Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Regex dla WebDevelopera

W tym warsztacie dowiesz się 20% wiedzy, która da Ci 80% rezultatu w rozumieniu oraz wykorzystaniu wyrażeń regularnych.

1 lekcji

34min

5 (10 oceny)

Regex dla WebDevelopera - Niezbędne Minimum dla Każdego

Wyrażenia regularne (Regex) to temat, który wielu programistów omija a inni poświęcają mu więcej czasu niż to konieczne. Faktem jest że czasem regex jest przydatny w codziennej pracy. W tym warsztacie dowiesz się 20% wiedzy, która da Ci 80% rezultatu w rozumieniu oraz wykorzystaniu wyrażeń regularnych.

Do czego służy Regex?

Rolą regex jest wyszukiwanie określonych wzorców w ciągach znaków. W praktyce wykorzystujemy je do tego aby wyszukiwać wybrane fragmenty tekstu lub sprawdzać strukturę wybranego ciągu, np. czy hasło ma wymagane znaki specjalne lub czy adres e-mail czy numer telefonu mają odpowiednią strukturę.

Czy warto nauczyć się Regex?

W znacznej większości przypadków, w pracy web developera, znajomość wyrażeń regularnych nie jest wymagana. Natomiast zdecydowanie pojawią się przypadki w których będziesz mieć z nimi do czynienia i w takiej sytuacji przynajmniej ich ogólne zrozumienie bardzo się przydaje. Tzn. nie musisz ich znać na poziomie umożliwiającym ich zaawansowane tworzenie, ale powinieneś rozumieć ich strukturę, być w stanie stworzyć proste wyrażenia oraz swobodnie je wykorzystywać w wybranych technologiach lub narzędziach.

Co wyniosę z tego warsztatu?

Niezbędne 20% wiedzy, które da Ci 80% efektu. Po jego obejrzeniu swobodnie będziesz w stanie wykorzystać wyrażenia regularne oraz tworzyć własne z wyłączeniem tych najbardziej zaawansowanych. Jeżeli nie pracujesz przy aplikacjach wymagających zaawansowanej analizy tekstu, wiedza z warsztatu w zupełności wystarczy Ci w codziennej pracy.

Czy Regex jest wymagany w pracy programisty?

W większości przypadków nie jest ale elementy możesz spotkać np. na rozmowach rekrutacyjnych. Dodatkowo możliwość sięgnięcia po regex w dowolnej chwili daje Ci większe możliwości, szczególnie podczas tworzenia formularzy, które są nieodłącznym elementem niemal wszystkich aplikacji.

Czy Regex mogę wykorzystać w każdym języku programowania?

W praktycznie każdym. W warsztacie wykorzystujemy przykłady oparte o język JavaScript, natomiast zdobyta wiedza przyda Ci się w dowolnym innym języku programowania. Pamiętaj jednak o ewentualnych różnych składni, które występują na przestrzeni różnych technologii. Fundamenty zwykle pozostają jednak takie same.

Dla kogo jest ten kurs?

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które nie znają wyrażeń regularnych lub ich wiedza na ten temat jest bardzo podstawowa. W tym materiale znajdziesz najważniejsze elementy, które pozwolą Ci sięgać po regex, tworzyć własne wyrażenia regularne oraz korzystać z bardziej zaawansowanych wyrażeń przygotowanych przez społeczność.

Czego się nauczysz?

 • Czym są wyrażenia regularne?

 • Przykłady wykorzystania

 • Podstawy składni

 • Regex w praktyce

 • Przydatne narzędzia

 • Wykorzystanie poza programowaniem

 • Dalsze wskazówki

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Krzysztof Kiersnowski

22 września 2021

Ryszard Kajkowski

11 października 2021

Kompendium wiedzy o Regex w pigułce. Warto obejrzeć.

Łukasz Dmitruk

18 października 2021

Bardzo dobry kurs. Prosty i kompletny - kompendium podstawowej wiedzy na temat wyrażeń regularnych, które mogą się przydać w wielu miejscach.

Paweł Lipowczan

25 października 2021

Krótko, zwięźle i na temat. Najważniejsze to praktyczne podejście, czyli przekazane to, co się przyda!

Jakub Dembiński

25 października 2021

...i wszystko stało się jasne :) prosto i to co najważniejsze!

Bartek

4 listopada 2021

Sylwia Kupiec

11 listopada 2021

Klaudiusz Sobczak

19 listopada 2021

Adrian Ciołkiewicz

14 grudnia 2021

Wszystko super, ale wydaje mi sie ze prowadzac kurs powinno sie uzywac darmowych narzedzi zeby kazdy mogl ich uzyc takze u siebie.

Borek

19 grudnia 2021

Kurs Regex dla WebDevelopera

 • 1 lekcji wideo

 • 34min materiału

 • Ostatnia rewizja 12.05.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Regex dla WebDevelopera

 • 1 lekcji wideo

 • 34min materiału

 • Ostatnia rewizja 12.05.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych