Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Svelte

Svelte to alternatywa dla frameworków takich jak React, Angular czy Vue

1 lekcji

40min

5 (3 oceny)

Svelte - Przegląd Frameworka

Svelte to alternatywa dla frameworków takich jak React, Angular czy Vue. Podobnie jak one umożliwia tworzenie rozbudowanych i wysoko interaktywnych interfejsów, natomiast różni się od nich procesem generowania aplikacji. W praktyce Svelte nie jest do końca frameworkiem, lecz compilerem generującym czysty kod JavaScript. Pomimo jego nadal niskiej popularności, cieszy się wysokim zainteresowaniem programistów oraz bardzo dobrymi ocenami satysfakcji.

Kolejny framework?

Czy rzeczywiście potrzebujemy kolejnego frameworka JavaScript? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Svelte wydaje się być połączeniem tego co dobre z Reacta czy Vue ale jednocześnie dodaje kilka opcji, które ułatwiają development. Prawdopodobnie z tego powodu cieszy się tak dużym poziomem satysfakcji wśród programistów.

Czy Svelte dołączy do "wielkiej trójki"?

Na ten moment raczej niewiele na to wskazuje. Pomimo faktu, że jest na rynku już od pewnego czasu, nadal pozostaje niszowym narzędziem. Nawet patrząc na oferty pracy, zdecydowanie częściej możemy zobaczyć tam Reacta czy Vue, niż Svelte. Natomiast pomimo tego warto przynajmniej zapoznać się z jego możliwościami, ponieważ może idealnie pasować do naszego kolejnego projektu.

Czy Svelte nadaje się na produkcję?

W skrócie: tak. ALE warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy które mogą być istotne: jego stosunkowo niską popularność a co za tym idzie, zdecydowanie mniejsze community. Drugą kwestią jest fakt, że za pozostałymi frameworkami stoją większe organizacje. W przypadku Svelte jest inaczej i warto o tym pamiętać. Nie zmienia to jednak faktu - Svelte świetnie sprawdza się w praktyce i jest wielu programistów dla których jest to framework "pierwszego wyboru".

Dlaczego Svelte?

Jego największą zaletą jest połączenie zalet pozostałych frameworków. Widać to praktycznie na każdym kroku rozwoju aplikacji. W praktyce: piszemy mniej kodu, aplikacja działa szybko i reaktywność mamy zapewnioną "out of the box". W dodatku osoby które już wcześniej miały do czynienia z Reactem czy Vue, szybko będą w stanie odnaleźć się w Svelte co stanowi ogromną zaletę.

Czy warto wybrać Svelte jako swój pierwszy framework?

To kwestia mocno dyskusyjna ale chociażby ze względu na liczbę ofert pracy w których pojawia się Svelte, lepszym pomysłem będzie wybranie React / Angular lub Vue. Natomiast pomijając to warto też w pierwszej kolejności pamiętać o dobrym zrozumieniu samego JavaScriptu, bo to z pewnością przyda się w nauce Svelte.

Dla kogo jest ten kurs?

Warsztat przeznaczony jest dla osób które znają JavaScript i chcą dowiedzieć się czym jest Svelte i jakie możliwości daje w kontekście popularnych frameworków JavaScript. Pomijamy w nim kwestie absolutnych podstaw dotyczących np. składni JavaScript i skupiamy się wyłącznie na możliwościach Svelte.

Czego się nauczysz?

 • Czym jest Svelte?

 • Konfiguracja projektu

 • Konfiguracja Tailwind CSS / Tailwind UI

 • Pierwszy komponent

 • Konfiguracja Firestore

 • Komunikacja z bazą danych

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Robert Studziński

20 marca 2021

Kacper

16 czerwca 2021

Adrian Kalinowski

16 stycznia 2022

Kurs Svelte

 • 1 lekcji wideo

 • 40min materiału

 • Ostatnia rewizja 19.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Svelte

 • 1 lekcji wideo

 • 40min materiału

 • Ostatnia rewizja 19.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych