Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Produktowa

W tym kursie na warsztat trafia seria trudnych do sfotografowania produktów - zegarek, pierścionek, sztućce, okulary, butelka alkoholu czy czarny pilot, który sfotografuje na czarnym tle

21 lekcji

2h 47min

4 (4 oceny)

Fotografia Produktowa - Techniki Zaawansowane

Fotografia produktowa to dziedzina, w której łatwo o ciekawe zlecenia. Nie jest jednak taka prosta. Jest mnóstwo produktów, które mogą sprawić problemy, z których najczęstszym są wszelkiego rodzaju odbicia. Fotografowanie tego typu produktu rodzi wiele problemów, a część błędów trudno jest poprawić w postprodukcji. Zdecydowanie lepiej odpowiednio przygotować zdjęcie lub serię zdjęć do dalszego montażu. W tym kursie na warsztat trafia seria trudnych do sfotografowania produktów - zegarek, pierścionek, sztućce, okulary, butelka alkoholu czy czarny pilot, który sfotografuje na czarnym tle. W tym kursie zdjęcia przygotowane są na neutralnym tle, dzięki któremu zdjęcia mogą posłużyć do dalszych manipulacji. Uzupełnij swój warsztat o te techniki i nie popełniaj popularnych błędów!

Trudne do sfotografowania produkty

Fotografowanie butów czy innych produktów na białym tle to łatwe zadanie, w porównaniu z przedmiotami mocno refleksyjnymi czy przezroczystymi. W tym kursie przyjrzymy się zróżnicowanym produktom, które wymagają różnego podejścia i wielu niestandardowych rozwiązań. Co ważne, skupiam się na fotografii, a nie renderze, bo często „zdjęcia” reklamowe nawet nie widzą aparatu.

Różne techniki oświetleniowe

Do sfotografowania różnych produktów używamy zróżnicowanych technik oświetleniowych. Tu już nie wystarczą dwa softboxy i kawałek białego tła. Pokażemy Ci jak użyć panelu dyfuzyjnego, własnoręcznie zrobionego namiotu do fotografowania biżuterii czy skrzyżowanej polaryzacji, która potrafi zdziałać cuda.

Postprodukcja

W tym kursie nieco inaczej podeszliśmy do tego tematu - tego typu postprodukcja jest czasochłonna i często - mało ciekawa. Główne narzędzia do pędzel korygujący, łatka i pióro. Dlatego postanowiliśmy, żeby każdy plik rozebrać na warstwy i pokazujemy za co odpowiada każda z nich. Dodatkowo każdy plik TIF możesz pobrać i przestudiować za co odpowiada każda kolejna warstwa.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest przede wszystkim do osób, które zajmują się fotografią produktową pod ecommerce, ale zmagają się z różnymi problemami, które sprawiają trudne produkty. W tym kursie pokazujemy w jaki sposób sobie z nimi poradzić, zarówno na etapie robienia zdjęć, jak i postprodukcji. Kurs pokazuje w jaki sposób robić zdjęcia na neutralnym tle, ale nie porusza kwestii przygotowania całych kompozycji z elementami scenografii.

Czego się nauczysz?

 • Przygotowanie sprzętu i studio

 • Fotografowanie odbijających produktów

 • Fotografowanie czarnego produktu na czarnym tle

 • Wykorzystanie zaawansowanych technik oświetleniowych

 • Postprodukcja pokazana w formie przestudiowania plików TIF

 • Mnóstwo praktycznych wskazówek!

Zawartość

Fotografia Produktowa

3 rozdziały 21 lekcji 2h 47min

 • Wstęp

  13min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  5min

  Sprzęt

  8min

 • Fotografia Produktowa w Praktyce

  1h 27min

  Sztućce

  7min

  Butelka whisky

  8min

  Butelka Piwa

  8min

  Krem

  8min

  Szklanka

  4min

  Prezenter - czarne na czarnym

  7min

  Zegarek

  Podgląd lekcji

  19min

  Okulary

  12min

  Pierścionek

  9min

  Podsumowanie

  5min

 • Fotografia Produktowa - Postprodukcja

  1h 8min

  Sztućce - edycja

  Podgląd lekcji

  3min

  Butelka whisky - Edycja

  9min

  Butelka Piwa - Edycja

  6min

  Krem - Edycja

  7min

  Szklanka - Edycja

  3min

  Prezenter - Edycja

  4min

  Zegarek - Edycja

  6min

  Okulary - Edycja

  3min

  Pierścionek - Edycja

  28min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne Sesje Testowe i Polaroidy

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super pomocny kurs. A jak zrobi kołdry, poduszki, koce?

Kamil

20 marca 2021

Monika

2 września 2021

Adam Jamroz

29 marca 2022

Faustyna Sitek

24 października 2022

Kurs Fotografia Produktowa

 • 21 lekcji wideo

 • 2h 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Produktowa

 • 21 lekcji wideo

 • 2h 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych