Masz już konto? Zaloguj się

Kurs NestJS w Praktyce

Druga część kursu programowania back-endu w Nest.js skupia się na praktycznej pracy z bazami danych oraz szeregiem zagadnień związanych z funkcjonowaniem aplikacji w środowisku lokalnym oraz produkcyjnym

41 lekcji

8h 58min

NestJS w Praktyce - w Praktyce

Druga część kursu programowania back-endu w Nest.js skupia się na praktycznej pracy z bazami danych oraz szeregiem zagadnień związanych z funkcjonowaniem aplikacji w środowisku lokalnym oraz produkcyjnym. Znajdziesz w nim lekcje dotyczące rodzajów baz danych, projektowania ich struktur i relacji oraz podłączenia ich do aplikacji. Po ukończeniu najważniejszych funkcjonalności, przejdziemy do konfiguracji serwera produkcyjnego oraz automatycznego procesu deploymentu z pomocą Github Actions. Kończąc obie części kursu będziesz posiadać wiedzę i umiejętności obejmujące najważniejsze elementy programowania back-endu w Nest.js

Bazy danych

Kurs rozpoczynamy od rozbudowy bazy danych oraz wdrożenia mechanizmów autoryzacji oraz uwierzytelnienia. Na tym etapie poznasz najważniejsze zagadnienia dotyczące tworzenia struktur bazodanowych oraz praktycznej pracy z nimi po stronie aplikacji z uwzględnieniem konfiguracji niezbędnej w środowisku produkcyjnym.

API po stronie back-endu

Wdrożenie nawet prostego CRUDa zaczyna się mocno komplikować w chwili zbliżania się do środowiska produkcyjnego. Uwzględnienie mechanizmów umożliwiających wyszukiwanie, filtrowanie, sortowanie czy kontrolę dostępu do informacji na podstawie uprawnień jakie posiada użytkownik, nie jest oczywiste. Tym bardziej że do gry wchodzi nie tylko sposób implementacji ale także uwzględnienie różnic pomiędzy środowiskiem lokalnym i produkcyjnym. Wszystkie te tematy w praktyczny sposób przedstawiamy w kursie.

Wprowadzenie do testowania

W jednym z rozdziałów kursu poruszymy także temat testowania naszej aplikacji. Zaczynamy od absolutnych podstaw, także jeżeli testy są dla Ciebie nowym zagadnieniem, będziesz w stanie przejść przez materiał krok po kroku. W przeciwnym razie i tak będziesz w stanie poznać techniki testowania back-endu w przypadku framework'a Nest.js

Aplikacja na produkcji

Konfiguracja serwera produkcyjnego oraz procesu CI&CD jest rozległym tematem, którym zwykle zajmują się specjalizujące w nim osoby. W tym kursie znajdziesz materiały przeprowadzające Cię przez najważniejsze elementy tego obszaru, które pozwolą Ci konfigurować środowisko produkcyjne dla Twojej aplikacji. Jest to niezwykle przydatna umiejętność w szczególności w roli full-stack developera czy developerki. Omawiane przykłady dotyczą VPS opartego na Ubuntu oraz deploymentu opartego o Github Actions.

Rozwój aplikacji w praktyce

Na przestrzeni całego kursu znajdziesz szereg wątków i wskazówek dotyczących sytuacji, które spotkasz wyłącznie na produkcji. Z wielu względów niemożliwe jest ich zaprezentowanie wprost, dlatego nadal będziemy opierać się o proste, nieskomplikowane przykłady, które nakreślą Ci ewentualne zagrożenia i problemy, które możesz spotkać w swojej codziennej pracy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten powstał z myślą o osobach chcących nauczyć się back-endu oraz full-stack developerach i developerkach, chcących poznać środowisko node.js w połączeniu z frameworkiem Nest.js. Przed rozpoczęciem kursu upewnij się, że ukończyłaś / ukończyłeś jego pierwszą część w której tworzyliśmy strukturę aplikacji wykorzystywaną w trakcie tego kursu.

Czego się nauczysz?

 • Wybór bazy danych

 • Projektowanie baz danych

 • Praktyczna praca z bazą danych postgreSQL

 • Praktyczne projektowanie REST API

 • Wyszukiwanie, Filtrowanie i Paginacja

 • Autoryzacja i Uwierzytelnienie (JWT)

 • Produkcyjna wersja aplikacji

 • Konfiguracja serwera produkcyjnego

 • Automatyczny deployment aplikacji

 • Wysyłka maili transakcyjnych

 • Upload plików

Zawartość

NestJS w Praktyce

7 rozdziały 41 lekcji 8h 58min

 • Wstęp

  1h 3min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Rejestrowanie użytkowników

  13min

  Własne dekoratory

  6min

  Globalna obsługa błędów

  7min

  Tokeny JWT

  10min

  Logowanie z pomocą tokenów

  8min

  Refresh Token

  8min

  Guards

  9min

 • Dodawanie i odczytywanie danych

  1h

  Tworzenie nowych wpisów

  15min

  Pobieranie i filtrowanie danych

  20min

  Pobieranie relacji

  9min

  Strategie wyszukiwania

  10min

  Throttling i Limity

  7min

 • Usuwanie danych

  45min

  Aktualizowanie danych

  14min

  Sposoby usuwania danych

  11min

  Usuwanie rekordów

  10min

  Kaskadowe usuwanie

  10min

 • Middleware

  33min

  Middleware

  10min

  Pipe

  5min

  Guard

  7min

  Filter

  6min

  Interceptor

  4min

 • Wprowadzenie do testowania

  2h 36min

  Powrót do projektu

  7min

  Testing Debugger

  20min

  Pierwszy test

  27min

  Grupy testów

  21min

  Naprawa wygenerowanych błędów

  16min

  Testowanie kontrolerów

  38min

  Testowanie serwisu

  27min

 • Aplikacja na produkcji

  1h 13min

  Połączenie z VPS

  9min

  Konfiguracja NGINX

  8min

  Konfiguracja Domeny

  9min

  Awaryjne połączenie z serwerem

  2min

  Instalacja bazy

  9min

  Ręczne uruchomienie aplikacji

  13min

  Wprowadzenie do CI CD

  6min

  Github Actions i Node.js

  7min

  Przykłady Github Actions

  10min

 • Bonus: Newslettery i maile transakcyjne

  27min

  Systemy mailowe

  10min

  Integracja Sendgrid

  10min

  Upload plików

  6min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Kurs NestJS w Praktyce

 • 41 lekcji wideo

 • 8h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 28.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w NestJS w Praktyce

 • 41 lekcji wideo

 • 8h 58min materiału

 • Ostatnia rewizja 28.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych