Masz już konto? Zaloguj się

Kurs React & TypeScript

W tym kursie dowiesz się w jaki sposób zacząć wykorzystywać TypeScript zarówno w nowych jak i istniejących projektach oraz poznasz podstawowe techniki przedstawione na prostych, zrozumiałych przykładach.

22 lekcji

1h 31min

5 (13 oceny)

React & TypeScript - Podstawy

TypeScript coraz częściej pojawia się w ogłoszeniach rekrutacyjnych, szczególnie tych w których pojawia się również React. W tym kursie dowiesz się w jaki sposób zacząć wykorzystywać TypeScript zarówno w nowych jak i istniejących projektach oraz poznasz podstawowe techniki przedstawione na prostych, zrozumiałych przykładach.

Co daje TypeScript?

TypeScript umożliwia opisanie naszego kodu typami oraz wychwytywanie dotyczących ich błędów na wczesnym etapie developmentu. W efekcie wykorzystanie TypeScript'u w projekcie podnosi jego jakość i zmniejsza ryzyko pomyłek, które mogą być nie wychwycone na etapie testowania lub mogą pojawić się dopiero w środowisku produkcyjnym.

TypeScript & React

Z pomocą Reacta tworzymy coraz bardziej złożone aplikacje w których ryzyko popełnienia błędów jest wysokie. TypeScript nie tylko je zmniejsza ale również wpływa pozytywnie na tzw. developer experience (doświadczenia programisty) poprzez to, że nasze IDE "wie więcej" na temat kodu który piszemy. A to z kolei przekłada się na lepszą wydajność i komfort pracy.

Bariera wejścia

Przy założeniu że znamy już samego Reacta oraz TypeScript, połączenie tych dwóch umiejętności jest stosunkowo proste. Wystarczy poznać ogólne zasady typowania propsów, komponentów oraz hooków aby z powodzeniem móc wykorzystywać zalety płynące z posiadania typów w naszym kodzie. W tym kursie dowiesz się jak to zrobić, w najszybszy możliwy sposób.

Informacje które pomogą Ci zacząć

Kurs został przygotowany tak aby na prostych przykładach pokazać Ci w jaki sposób wykorzystywać TypeScript w projektach React.js. Jeżeli szukasz źródła które pozwoli Ci szybko zacząć - jesteś w dobrym miejscu.

Najważniejsze zasady i dobre praktyki

Materiał zawiera dobre praktyki i sugestie dotyczące wykorzystania TypeScript'u oraz konfiguracji środowiska pracy (np. IDE) oraz ustawień samego projektu. Jest to wiedza którą możesz wykorzystać również w przypadku pracy z innymi technologiami.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o osobach, które znają już React oraz TypeScript i chcą dowiedzieć się w jaki sposób połączyć te umiejętności. Materiał niemal całkowicie pomija informacje na temat mechanizmów Reacta oraz TypeScript'u. Jeżeli potrzebujesz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat, zapraszamy Cię do naszych pozostałych kursów.

Czego się nauczysz?

 • Konfiguracja TypeScript w React

 • Typowanie propsów

 • Typowanie komponentów (również klasowych)

 • Typowanie hooków (również własnych)

 • Typowanie zdarzeń i formularzy

 • Dodawanie typów do Redux

Zawartość

React & TypeScript

6 rozdziały 22 lekcji 1h 31min

 • Wstęp

  16min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Nowy projekt

  3min

  Istniejący projekt

  4min

  Konfiguracja TypeScript & ESLint

  6min

 • Typy propsów

  24min

  Typowanie propsów

  Podgląd lekcji

  7min

  Default props

  5min

  PropTypes

  4min

  Children

  3min

  Render props

  5min

 • Komponenty

  18min

  Komponenty funkcyjne

  3min

  Komponenty klasowe

  3min

  Komponenty generyczne

  6min

  Komponenty renderless

  6min

 • Hooki

  16min

  useState

  3min

  useEffect

  2min

  useRef

  2min

  useReducer

  3min

  useContext

  5min

  Własne hooki

  2min

 • Zdarzenia i Formularze

  8min

  Typy zdarzeń

  Podgląd lekcji

  5min

  Typy formularzy

  3min

 • Redux

  8min

  Typy i Redux

  8min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Robert Studziński

21 września 2021

Krzysztof

21 września 2021

Mikołaj Nogieć

16 października 2021

Jacek Chojnacki

24 października 2021

Marcin Kaczor

26 listopada 2021

Maciej Dzik

27 listopada 2021

Grzegorz Martowski

4 stycznia 2022

Katarzyna Maciejewska

11 maja 2022

Magdalena Antoniak

12 lipca 2022

Dlaczego zamiast pisania kodu jest on wklejany? Strasznie to dekoncentruje i moim zdaniem jest to bez sensu.

Mateusz

2 września 2022

Znakomity kurs

Rafał Majewski

13 sierpnia 2023

Znakomity kurs

Mateusz

4 września 2023

Imię Nazwisko

27 września 2023

Kurs React & TypeScript

 • 22 lekcji wideo

 • 1h 31min materiału

 • Ostatnia rewizja 20.09.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w React & TypeScript

 • 22 lekcji wideo

 • 1h 31min materiału

 • Ostatnia rewizja 20.09.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych