- Opis
- Recenzje
- Autor
- Transkrypt
- Pytania i odpowiedzi
- QA
Wprowadzenie
Wielu profesjonalnych fotografów nie wyobraża sobie pracy bez możliwości natychmiastowego podejrzenia efektów swojej pracy na większym ekranie. Niezwykłą wygodą jest to, gdy tuż po wciśnięciu spustu migawki możesz dokładnie ocenić ekspozycję, kadr, kolory czy ostrość. Mało tego - pracując z klientem na planie zdjęciowym, możecie na bieżąco omawiać efekty swojej pracy, wprowadzać poprawki. W tym Kursie poznasz tajniki tetheringu od A do Z!
- Wybór odpowiedniego sprzętu i akcesoriów
- Praktyczne porady na temat tetheringu
- Wykorzystanie różnorodnych aplikacji
Zalety tetheringu
Tethering to właściwie same zalety - między innymi to, że do minimum ograniczone jest ryzyko stwierdzenia przez klienta, że "nie podobają mu się zdjęcia". Jedynym mankamentem zastosowania tetheringu jest to, że musimy przywyknąć do kabla plączącego się pod nogami podczas sesji - ale mimo tego jest to zdecydowanie najlepsza, najszybsza i najbardziej niezawodna metoda pracy nad zdjęciami.
Tethering jako sprawdzone rozwiązanie
W coraz większej liczbie aparatów pojawiają się zaawansowane moduły bezprzewodowe, a niedawno lider rozwiązań do tetheringu - czyli firma tether tools - zaprezentowała bezprzewodowe urządzenie do tetheringu. Jednak nadal metoda klasyczna zdecydowanie wyprzedza te nowoczesne rozwiązania.
Wybór odpowiedniego kabla
Nasze wideo zaczniemy od pokazania akcesoriów, z których Kuba Kaźmierczyk korzysta na co dzień - to przede wszystkim kabel. Tu niestety nie ma sensu iść w półśrodki. Sam, chcąc zaoszczędzić, kupił dwa tanie kable, które naprzemian zawieszały komputer albo aparat. Dopiero po zakupie markowego kabla wszystko zaczęło działać jak należy. Kable dostarczone przez producenta aparatu też są jak najbardziej w porządku, ale ich długość to najczęściej półtora metra. Dowiesz się więc jak zadbać o odpowiedni sprzęt.
Najlepsze akcesoria
Kolejne elementy to podstawa laptopa i statyw. Dzięki mobilnemu pulpitowi macie dostęp do komputera w każdym miejscu, a co ważne - jest na wysokości waszego wzroku, a nie jak w przypadku, klasycznego stołu, na wysokości pasa. Pozwala to niesamowicie odciążyć kręgosłup.
Praca z różnymi aplikacjami
W Kursie Kuba pokazuje tethering przy użyciu różnych metod i aplikacji. Każdy producent podchodzi do tematu trochę inaczej. Dla przykładu, Olympus udostępnia tethering tylko natywnej aplikacji, dlatego chcąc zgrywać zdjęcia od razu do Lightrooma czy Capture One należy użyć funkcji auto-importu (LR) lub hot-folderu (C1). Inny aparat Kuby - Hasselblad X1D współpracuje z natywną aplikacją Phocus, dzięki pluginowi może współpracować z Lightroomem, ale w ogóle nie jest wspierany przez Capture One. Z kolei Sony nie jest wspierane przez Lightrooma, ale świetnie działa z Capture One. Te wszystkie scenariusze przerobiliśmy dla Ciebie w tym materiale, więc od teraz tethering nie będzie sprawiał Ci żadnego kłopotu i będzie mocnym pomocnikiem na Twoich sesjach.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs powstał z myślą o wszystkich fotografach, którzy chcą rozwinąć swój warsztat i techniki pracy, tak, by pracować lepiej i wydajniej.
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
- Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.