- Opis
- Recenzje
- Autor
- Transkrypt
- Pytania i odpowiedzi
- QA
Wprowadzenie
Światło błyskowe to najpopularniejszy typ oświetlenia w fotografii. Kupując niedrogą lampę, często dostajemy naprawdę potężne narzędzie, którym możemy oświetlić rozmaite plany zdjęciowe. Jednak będąc na początku swojej fotograficznej drogi, ciężko wybrać konkretne rozwiązanie - lampa reporterska, studyjna, zasilana z sieci, czy z baterii? To tylko jedno, z niewielu pytań, które zadają sobie fotografowie. W tym, bardzo obszernym materiale, rozwiejemy wszystkie wątpliwości i pokażemy najbardziej popularne na rynku rozwiązania.
- Kompleksowy przegląd sprzętu na rynku
- Rozwiązania na każdą kieszeń i ich zalety i wady
- Światło jako skalowalny system
- Najważniejsze pojęcia
- Tipy i triki związane ze światłem
- Praktyczny Warsztat fotografa
- Typy światła na każdą okazję
Kompletne źródło wiedzy
Kurs, który masz przed sobą to kompletne kompendium na temat lamp błyskowych. W pierwszej części przyjrzeliśmy się różnym typom lamp błyskowych - reporterskim, bateryjnym o mocy 200-300Ws, bateryjnym o mocy 500-600Ws i studyjnym. W sumie przestudiowaliśmy 11 różnych lamp w zakresie cenowym od 400 do 9000 zł ze stajni Profoto i Quadralite, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego pokazujemy różne, dedykowane systemy wyzwalania - od użycia prostych wyzwalaczy do wyzwalanie nadajnikami wbudowanymi w lampy.
Najważniejsze pojęcia i zastosowania
W kursie wyjaśniliśmy takie pojęcia jak moc i zoom lampy, czas trwania błysku czy zasadę odwróconego kwadratu. Nie zabrakło również pokazania trybów HSS, TTL czy użycia multibłysku. W dalszej części, pokazujemy w jaki sposób obsługiwać najbardziej popularne lampy - pokażemy ich różne tryby, jak również współpracę z nadajnikami radiowymi.
Podejście systemowe
Nie zabraknie także spojrzenia na lampy jako cały system - w końcu najlepiej działać w obrębie jednego systemu wyzwalania, a nie żonglować różnymi nadajnikami w zależności od tego, z której lampy będziesz korzystać. Z kursu dowiesz się jak mądrze wybrać system oświetleniowy tak, aby jego komponenty współpracowały ze sobą bez problemu oraz aby był on skalowalny i elastyczny.
Wiedza obowiązkowa dla każdego fotografa
Światło przez wielu uważane jest za najważniejszą składową fotografii. W końcu nawet najlepszy sprzęt nie pomoże, jeśli zdjęcie robimy przy kiepskim świetle, lub nie znając podstaw. Podzielamy to zdanie - światło, to fundament który każdy profesjonalista powinien doskonale rozumieć. To także aspekt, który początkującym i foto-amatorom pomoże wejść na zupełnie inny poziom w fotografii.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs przygotowaliśmy dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego oświetlenia i chcą lepiej zrozumieć tajniki lamp dostępnych na rynku. Skorzystają z niego zarówno amatorzy, którzy będą w stanie znaleźć budżetowe rozwiązanie, znacznie polepszające jakość ich fotografii, ale także profesjonaliści, którzy szukają rozwiązań skalowalnych i działających w każdych warunkach. To obowiązkowe kompendium dla każdego związanego z fotografią!
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
- Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.