Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Automatyzacja bez Kodowania

W tym warsztacie dowiesz się jak możesz znacznie zoptymalizować swój styl pracy w systemie MacOS poprzez zmianę różnych ustawień oraz kilka prostych do użycia aplikacji.

1 lekcji

47min

5 (6 oceny)

Automatyzacja bez Kodowania - Optymalizuj Pracę w Systemie MacOS

Pracując na komputerze wykonujemy wiele powtarzalnych czynności, których realizacja często zajmuje tylko kilka sekund ale fakt że powtarzamy je tysiące razy sprawia, że łącznie wymagają mnóstwo czasu. Odpowiednie dobranie narzędzi, ich konfiguracja i wykorzystanie sprawiają, że korzystanie z komputera nie tylko stanie się znacznie bardziej efektywne ale również bardziej przyjemne. Automatyzacja zwykle kojarzy się z programowaniem lub wykorzystaniem złożonych narzędzi. W tym warsztacie dowiesz się jak możesz znacznie zoptymalizować swój styl pracy w systemie MacOS poprzez zmianę różnych ustawień oraz kilka prostych do użycia aplikacji.

Zmiana domyślnych ustawień

System operacyjny Twojego komputera oraz aplikacje z którymi pracujesz każdego dnia, posiadają domyślne ustawienia, których rolą jest możliwie dopasowanie się do większości ich użytkowników. Z tego powodu często trochę bardziej zaawansowane funkcje są wyłączone. Ich aktywowanie może znacząco przyspieszyć Twoją pracę oraz zwiększyć ogólny komfort pracy z komputerem. W tym warsztacie dowiesz się w jaki sposób możesz to zrobić w systemie MacOS, aczkolwiek część ze wskazanych technik można z powodzeniem zastosować na Windowsie czy innych platformach.

Skróty klawiszowe i Lazy Search

Niemal wszędzie mamy do dyspozycji różne skróty klawiszowe, które znacząco przyspieszają pracę. Zapamiętanie ich wszystkich początkowo może stanowić wyzwanie ale możemy przyspieszyć proces zapamiętywania lub nawet całkowicie go wyeliminować poprzez aplikacje typu Launcher, które oferują opcję Lazy Search dającą nam dostęp do praktycznie wszystkich opcji aplikacji. W tym warsztacie dowiesz się z jakich launcherów warto korzystać oraz jakie rozszerzenia warto do nich doinstalować.

Proste automatyzacje

Istnieje szereg automatyzacji, które z powodzeniem można włączyć lub nawet własnoręcznie skonfigurować bez jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. W tym warsztacie zobaczysz wiele różnych przykładów drobnych usprawnień często powtarzanych czynności, które nawet mogą wydawać się prozaiczne, ale w praktyce oszczędzają mnóstwo energii i czasu.

Zewnętrzne usługi

Na rynku pojawia się coraz więcej usług i narzędzi dostępnych bezpośrednio w przeglądarce, które oferują szerokie możliwości pod kątem optymalizacji pracy czy nawet pełnej automatyzacji konkretnego procesu. W tym materiale znajdziesz przykłady takich serwisów oraz to w jaki sposób możesz je efektywnie wykorzystywać w codziennej pracy.

Wskazówki i dalsze kroki

Ten warsztat możesz potraktować jako wprowadzenie do tematu automatyzacji i optymalizacji swojej pracy. Znajdziesz w nim jednak również wskazówki dotyczące dalszego rozwoju Twoich umiejętności oraz zaawansowanego wykorzystania oraz łączenia ze sobą różnych narzędzi w sposób, który sprawi że część z procesów które realizujesz teraz własnymi rękami, zaczną być realizowane przez roboty - na autopilocie!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten warsztat został stworzony z myślą o osobach pracujących w systemie MacOS, którym zależy na optymalizacji swojej pracy i efektywnym wykorzystaniu swojej energii, bez konieczności nauki złożonych narzędzi oraz programowania. Znajdziesz w nim wiele wskazówek oraz przykładów, które możesz zacząć natychmiast wykorzystywać oraz później stopniowo odkrywać bardziej zaawansowane możliwości.

Czego się nauczysz?

 • Nastawienie i nawyki

 • Domyślne ustawienia systemu

 • Użyteczne powiadomienia

 • Launchery i funkcja Lazy Search

 • Text Expandery i proste makra

 • Zaawansowane skróty klawiszowe

 • Zewnętrzne usługi oszczędzające czas

 • Aplikacje i ich wersje premium dostępne taniej

 • Kierunki rozwoju i możliwości

 • Przydatne źródła wiedzy

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Aleks Makowski

3 lipca 2022

Michał Kosztołowicz

27 lipca 2022

Robert Osmęda

1 sierpnia 2022

Robert Studziński

6 sierpnia 2022

Agata

6 sierpnia 2022

Michał Kozieł

20 marca 2024

Kurs Automatyzacja bez Kodowania

 • 1 lekcji wideo

 • 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 28.06.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Automatyzacja bez Kodowania

 • 1 lekcji wideo

 • 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 28.06.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych