Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Keyboard Maestro

Keyboard Maestro to aplikacja dla systemu MacOS, umożliwiająca automatyzację niemal dowolnej akcji wykonywanej na komputerze.

12 lekcji

1h 22min

5 (12 oceny)

Keyboard Maestro - Automatyzacja MacOS

Keyboard Maestro to aplikacja dla systemu MacOS, umożliwiająca automatyzację niemal dowolnej akcji wykonywanej na komputerze. W tym kursie znajdziesz praktyczne przykłady oraz inspiracje, które pomogą Ci tworzyć proste i rozbudowane makra, które pozwolą Ci zaoszczędzić wiele godzin pracy. Jako bonus w zasobach dodatkowych kursu, znajdziesz makra umożliwiające tworzenie automatyzacji wykonywanych nie tylko na Twoim komputerze ale też w zewnętrznych usługach i aplikacjach.

Automatyzacja MacOS

Keyboard Maestro pozwala na łatwe tworzenie makr, które przyspieszają pracę. Każde makro może być wywoływane ręcznie (np. skrótem klawiszowym) lub w zależności od kontekstu (np. poprzez uruchomienie programu). Makro może zawierać w sobie zarówno pojedyncze akcje jak i serię zadań następujących po sobie. W efekcie bez wiedzy programistycznej możliwa jest automatyzacja wielu powtarzalnych zadań.

Przydatne aplikacje

W tym kursie znajdziesz nie tylko praktyki pracy z Keyboard Maestro ale również łączenie z innymi aplikacjami dzięki którym zwiększysz możliwości gładzika lub myszy, łatwiej zorganizujesz pliki czy zaczniesz szybciej nawigować po swoim komputerze.

Zewnętrzne automatyzacje

Keyboard Maestro pozwala przede wszystkim na tworzenie automatyzacji lokalnych, tj. takich, które są wykonywane na naszym komputerze. W tym kursie dowiesz się jak wykonywać scenariusze automatyzacji stworzone w Zapierze lub Integromacie, co da Ci niemal nieograniczone możliwości ułatwiania sobie pracy.

Dobre praktyki

Poza wiedzą o najważniejszych elementach Keyboard Maestro, dowiesz się również o dobrych praktykach tworzenia automatyzacji i scenariuszy, które pomogą Ci łatwiej i szybciej rozwijać własne usprawnienia oraz z czasem łatwo nimi zarządzać.

Optymalizacja pracy

Ten kurs przeprowadzi Cię przez najważniejsze obszary pracy z komputerem, czyli pracę z plikami, pisania tekstów, pracy z przeglądarką, organizacji spotkań i komunikacji czy definiowania automatyzacji, które ułatwią Ci przełączanie się pomiędzy projektami. Całość sprawia, że zaczniesz oszczędzać czas niemal natychmiast po ukończeniu tego kursu.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten przeznaczony jest dla zaawansowanych użytkowników systemu MacOS, którzy chcą wykorzystać możliwości automatyzacji oraz aplikacji takich jak Keyboard Maestro, do tego aby ułatwić sobie pracę i oszczędzać wiele godzin na optymalizacji codziennych zadań. Wiedza programistyczna nie jest wymagana, jednak sprawne posługiwanie się systemem MacOS już tak.

Czego się nauczysz?

 • Wprowadzenie do Automatyzacji

 • Konfiguracja Aplikacji

 • Interfejs Keyboard Maestro

 • Triki i porady

 • Pojedyncze akcje

 • Łatwiejsze pisanie

 • Praca z plikami

 • Automatyzacje zewnętrzne

 • Praca z przeglądarką

 • Workflows

 • Spotkania

Zawartość

Keyboard Maestro

2 rozdziały 12 lekcji 1h 22min

 • Wstęp

  31min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Wstęp do Keyboard Maestro

  Podgląd lekcji

  6min

  Konfiguracja

  Podgląd lekcji

  6min

  Interfejs

  10min

  Tips and Tricks

  5min

 • Automatyzacje

  51min

  Pojedyncze akcje

  Podgląd lekcji

  10min

  Pisanie

  9min

  Pliki

  10min

  Integromat

  6min

  Przeglądarka

  7min

  Workflows

  4min

  Spotkania

  6min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Adrianna Ryńska

20 października 2021

Aleks Makowski

23 października 2021

Mikołaj Brunka

29 października 2021

Mój Mac zaczął tańczyć po tym kursie. Super szkolenie, dziękuj!

Artur Mydlarz

9 listopada 2021

Takie rzeczy to tylko na Macu, produktywność level 1000!

Jakub Dembiński

10 listopada 2021

Robert Studziński

15 listopada 2021

Robert Szeliga

22 listopada 2021

Świetny kurs, zmienił mój sposób tworzenia workflow 👍

Michał Kosztołowicz

20 lutego 2022

Dawid Lach

4 marca 2022

Dużo słów, treści mało. Autor chwali się czego to on niema na swojej makówce. Szkoda, że nie pokazuje bardziej szczegółowo jak to skonfigurować. Dwie gwiazdki za odwagę.

Agnieszka Drapińska

2 sierpnia 2022

Krystian Kościelniak

2 października 2022

Michał Kozieł

2 kwietnia 2024

Kurs Keyboard Maestro

 • 12 lekcji wideo

 • 1h 22min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.10.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Keyboard Maestro

 • 12 lekcji wideo

 • 1h 22min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.10.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych