Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Python i Django

Jeżeli napisałeś już pierwszą stronę, polubiłeś się z Django i chciałbyś pójść o krok dalej na swojej ścieżce pracy z Pythonem - ten kurs został stworzony z myślą właśnie o Tobie. W każdym rozdziale zaprezentujemy Ci narzędzie, kod, lub sposób rozwiązania jakiegoś problemu, na który się napotkasz, kiedy zaczniesz tworzyć większe projekty. Na praktycznych przykładach zaczniesz wykorzystywać zaawansowane techniki pracy w Django - sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

38 lekcji

3h 43min

5 (2 oceny)

Python i Django - Techniki Zaawansowane

Jeżeli napisałeś już pierwszą stronę, polubiłeś się z Django i chciałbyś pójść o krok dalej na swojej ścieżce pracy z Pythonem - ten kurs został stworzony z myślą właśnie o Tobie. W każdym rozdziale zaprezentujemy Ci narzędzie, kod, lub sposób rozwiązania jakiegoś problemu, na który się napotkasz, kiedy zaczniesz tworzyć większe projekty. Na praktycznych przykładach zaczniesz wykorzystywać zaawansowane techniki pracy w Django - sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Porozmawiajmy o architekturze

Jeżeli na samym początku nie przygotujemy dobrze projektu, to gdy wrócimy do niego po dłuższym czasie - czekają nas kłopoty. Jeżeli uda się nam go uruchomić, to rozeznanie się w nim będzie udręką. Prowadzący pokaże Ci jak wyglądają jego produkcyjne aplikacje, na co zwraca uwagę i co pomaga mu trzymać porządek.

Testy są super!

Biblioteka pytest posiada wiele ciekawych funkcjonalności. Parametryzowanie testów, fixture i uproszczona składnia pozwalają nam skupić na testowaniu tego, co kluczowe, wydzielając mniej istotne fragmenty kodu. To wszystko sprawia, że w pewnym momencie łatwiej będzie Ci pisać testy, niż ręcznie sprawdzać poprawność działania apki.

Przyspieszmy stronę

Jeżeli aplikacja, którą stworzysz, osiągnie dużą popularność, może się okazać, że przytłoczona dużym ruchem zacznie spowalniać... lub całkowicie przestanie odpowiadać. Opiszemy różne techniki służące temu, by temu zaradzić - od metod select i prefetch related, aż po cache. Na deser przeprowadzimy na stronie test obciążeniowy za pomocą narzędzia locust.

Wyszukiwanie danych

Django i Postgres to świetne połączenie. Framework ten posiada wbudowaną obsługę wyszukiwania pełnotekstowego oferowanego przez tę bazę. Warto wiedzieć, kiedy jej użyć, a kiedy wystarczy zwykłe icontains.

Django ORM

ORM w Django ułatwia mnóstwo operacji. A czasem nie dość to, że ułatwia... to jeszcze przyspiesza! Chcemy zainspirować Cię czterema metodami: annotate, aggregate, bulkupdate i bulkcreate. Gdy pojawią się one w naszym kodzie, zaczniemy doceniać uroki frameworka Django.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest stworzony dla osób, które znają już podstawy Django i wiedzą, jak pisać proste strony. Znają modele, widoki, oraz niestraszny im jest Python. Zalecana jest również podstawowa znajomość dowolnej relacyjnej bazy danych. W kursie przedstawiamy niekiedy narzędzia i praktyczne przykłady, jak można ich użyć, ale w celu zaimplementowania konkretnego rozwiązania w projekcie wymagana będzie umiejętność czytania dokumentacji.

Czego się nauczysz?

 • Stworzenie struktury aplikacji w oparciu o najlepsze praktyki

 • Wiele sposobów na przyspieszenie aplikacji

 • Wyszukiwanie pełnotekstowe oparte na postgresie

 • Techniki ułatwiające testowanie

 • Zagrożenia wynikające z race condition

 • Przykłady wzięte z prawdziwych projektów

Zawartość

Python i Django

10 rozdziały 38 lekcji 3h 43min

 • Wprowadzenie

  4min

  Wstęp do kursu

  Podgląd lekcji

  4min

 • Architektura projektu z przyszłością

  28min

  Struktura katalogów

  6min

  Settings i zmienne środowiskowe

  7min

  Pre-commit i black

  8min

  Docker dla developmentu

  7min

 • Testowanie aplikacji - pytest

  32min

  Pytest

  5min

  Fixture

  7min

  Parametryzacja testów

  7min

  Mocki

  5min

  Model-bakery

  9min

 • Django Rest Framework - API

  43min

  Wstęp i serializery

  9min

  ModelSerializer

  Podgląd lekcji

  12min

  Walidacja danych + extra

  9min

  Metody to_representation i to_internal_value

  6min

  Custom fields

  7min

 • Metody optymalizacji aplikacji

  16min

  Django-debug-toolbar

  5min

  Select_related

  4min

  Prefetching

  6min

 • Cache

  23min

  Wstęp

  2min

  Template cache

  6min

  Views cache

  Podgląd lekcji

  Cache property

  4min

  Testy wydajnościowe

  6min

  Dodatkowe narzędzia optymalizacyjne

  4min

 • Dziedziczenie modeli

  16min

  Klasa abstrakcyjna

  7min

  Concrete inheritance

  5min

  Dziedziczenie polimorficzne

  4min

 • Wyszukiwanie pełnotekstowe

  24min

  Proste wyszukania - icontains

  7min

  Postgres i full text search

  4min

  Literówki - Trigram Similarity

  5min

  Najlepsze dopasowanie - SearchRank

  8min

 • Djagno ORM

  34min

  Aggregate i Annotate

  Podgląd lekcji

  10min

  Values i Values list

  8min

  Bulk create

  6min

  Bulk update

  7min

  Pozostałe metody

  3min

 • Dodatkowe

  12min

  Race conditions

  11min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Grzegorz Szymborski

Programista

Średnia ocen autora: 5

Bio
Fanatyk programowania. Pół mieszkania zasypane książkami i laptopami. Pracuję w firmie Panowie Programiści, gdzie realizujemy aplikacje dla największych festiwali, magazynów modowych i life stylowych w Polsce. Czasem dla odmiany zajmujemy się mniejszymi stronami o nietuzinkowym designie lub nietuzinkowym medium takim jak lodówki. W przeszłości zdarzyło mi się studiować na Politechnice Warszawskiej, pracować w międzynarodowych zespołach programistycznych i wygrać hackathon HackYeah. Gdybym jednak miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że pisanie ładnego i optymalnego kodu. Lubię, gdy kod jest krótki, czytelny i działa bardzo szybko. Piszę głównie w tandemie Django i VueJS. Jestem fanem składni Pythona i prostoty Vue.
Inne kursy tego autora
Python i Django

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Kurs dla ludzi, którzy już potrafią coś napisać w Django. Dobre uzupełnienie zwłaszcza z tematami związanymi z optymalizacją. Dzięki temu kursowi dodasz mocy swoim aplikacjom.

Marcin Garbarczyk

29 września 2020

Bardzo profesjonalnie przygotowany kurs, ze świecą takiego szukać, szczególnie w języku polskim. Jedyne co bym poprawił to dodał rozdział z trochę bardziej skomplikowanymi przykładami, ponieważ czasami te proste, użyte w kursie, nie dają nam pełnego przeglądu jak dana rzecz działa. Mimo wszystko kurs 5/5.

Daniel Fogt

8 stycznia 2021

Kurs Python i Django

 • 38 lekcji wideo

 • 3h 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Python i Django

 • 38 lekcji wideo

 • 3h 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych