Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Nowoczesny Workflow Webdevelopera

W tym warsztacie poznasz narzędzia, z których warto korzystać w 2020 roku - w tym m.in.: IDE i ich konfiguracja, przydatne wtyczki, praca w środowisku developerskim, nowe warte uwagi frameworki, nowoczesne narzędzia no-code i low-code i trochę sprzętu.

1 lekcji

46min

5 (3 oceny)

Nowoczesny Workflow Webdevelopera - Edycja 2020-21

W pracy programisty, prócz samej wiedzy i umiejętności, niezwykle ważny jest odpowiedni zestaw narzędzi i ich konfiguracja. Na rynku nieustannie pojawiają się nowe rozwiązania, których zadaniem jest ułatwienie nam pracy. Z tego powodu istotne jest, aby pozostawać na bieżąco i regularnie sprawdzać co nowego pojawiło się w ostatnim czasie. W tym warsztacie poznasz narzędzia, z których warto korzystać w 2020 roku - w tym m.in.: IDE i ich konfiguracja, przydatne wtyczki, praca w środowisku developerskim, nowe warte uwagi frameworki, nowoczesne narzędzia no-code i low-code i trochę sprzętu.

Czym jest workflow?

Workflow jest to sposób, w jaki realizujesz swoją pracę. Jako programiści korzystamy z wielu różnych narzędzi. To, które z nich wybieramy oraz jak je konfigurujemy często ma ogromny wpływ na komfort naszej pracy oraz naszą wydajność. Bardzo dobrym nawykiem jest regularne sięganie po nowe narzędzia, które często oferują nowe możliwości lub usprawniają już realizowane procesy.

Pozostawanie na bieżąco

Ze względu na liczbę pojawiających się na rynku narzędzi nieustanne pozostawanie na bieżąco nie jest obecnie możliwe. Nie jest to jednak powodem do tego, aby całkowicie ignorować pojawiające się możliwości. Ważny jest tutaj regularny proces odkrywania oraz testowania, aby dostosować swoje środowisko pracy do naszych osobistych preferencji.

Szybsza praca

Tworzenie oprogramowania samo w sobie jest bardzo wymagające. Odpowiednio skonfigurowany warsztat pracy jest w stanie przenieść naszą wydajność o kilka poziomów wyżej, dając nam przestrzeń do realnego rozwiązywania problemów, bez skupiania się na obsłudze źle dobranych narzędzi.

IDE... i nie tylko

Mogło by się wydawać, że sam edytor kodu jest głównym narzędziem pracy programisty. W praktyce warto spojrzeć na to szerzej, uwzględniając oprogramowanie, rozszerzenia, sprzęt a nawet... biurko, z jakiego korzystamy. To wszystko wpływa na komfort oraz jakość naszej pracy. Biorąc pod uwagę to, jak wiele godzin dziennie spędzamy pisząc kod, warto zadbać o to, by ułatwić sobie ten proces.

Nie zapominaj o otoczeniu

Oprócz oprogramowania, frameworków i sprzętu, warto szczególną uwagę zwrócić na otoczenie - porządek na biurku, wygodne krzesło czy, przykładowo, biurko umożliwiające pracę na stojąco. Tylko pozornie takie rzeczy nie mają wpływu na naszą pracę, a i tak często są całkowicie pomijane w kontekście optymalizacji pracy programisty.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten warsztat jest dedykowany wszystkim webdeveloperom, którzy chcą pozostawać na bieżąco i korzystać z nowoczesnych narzędzi lub efektywnie wykorzystywać te, które już od dawna są na rynku. Warto brać pod uwagę fakt, że nawet małe detale potrafią zrobić dużą różnicę. Szczególnie skorzystają na nim osoby, które są na wczesnym etapie nauki programowania lub programują już od lat, jednak dawno nie sięgały po nowe rozwiązania.

Czego się nauczysz?

 • Z jakiego edytora warto korzystać?

 • Jak sprawić by Visual Studio Code służył nam najlepiej?

 • Jak pracować na wielu urządzeniach / przeglądarkach?

 • Jak skonfigurować środowisko lokalne?

 • Czy warto sięgać po narzędzia no-code?

 • W jaki sposób AI może pomagać nam już dziś?

 • Dlaczego warto sięgać po debuggery, lintery i automatyzacje?

 • Jak szybko (i bezpłatnie) hostować proste strony?

 • Czy warto inwestować w sprzęt?

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

ciekawe

Artur Czernicki

18 października 2020

Bardzo dobry materiał zbierający faktyczne "must have" tego roku :)

Maria

18 listopada 2020

Adam Kwiatkowski

2 stycznia 2021

Kurs Nowoczesny Workflow Webdevelopera

 • 1 lekcji wideo

 • 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Nowoczesny Workflow Webdevelopera

 • 1 lekcji wideo

 • 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych