Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Figma

Figma to rewolucyjna aplikacja, ponieważ działa w całości po stronie przeglądarki.

28 lekcji

3h 23min

5 (21 oceny)

Kurs Figma - Projektowanie Interfejsów

Figma to rewolucyjna aplikacja, ponieważ działa w całości po stronie przeglądarki. Choć możesz pobrać wersję desktopową, będziesz zaskoczony, jak świetnie sprawuje się wersja webowa! Jak się jednak okazuje, jej podstawowe przeznaczenie, czyli tworzenie interfejsów to tylko jeden z wielu scenariuszy, do których możesz wykorzystać Figmę. Dzięki niezwykle intuicyjnej i prostej obsłudze jest to narzędzie, w którym projektować i edytować grafikę może każdy! Jednak w porównaniu do konkurencyjnych aplikacji, jak Sketch, ma ogromne zalety - jest dostępna też dla PC, a także oferuje genialny system kolaboracji, w którym więcej niż jedna osoba może pracować nad projektem w czasie rzeczywistym!

Narzędzia i interfejs Figma

W trakcie Kursu poznasz wszystkie narzędzia i techniki pracy w aplikacji Figma. Choć sam interfejs jest niezwykle intuicyjny, warto korzystać ze sprawdzonych schematów oraz technik pracy, które zagwarantują Ci maksymalną wydajność pracy.

Projekt Aplikacji Apple Watch

W trakcie Kursu skoncentrujemy się na stworzeniu z pomocą Figma kilku praktycznych przykładów interfejsów, odkrywając potencjał narzędzi wektorowych, artboardów i wiele więcej! Przygotujemy także uzupełnienie dla aplikacji inteligentnego domu, z którą pracowaliśmy w Kursie Sketch - osobną wersję aplikacji na Apple Watch!

Praca grupowa w Figma

Figma jest często porównywana do aplikacji Sketch, rozszerzonej o genialne opcje współpracy dla UI/UX Designerów. Dzięki opcji współpracy w czasie rzeczywistym możesz zaprosić do pracy nad projektem klienta lub inne osoby z Twojego zespołu. Wprowadzane zmiany są widoczne na żywo w przeglądarce! Jest to najlepszy sposób na dyskusję nad projektem i zdalny, konstruktywny feedback. Dodatkowo w pracy zespołowej możesz też wykorzystać Biblioteki, w których przygotujesz elementy, z których będzie mógł korzystać przy projektowaniu cały zespół! Zmiana elementu biblioteki, np. Style Guide'u skutkuje aktualizacją wszystkich projektów.

Praca z Komponentami

W Figma z dowolnego elementu możesz utworzyć Komponent, którego instancje mogą znaleźć się w innych miejscach w projekcie, a nawet w Bibliotekach. Zmiana oryginalnego komponentu skutkuje podmianą wszystkich jego instancji! To niezwykle skuteczny i wydajny sposób projektowania.

Eksport Grafik

Z pomocą Figma łatwo wyeksportujesz grafiki dla aplikacji webowej czy urządzeń mobilnych. W Kursie dowiesz się jak zoptymalizować wektory i bitmapy, a następnie wyeksportować je w optymalnym formacie na potrzeby wykorzystania na stronie WWW czy w mobilnej aplikacji.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Figma jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą efektywnie edytować grafikę czy tworzyć interfejsy w przyjaznym i darmowym środowisku przeglądarkowym. Figma nie wymaga subskrypcji ani mocnego komputera - wszystko działa po stronie przeglądarki, oferując komfort pracy zarówno osobom początkującym, jak również doświadczonym projektantom.

Czego się nauczysz?

 • Narzedzia i interfejs Figma

 • Projekt Aplikacji Apple Watch

 • Praca grupowa w Figma

 • Praca z Komponentami

 • Eksport Grafik

 • Optymalizacja wektorów i bitmap

Zawartość

Kurs Figma

7 rozdziały 28 lekcji 3h 23min

 • Wstęp

  3min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

 • Najważniejsze Funkcje

  45min

  Ustawienia aplikacji

  10min

  Przegląd Funkcji

  8min

  Artboardy

  10min

  Opcje widoku - piksele

  8min

  Layout grid

  9min

 • Import i Grafika

  18min

  Import Sketch Ai

  8min

  Skalowanie w Figma

  6min

  Gotowe komponenty Sketch

  5min

 • Praca z Figma

  58min

  Kolory

  10min

  Wstawianie Obrazków

  5min

  Ramka tekstowa

  5min

  Praca z kształtami

  5min

  Pen Tool ikony

  13min

  Zaawansowane operacje na kształtach

  14min

  Komponenty

  Podgląd lekcji

  6min

 • Kolejne ekrany aplikacji

  51min

  Drugi ekran linia przerywana

  7min

  Maski, trzeci ekran

  8min

  Efekty, ekrany otwarcia

  13min

  Ostatnie ekrany

  9min

  Constraints

  15min

 • Praca zespołowa i inne techniki

  27min

  Historia wersji

  4min

  Podgląd na urządzeniu

  3min

  Współpraca z zespołem

  Podgląd lekcji

  4min

  Komentarze

  2min

  Biblioteki

  7min

  Eksport grafik

  6min

 • Zakończenie

  1min

  Do usłyszenia

  1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Kurs Webflow Kurs Webflow Kurs Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Jeśli udostępniacie kursy w subskrypcji miesięcznej należało by zadbać żeby udostępniony kurs był prowadzony na najnowszej wersji danej aplikacji. Szukanie gdzie znajduje się dana funkcjonalność w najnowszej wersji figmy, była frustrująca szczególnie na początku. Czuję też zawód z powodu pominięcia całego działu jakim są interakcje i animacje, tym bardziej że nie znalazłam takich materiałów na całym eduweb-ie.

Ewa Blicharska

7 stycznia 2021

Dominika Chołaj

8 stycznia 2021

Popiera przedmówczynię, kurs powinien być aktualizowany stosownie do wersji lub powinna być informacja, że jest już nieaktualny.

Anna Błaszyńska

13 stycznia 2021

Patryk Drab

5 lutego 2021

Michał Marini

3 marca 2021

Bardzo fajny kurs dla zupełnie początkujących. Dla mnie niestety ogromnym minusem jest to, że nie jest to pełny kurs. Brakuje mi prototypowania, interakcji, omówienia Auto layout'u, miałam nadzieję, że dowiem się jak przygotować projekt dla frondendu. Z kursu nie dowiedziałam się tego czego oczekiwałam, ponieważ te zagadnienia, o których jest mowa już znałam. Mam nadzieję, że kurs będzie aktualizowany. Po tym kursie nie czuję się przygotowana do pracy w Figmie, tylko do dziubania sobie projektów do domowej szufladki. Niemniej jednak te tematy, które są poruszone w kursie przedstawione są w sposób bardzo przystępny. Gdyby Figma dawała tylko takie możliwości, jakie zostały omówione w kursie to dałabym 5 gwiazdek, ale 2 gwiazdki odejmuję za niekompletny kurs. Jak będzie aktualizacja i kolejne etapy będą przedstawiane w takiej samej formie to dam 5.

Agata Szuringer

4 marca 2021

Paweł Pilarczyk

14 marca 2021

Świetny kurs! Dla osoby początkującej w Figimie wszystko jest wyjaśnione w sposób jasny i dokładny.

Marcin Urbańczyk

13 kwietnia 2021

Kamila Koźmiańska

26 kwietnia 2021

Mikołaj Telec

17 maja 2021

Kurs ogólnie spoko, tylko na końcu była mowa o prototypowaniu gdzie tu go nie ma. Dopiero wyszukałem to na LearnUX gdzie jest dalsza część w wersji PL. Czy zostaną dodane brakujące części o prototypowaniu ?

Bartłomiej Szczurek

26 maja 2021

Brakuje bardzo wielu funkcji figmy

Julia

8 czerwca 2021

Kamila Nowak

1 lipca 2021

Kaja Wojciechowska

3 lipca 2021

Rafał Wilczek

14 lipca 2021

Michał Dziechciarz

27 lipca 2021

Marek Piotrowski

15 stycznia 2022

Mateusz

12 listopada 2021

Mikołaj

8 stycznia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Jak poniżej - dobre dla osób, które nigdy nie korzystały z figmy lub innych narzedzi tego typu. Zupełne podstawy podstaw i brakuje części o prototypowaniu.

Mike Sosnowski

16 marca 2022

Kurs Kurs Figma

 • 28 lekcji wideo

 • 3h 23min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Kurs Figma

 • 28 lekcji wideo

 • 3h 23min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych