Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Airtable

Airtable to nowoczesny Excel na sterydach, który pod spodem jest relacyjną bazą danych. Co to oznacza?

35 lekcji

3h 47min

5 (10 oceny)

Airtable - od Podstaw

Airtable to nowoczesny Excel na sterydach, który pod spodem jest relacyjną bazą danych. Co to oznacza? Ma niesamowite możliwości w kontekście tworzenia baz do zarządzania produktem, klientami czy treścią. Z pomocą automatyzacji możesz na przykład wysyłać maile czy posty social media bezpośrednio z arkusza kalkulacyjnego. Dodatkowo, każdy arkusz, który tworzysz posiada własne API, możliwość stosowania formuł i relacji między tabelami. To przyszłość tego, w jaki sposób będziemy tworzyć bazy danych, tak prosta, jak praca z Excel. Sprawdź koniecznie!

Wprowadzenie do Airtable

W kursie dowiesz się o najważniejszych funkcjach Airtable, stworzysz swoje pierwsze bazy a także opanujesz interfejs, widoki i inne podstawowe funkcje. Zobaczysz, jak wiele potrafi Airtable w porównaniu do Excela czy Google Sheets, a jednocześnie - jak proste i szybkie jest w codziennej pracy.

Praca z widokami

To niesamowite, jak wiele można osiągnąć wykorzystując prostą funkcję filtrowania danych w ramach widoku, której nie ma w arkuszach kalkulacyjnych. Możesz w ten sposób łatwo stworzyć ścieżki użytkowników, zawężać wyniki i przeglądać te, które na danym etapie pipeline'u są najbardziej istotne. W kursie nauczysz się pracować z widokami i zarządzać nimi w intuicyjny sposób. Wśród widoków dostępne są też kalendarze, wykresy Gantt'a, Galerie oraz bardzo przydatny widok Kanban, który pozwoli Ci zrezygnować z Trello.

Wygodne formularze

Kolejną świetną opcją w Airtable są formularze, które pozwalają wypełniać Twój arkusz kalkulacyjny dowolnej osobie. To tak, jak Google Forms połączone z arkuszem Google Sheets, ale dużo prostsze i dające większe możliwości dopasowania do potrzeb użytkowników. Ponieważ formularze tworzysz w ramach widoku, pozwalają one łatwo zawęzić ilość pól do uzupełnienia na przykład do poszczególnych ról użytkowników. Możesz w ten sposób wypełniać CRM, zbierać dane, ankietować użytkowników i wiele więcej!

API i Automatyzacje

Prawdziwy potencjał Airtable drzemie w tym, że pod spodem jest to relacyjna baza danych, która automatycznie wystawia swoje własne API, dostępne pod konkretnym URL. Możesz korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji, w tym automatyzacji np. z Zapier, które pozwolą Ci nadpisywać, odbierać i edytować dowolne dane. W kursie pokażemy Ci jak tworzyć takie proste, ale też bardziej złożone automatyzacje!

Wbudowane automatyzacje i skrypty

Airtable posiada też swoje własne integracje i pluginy w formie automatyzacji. Pozwolą Ci one na przykład wysyłać maile bezpośrednio z arkusza kalkulacyjnego, ustawiać powiadomienia, modyfikować rekordy i reagować na ich zmiany. Możesz używać nawet własnego skryptu w JS aby obsługiwać takie scenariusze. Te zaawansowane funkcje Airtable także odkryjesz w trakcie naszego kursu!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dla wszystkich, którzy chcą efektywnie zarządzać danymi i już korzystają z Excela lub Google Sheets, ale chcą osiągnąć znacznie więcej, w przyjaznym i szybkim interfejsie. Możliwości Airtable doceni każda osoba, która organizuje pracę, zajmuje się marketingiem, planowaniem, finansami czy buduje swoje własne aplikacje i strony WWW.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy Airtable i widoki

 • Tworzenie formularzy

 • Proste i złożone automatyzacje

 • Praca z API i Integromat

 • Złożone arkusze i relacje

 • Dużo, dużo więcej!

Zawartość

Airtable

4 rozdziały 35 lekcji 3h 47min

 • Wprowadzenie do Airtable

  1h 57min

  Wprowadzenie

  4min

  Cennik i plany

  5min

  Tworzymy Workspace

  7min

  Organizacja danych w bazie

  7min

  Praca z rekordami w bazie

  11min

  Tworzenie relacji

  12min

  Grupowanie i filtry

  12min

  Różne typy widoków

  9min

  Praca z formularzami

  7min

  Interfejsy w Airtable

  7min

  Udostępnianie i uprawnienia

  7min

  Wbudowane automatyzacje

  11min

  Dodatki do Airtable

  9min

  Praktyczny przykład bazy

  9min

 • Airtable i Automatyzacje

  52min

  Wstęp do automatyzacji

  14min

  Łączenie danych

  Podgląd lekcji

  11min

  Struktura danych

  12min

  Pomysły i inspiracje

  7min

  Przydatne formuły Airtable

  8min

 • Techniki pracy z Airtable

  1h 9min

  Content reuse

  8min

  Pliki graficzne

  4min

  Widoki w automatyzacji

  Podgląd lekcji

  10min

  Metadane

  11min

  Użyteczne przyciski

  13min

  Natychmiastowe automatyzacje

  8min

  Praca z dużą ilością danych

  9min

  Automatyzacja w praktyce

  6min

 • Zaawansowane możliwości

  1h 35min

  Moduł Automatyzacji

  6min

  Integracja z Webflow

  Podgląd lekcji

  8min

  Panele w Retool

  15min

  Strony w StackerHQ

  9min

  Zaawansowane Tips & Tricks

  16min

  Projektowanie skomplikowanych struktur

  14min

  API Airtable

  28min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Łukasz Kuczek

19 lutego 2022

Mateusz Stec

8 marca 2022

Marek Rozwałka

8 marca 2022

Bartosz Lasak

3 maja 2022

Aleks Makowski

11 lipca 2022

Łukasz Chrzanowski

6 maja 2023

Marcin Jabłoński

13 czerwca 2023

Gato

5 lipca 2023

Ryszard Kajkowski

24 marca 2024

U mnie działa tragicznie, co chwile wyskakuje komunikat o awarii, po 1 etapie odpuściłem dalsze oglądanie.

Jacek Wolszczak

2 maja 2024

Kurs Airtable

 • 35 lekcji wideo

 • 3h 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.03.2024

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Airtable

 • 35 lekcji wideo

 • 3h 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.03.2024

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych