Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Make

Zobacz jak tworzyć własne automatyzacje, które oszczędzą Twój czas i pieniądze. Zatrudnij roboty do współpracy.

26 lekcji

3h 14min

4 (6 oceny)

Make - Twórz Własne Automatyzacje

Make umożliwia łączenie ze sobą różnych narzędzi i przekazywanie danych między nimi. Ta niepozorna koncepcja daje ogromne możliwości automatyzacji codziennych procesów i pracy, którą wykonujesz. Przykładowo, możesz automatycznie przekazać zapisy z formularza na stronie do arkusza Google, na listę mailową oraz do Twojego CRM, jednocześnie wysyłając powiadomienie na Slack. I to, co najważniejsze - to wszystko możesz wykonać bez użycia ani jednej linii kodu! Każdy poradzi sobie z prostymi automatyzacjami, a po naszym kursie będziesz w stanie tworzyć także dużo bardziej zaawansowane automatyzacje. To kurs, który poprawi wydajność Twojej pracy 10X.

Integracje ponad 1000 narzędzi

Korzystając z różnych narzędzi, na przykład do obsługi mailingu, masz do dyspozycji na ogół kilka wbudowanych integracji - przykładowo połączenie z kalendarzem czy bramką płatności. Wyobraź sobie, że takie narzędzie możesz połączyć praktycznie z dowolnym innym, nawet jeśli nie ma go na liście. To właśnie potencjał Make, które umożliwi takie automatyzacje.

Make a Zapier

Jeśli znasz Zapier, Make to podobna koncepcja, ale daje dużo bardziej zaawansowane możliwości, jest dużo tańsza (lub darmowa) a dodatkowo, ma naszym zdaniem bardziej przyjazny i czytelny interfejs zwłaszcza przy tworzeniu rozgałęzionych scenariuszy. Tworzenie automatyzacji z Make to czysta przyjemność i zdrowa porcja dopaminy!

Automatyzacje no-code

Co najważniejsze, Make umożliwia tworzenie automatyzacji bez użycia ani jednej linii kodu! To jak programowanie 2.0, gdzie rezultaty widzisz i testujesz w prostym, wizualnym edytorze. To najłatwiejszy sposób aby zacząć przygodę z programowaniem i nowoczesnym podejściem do technologii no-code i low-code.

Make dla programistów

Mimo, że Make jest natywnym środowiskiem no-code, osoby, które nieco lepiej rozumieją zasady działania protokołu HTTP i API i mają podstawy programowania w JS, otrzymują zupełnie nowe możliwości tworzenia oprogramowania, w sposób wizualny i prostszy niż kiedykolwiek. Jeśli osoby początkujące z Make stają się programistami, programiści stają się superbohaterami!

Automatyzacje proste jak łączenie kulek

Wyjątkowe w Make jest podejście do tworzenia automatyzacji wizualnie, gdzie bardzo czytelne jest całe flow scenariusza i to, jak przepływają w nim dane. Zaawansowane możliwości jak stosowanie filtrów czy funkcji sprawia, że w tak prostym interfejsie w zasadzie nie ma zadań niemożliwych!

Korzystanie z Webhooków

Z dowolnego narzędzia możesz wysłać dane w postaci Webhooka do Make, które zostaną natychmiastowo odebrane. Następnie możesz łatwo przekazać je w dowolne miejsce i do dowolnego narzędzia - na przykład Airtable, z którego często korzystamy aby gromadzić dane, HubSpot'a, Asany czy wysłać powiadomienie SMS, e-mail, Slack. Całość zajmie Ci kilka minut.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest przeznaczony dla każdej osoby, która chce pracować wydajniej i zatrudnić roboty (automatyzacje), które wykonają za nią powtarzalne zadania. Dzięki temu, zwiększysz efektywność swojej pracy oraz zostaniesz bohaterem automatyzacji w swojej firmie. Osoby, które przerobiły kurs HTTP i API, a także programiści, mogą wycisnąć z tego kursu jeszcze więcej, na dobre zmieniając swoje podejście do automatyzacji. Polecamy wcześniejsze przerobienie przynajmniej kursu HTTP i API, aby lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.

Czego się nauczysz?

  • Podstawy automatyzacji z Make

  • Bardziej zaawansowane koncepcje

  • Praca z Webhookami

  • Filtry i funkcje w Make

  • Setki ciekawych integracji

  • Praktyczne scenariusze automatyzacji

Zawartość

Make

3 rozdziały 26 lekcji 3h 14min

  • Podstawy Make

    1h 30min

    Wprowadzenie

    5min

    Zakładanie konta

    9min

    Pierwszy scenariusz

    10min

    Historia wykonań scenariusza

    8min

    Wymiana danych w aplikacjach

    8min

    Scenariusz z Gmail

    10min

    Praca z filtrami

    11min

    Praca z modułem Router

    8min

    Dane z RSS do social media

    13min

    Wprowadzenie do webhooków

    9min

  • Techniki średnio-zaawansowane

    1h 15min

    Zaawansowane webhooki

    11min

    Flow control

    15min

    Tools

    10min

    Data stores

    7min

    Text parser

    Podgląd lekcji

    11min

    API

    21min

  • Techniki zaawansowane

    1h 7min

    Podział scenariuszy

    11min

    Dyrektywa Break

    6min

    Dyrektywa Rollback

    3min

    Dyrektywa Resume

    4min

    Dyrektywy Ignore i Commit

    Podgląd lekcji

    7min

    Typy błędów

    5min

    Integromat Dev Tools

    6min

    Moduł My Apps

    11min

    Własna aplikacja

    12min

    Zakończenie

    2min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Łukasz Kuczek

3 kwietnia 2022

Aleks Makowski

26 lipca 2022

Ten kurs jest poklejony z jakiegos innego kursu, na końcu te info troche słabe.

Rafał Zych

12 sierpnia 2023

Rafał Stępień

2 lutego 2024

Kurs jest doskonały, pod warunkiem praktycznego zastosowania prezentowanych przykładów.

Ryszard Kajkowski

21 marca 2024

Świetnt kurs! liczę na kolejną zaawansowaną część :)

TOMASZ WILK OTTIMO SYSTEMS SPZOOSPK

13 czerwca 2024

Kurs Make

  • 26 lekcji wideo

  • 3h 14min materiału

  • Ostatnia rewizja 11.03.2024

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Make

  • 26 lekcji wideo

  • 3h 14min materiału

  • Ostatnia rewizja 11.03.2024

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych