Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Adobe XD

Chcesz szybko i wygodnie projektować interfejsy? Adobe XD to niezwykle wszechstronne narzędzie dla UI/UX Designerów, ponieważ oprócz projektowania, pozwala na tworzenie interaktywnych prototypów. Ostatnie aktualizacje XD sprawiają, że jest to niezwykle użyteczna aplikacja, która nadąża za branżowymi standardami takimi jak Sketch czy Figma... a dla użytkowników Adobe CC oferuje wiele unikalnych rozwiązań. Dodatkowo, jest to obecnie najlepiej zoptymalizowane narzędzie do tworzenia UI na rynku. Kurs nie wyczerpuje całości zagadnień z zakresu XD, a koncentruje się stricte na projektowaniu interfejsów - w ciągu kilku godzin od podstaw, poznając wszystkie najważniejsze funkcje XD, przygotujemy projekt strony WWW.

36 lekcji

6h 4min

5 (24 oceny)

Adobe XD - Interfejsy Stron WWW

Chcesz szybko i wygodnie projektować interfejsy? Adobe XD to niezwykle wszechstronne narzędzie dla UI/UX Designerów, ponieważ oprócz projektowania, pozwala na tworzenie interaktywnych prototypów. Ostatnie aktualizacje XD sprawiają, że jest to niezwykle użyteczna aplikacja, która nadąża za branżowymi standardami takimi jak Sketch czy Figma... a dla użytkowników Adobe CC oferuje wiele unikalnych rozwiązań. Dodatkowo, jest to obecnie najlepiej zoptymalizowane narzędzie do tworzenia UI na rynku. Kurs nie wyczerpuje całości zagadnień z zakresu XD, a koncentruje się stricte na projektowaniu interfejsów - w ciągu kilku godzin od podstaw, poznając wszystkie najważniejsze funkcje XD, przygotujemy projekt strony WWW.

Narzędzie do pracy z UI w Adobe CC

Jedną z ogromnych zalet Adobe XD jest fakt, że znajduje się w popularnym pakiecie Adobe, co znaczy że możesz z niego korzystać w ramach subskrypcji CC, jak również współpracuje z innymi aplikacjami, takimi jak Photoshop czy Illustrator. Kurs, który masz przed sobą to kompleksowe omówienie technik pracy w Adobe XD, jak również praktyczny projekt strony internetowej. Na tej samej zasadzie jesteś w stanie wykonać projekty mobilnych aplikacji.

Magia Adobe XD

Szereg pomysłów zastosowanych w Adobe XD sprawia, że projektowanie interfejsów z jego pomocą jest niezwykle wydajne. Jednymi z ciekawszych narzędzi jest przykładowo Repeat Grid, który pozwala Ci łatwo powielić powtarzalne elementy interfejsów, takie jak tabelki czy listy. Możesz także łatwo umieścić grafiki w każdym z elementów tak stworzonego grida, a nawet gotowy tekst, przeciągając obrazy czy pliki tekstowe do aplikacji!

Praktyczny projekt strony WWW

W tym Kursie skoncentrujemy się od początku na tworzeniu praktycznego projektu witryny, którą przełożymy na działający projekt w jednym z kolejnych kursów. Zaczniemy mniej typowo, bo od widoku desktopowego, a następnie dorobimy widok responsywny i przetestujemy go na telefonie. Po drodze przekażę Ci szereg wskazówek, tipów i skrótów po to, aby pracować w Adobe XD jeszcze wydajniej.

Czego nie znajdziesz w tym kursie?

Materiały z XD celowo podzieliliśmy na kilka kursów. Ten, który masz przed sobą jest fundamentem wiedzy o tym, jak tworzyć layouty w XD i zawiera szereg wskazówek związanych z samym projektowaniem UI. Nie obejmuje natomiast części pracy zespołowej, handoff (czyli przekazania do developmentu), ani prototypowania - do tego przewidzieliśmy osobne materiały. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą potrzebowali omówienia tych specyficznych funkcji, stąd taki podział kursów.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowałem dla wszystkich osób, które chcą zająć się - lub już się zajmują - projektowaniem interfejsów użytkownika i chcą tworzyć nowoczesne strony WWW oraz aplikacje. Nieważne, czy korzystasz już z innych aplikacji - uzupełnienie swojego zasobnika o XD, zwłaszcza, jeśli jesteś użytkownikiem Adobe CC, pozwoli Ci wykorzystać jego unikalne funkcje w niektórych projektach. Jeżeli zależy Ci na szybkości w projektowaniu UI, wielu iteracjach, a także szybkim prototypowaniu - zdecydowanie warto poznać XD. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz prostej aplikacji, która pozwoli Ci zaprojektować stronę dla siebie lub Twojego klienta - ten kurs również jest dobrym rozwiązaniem!

Czego się nauczysz?

 • Praktyczny projekt strony w XD

 • Omówienie narzędzi do tworzenia UI

 • Szereg tipów i skrótów klawiaturowych

 • Wskazówki do projektowania na różne ekrany

 • Formaty plików i eksport zasobów

 • I wiele więcej!

Zawartość

Adobe XD

8 rozdziały 36 lekcji 6h 4min

 • Wprowadzenie

  56min

  Witaj w Kursie

  Podgląd lekcji

  3min

  Ekran Powitalny i Adobe CC

  Podgląd lekcji

  6min

  Tworzenie Artboardu

  Podgląd lekcji

  9min

  Layout i Square Grid

  Podgląd lekcji

  8min

  Rozdzielczości i Skalowanie

  7min

  Wymiana plików z Aplikacjami Adobe

  12min

  Przegląd interfejsu XD i Skróty

  12min

 • Praca z XD

  38min

  Wireframes i gotowe UI Kity

  10min

  Przygotowanie Artboardu

  11min

  Text Tool i instalowanie fontów

  11min

  Proste zastosowanie Repeat Grid

  7min

 • Kształty i wektory

  39min

  Proste operacje na kształtach

  14min

  Zaawansowane kształty

  14min

  Praca z grafiką

  10min

 • Komponenty

  50min

  Podstawy pracy z Komponentami

  11min

  Padding w Komponentach

  5min

  Stany Komponentów

  7min

  Zaawansowany Repeat Grid cz. 1

  11min

  Zaawansowany Repeat Grid cz. 2

  5min

  Podstawy Responsive Resize

  11min

 • Praca ze stroną

  1h 9min

  Style tekstów oraz Google Sheets

  11min

  Tworzymy sekcje strony

  12min

  Sekcje z partnerami i FAQ

  13min

  Sekcja z artykułami z bloga

  9min

  Sekcja Quote i elementy graficzne

  11min

  Tworzymy footer

  13min

 • Porządkowanie i Style Guide

  33min

  Prace porządkowe

  20min

  Tworzenie Style Guide

  13min

 • Widoki Responsywne

  1h 4min

  Widok tabletowy

  15min

  Widok Tabletowy portret

  11min

  Widok telefonowy

  16min

  Tworzymy menu

  11min

  Responsywne menu

  12min

 • Extra

  15min

  Podgląd mobilny

  6min

  Eksport grafik

  7min

  Zakończenie

  2min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Paulina Lara

16 stycznia 2021

Emilia Kruszewska

17 stycznia 2021

Przemysław Chyra

24 stycznia 2021

Świetny kurs. Wartościowy i bardzo dobrze prowadzony przez Autora.

Ewa

13 lutego 2021

Sandra Pawlina

15 lutego 2021

Ciekawie

Rafał Fuz

14 marca 2021

Paulina

8 marca 2021

Krzysztof Wieczorek

17 marca 2021

Aneta

4 kwietnia 2021

Bartosz Nowosielski

7 kwietnia 2021

Bardzo przejrzyście podana wiedza, polecam.

Joanna Roguszewska

3 czerwca 2021

Aleksander Rajca

22 czerwca 2021

Anita

29 czerwca 2021

Agnieszka

27 lipca 2021

Joanna

8 sierpnia 2021

Michał Olak

1 grudnia 2021

Małgorzata Zub

7 grudnia 2021

Daniel

15 grudnia 2021

Serdecznie polecam :) jasne, przejżyste tłumaczenie zagadnień. Pozdrawiam :)

Marcin

4 maja 2022

Piotr

22 czerwca 2022

Izabela A

29 marca 2023

Bardzo fajny, praktyczny kurs prowadzony przez Pana Grzegorza w jasny i przystępny sposób. Polecam!

Rebrand Jarosław Krawczyk

24 kwietnia 2023

Marek Rozwałka

14 czerwca 2023

Robert Harezlak

11 września 2023

Kurs Adobe XD

 • 36 lekcji wideo

 • 6h 4min materiału

 • Ostatnia rewizja 01.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Adobe XD

 • 36 lekcji wideo

 • 6h 4min materiału

 • Ostatnia rewizja 01.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych