypeScript

TypeScript dzięki wprowadzeniu statycznego typowania na zawsze zmienił oblicze JavaScriptu. W tym Kursie poznasz jego działanie, które wykorzystasz w swojej codziennej pracy. Co ważne, TypeScript oferuje również dostęp do funkcji, które jeszcze nie są częścią standardu ECMAScript. Przez istnienie tzw. nadzbioru języka JavaScript - kod pisany w JavaScript jest w 100% kompatybilny z TypeScriptem. W efekcie możesz zacząć używać go już teraz i stopniowo wdrażać w swoich projektach.

26 lekcji

1h 54min

5 (13 oceny)

TypeScript - od Podstaw

TypeScript dzięki wprowadzeniu statycznego typowania na zawsze zmienił oblicze JavaScriptu. W tym Kursie poznasz jego działanie, które wykorzystasz w swojej codziennej pracy. Co ważne, TypeScript oferuje również dostęp do funkcji, które jeszcze nie są częścią standardu ECMAScript. Przez istnienie tzw. nadzbioru języka JavaScript - kod pisany w JavaScript jest w 100% kompatybilny z TypeScriptem. W efekcie możesz zacząć używać go już teraz i stopniowo wdrażać w swoich projektach.

Po co nam statyczne typowanie?

Zacznijmy od tego, że JavaScript jest dynamicznie typowany. Oznacza to, że typy zmiennych mogą się zmieniać w czasie wykonywania programu, a my nie mamy nad nimi kontroli. A po co nam ta kontrola? Między innymi po to, aby przypadkowo nie dodać typu number do string lub przekazać do funkcji nieprawidłowe danych. Ogromną zaletą jest to, że o tego typu błędach dowiadujemy się już na etapie pisania kodu a nie dopiero w trakcie jego wykonywania... na produkcji.

Definicje typów. A co to?

Prawdopodobnie znasz mechanizm intellisense, czyli inteligentnego podpowiadania kodu przez edytor. Pisząc kod w TypeScript, tworzysz definicje typów dotyczących Twojej aplikacji. W ten sposób dostęp do definicji klas i właściwości obiektów masz właściwie na wyciągnięcie myszki. Wystarczy "hover" na funkcji aby uzyskać szczegółowe informacje, które pomogą Ci w pisaniu kodu. Oprócz tego otrzymasz również automatyczne podpowiedzi w trakcie dostępu do właściwości i metod. Nic tylko pisać kod!

Przepisywanie całego projektu?

Nie musisz przepisywać całego projektu. TypeScript stanowi nadzbiór JavaScriptu. Zatem cały Twój projekt jest z nim w 100% kompatybilny, a Ty możesz stopniowo dodawać definicje typów. Nawet nie będziesz wiedział kiedy typy pojawią się w całej Twojej aplikacji. To daje Ci również możliwość uczenia się TypeScriptu w trakcie jego wdrażania. W tym kursie opanujesz podstawy a później... sam zobaczysz!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został stworzony z myślą o programistach, którzy podstawy JavaScriptu mają już za sobą i chcą poznać zalety statycznego typowania oferowanego przez TypeScript. Na początku Kursu zaczynamy również od krótkiej powtórki najważniejszych elementów samego JS.

Czego się nauczysz?

 • Czym jest TypeScript

 • Powtórka najważniejszych elementów JavaScript & ESNext

 • Konfiguracja kompilatora TypeScript i ESLint

 • Typy w JavaScript vs. Typy w TypeScript

 • Aliasy i asercja typów

 • Inferencja typów, czyli mądry TypeScript

 • Typy funkcji i parametrów

 • Typy klas, hermetyzacja danych i abstrakcje

 • Wykorzystanie interfejsów, czyli tworzymy kontrakty

Zawartość

TypeScript

7 rozdziały 26 lekcji 1h 54min

 • Wprowadzenie

  33min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Czym jest TypeScript

  6min

  Podstawy składni

  5min

  Powtórka z JavaScript

  Podgląd lekcji

  7min

  Powtórka z ESNext

  12min

 • Konfiguracja

  17min

  Instalacja

  2min

  TypeScript compiler

  4min

  Plik konfiguracyjny

  4min

  Konfiguracja IDE

  8min

 • Typy danych

  22min

  Typy proste

  4min

  Typy w TypeScript

  Podgląd lekcji

  6min

  Intersection & Union types

  5min

  Inferencja

  3min

  Asercja typów i aliasy

  4min

 • Funkcje

  14min

  Parametry funkcji

  4min

  Typy funkcji

  5min

  Typy any void i never

  5min

 • Klasy

  21min

  Klasy

  Podgląd lekcji

  5min

  Enkapsulacja

  6min

  Gettery i Settery

  4min

  Dziedziczenie

  4min

  Abstrakcje

  2min

 • Interfejsy

  10min

  Interfejsy

  5min

  Interfejsy funkcji

  3min

  Interfejsy klas

  2min

 • Zakończenie

  3min

  Podsumowanie

  3min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Łukasz Rdzanek

28 marca 2021

Patryk P

7 kwietnia 2021

Damian Sowinski

9 maja 2021

Jak doszedłem do projektu do którego wiedziałem, że jest używany TypeScript wymagałem od siebie szybkiego nauczenia się podstawowych koncepcji tego języka, z którym będę się mierzył w niedalekiej przyszłości. Dzięki temu kursowi wiem, mniej więcej, nad którymi brakami mam popracować i odpowiednio je nazywać, dzięki temu ukrócone są utknięcia podczas pracy nad taskiem.

Mikołaj Lewandowski

20 sierpnia 2021

Kamil

27 października 2021

Marcin Piwko

6 grudnia 2021

Magdalena

13 marca 2022

Bartosz

11 maja 2022

Zazwyczaj w kursach programowania dobrze mi się uczyło gdy mogłem wspólnie z twórcą pisać kod. Tutaj jest to nie możliwe, bo co chwile jest wklejany. Może dla niektórych to nie robi różnicy, ale ode mnie za to minus.

Mateusz

29 sierpnia 2022

Bardzo cenię Overmenta, szczególnie za materiały na YT i kurs przeprogramowanych. Ale tutaj oceniam ten konkretny materiał, a nie całokształt jego pracy. Więc nie będzie 5 gwiazdek... Niestety nie jest to ani kurs, ani warsztat. Jest to prezentacja w tempie maratończyka, często tak wysoko-levelowa, że kompletnym nieporozumieniem jest oznaczać ją jako materiał na poziomie "podstawowym". Bardziej nadaje się na powtórkę dla kogoś, kto wraca do TS po jakimś czasie, aniżeli dla kogoś, kto chce poznać i zrozumieć język.

Marcin Maciorowski

16 września 2022

Autor świetnie oszczędza nasz czas i w zwięzłej formie przekazuje wszystko co niezbędne. 4h łącznie nauki (kurs + próba w praktyce użycia) i już używam w komercyjnym projekcie TSa. Klasy, interfejsy, typy, dziedziczenie, abstrakcja - te pojęcia wzbudzały strach, a teraz się okazało, że to dosyć mało prostej wiedzy, której od zaraz można używać co też robię pisząc prosty sklep internetowy.

Luke

15 stycznia 2023

Mateusz

30 stycznia 2023

Adam jest bardzo kompetentnym nauczycielem. Wie, co mówi i wie, jak to przekazać. IMHO jeden z lepszych na rynku.

Rafał Majewski

31 lipca 2023

Kurs TypeScript

 • 26 lekcji wideo

 • 1h 54min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w TypeScript

 • 26 lekcji wideo

 • 1h 54min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych