- Opis
- Recenzje
- Autor
- Transkrypt
- Pytania i odpowiedzi
- QA
Wprowadzenie
Streamowanie na żywo zyskało w tym roku na popularności - ale to zagadnienie będzie towarzyszyło nam jeszcze częściej! W tym Kursie dowiesz się jak tworzyć wysokiej jakości streamy i wydarzenia live - od wyboru odpowiedniego sprzętu, przez specyfikę różnych kanałów, aż po odpowiednie oprogramowanie i konfigurację systemów. Niezależnie od tego, czy chcesz poprowadzić szkolenie, promować swoją usługę a może po prostu być gotowym na lawinowy wzrost zainteresowania wysokiej jakości wydarzeniami live - w tym Kursie znajdziesz cos dla siebie!
- Dobór odpowiedniego sprzętu i akcesoriów
- Nauka oprogramowania
- Konfiguracja systemu
- Wskazówki i porady
- Odpowiednie oświetlenie
Rosnąca popularność wydarzeń live
Wydarzenia ostatnich miesięcy spowodowały, że olbrzymia część działań przeniosła się do internetu. Dotyczy to niemal całego życia publicznego - nauczyciele nauczają przez Internet, politycy w stacjach telewizyjnych łączą się z redakcjami na Skype czy Zoomie, a koledzy z pracy, którzy na co dzień siedzieli biurko w biurko, teraz widują się na ekranach komputerów czy telefonów. Znakomita większość działalności szkoleniowej również przeniosła się do internetu, gdzie eksperci w swoich dziedzinach prowadzą webinary wykorzystując do tego dedykowane narzędzia jak np. ClickMeeting czy Webex, ale także platformy społecznościowe, w tym Facebook i Youtube.
Jak tworzyć wysokiej jakości stream
Każda z platform oferuje podstawowe narzędzia do streamingu obrazu z kamery inrternetowej czy dzielenia się obrazem z naszego monitora, co podczas prowadzenia prostej prezentacji będzie wystarczające. Chcąc jednak prowadzić transmisję wysokiej jakości, która nie ograniczy się jedynie do naszej twarzy pokazanej przez wątpliwej jakości kamerkę laptopa, z lepszym dźwiękiem niż z mikrofonu, który zamontowany jest tuż obok wentylatora komputera, a także możliwością zrobienia Picture in Picture, musimy się do tego bardziej przyłożyć. Odbiorcy na pewno to docenią.
Dobór odpowiedniego sprzętu
W tym Kursie dowiesz sie jak zbudować zestaw do transmisji na żywo - od aparatu, przez grabber, po mikrofony i oświetlenie. Niestety nie wystarczy podłączyć naszego aparatu kablem USB do komputera, choć kolejni producenci wdrażają te opcje w swoich produktach.
Odpowiednie oprogramowanie i konfiguracja
Następnie przejdziemy do oprogramowania OBS, które jest darmowym programem do streamingu na różnych platformach. W pierwszym momencie wygląda dość skomplikowanie, ale wystarczy poznać tylko kilka funkcji, aby sprawnie się po nim poruszać i tworzyć transmisje wysokiej jakości. Nie zabraknie także konfiguracji systemów transmisji na Facebooki i Youtube.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o wysoką jakość tworzonych wydarzeń live i streamów.
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
- Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.