- Opis
- Recenzje
- Autor
- Transkrypt
- Pytania i odpowiedzi
- QA
Wprowadzenie
"Najlepszy aparat to ten, który masz zawsze przy sobie" - jak powiedział kiedyś znany fotograf, Chase Jervis. W obecnych czasach ten cytat jest bardziej aktualny, niż kiedykolwiek. W końcu aparaty w smartfonach, które towarzyszą nam na co dzień, pozwalają na wykonanie zdjęć, jakie kiedyś były nieosiągalne dla typowego użytkownika aparatu fotograficznego. Sprzęt staje się coraz lepszy, i jeśli odpowiednio do niego podejdziemy oraz poznamy jego ograniczenia - będziemy w stanie uzyskać naprawdę ciekawe rezultaty. W tym kursie dowiesz się jak wyciągnąć maksimum z aparatu w smartfonie i stworzyć kreatywne, estetyczne i wysokiej jakości fotografie.
- Świadomy wybór odpowiedniego aparatu
- Zmiana ogniskowej
- Maksymalne wykorzystanie możliwości smartfona
- Niezbędna teoria - od ekspozycji i kompozycji po aspekty techniczne
- Udana postprodukcja
- Bezpieczna archiwizacja zdjęć
Ograniczenia i możliwości aparatu smartfona
Trzeba pamiętać, że nawet flagowe smartfony nie zastąpią nam porządnego, profesjonalnego aparatu, który wyposażony jest w większe, bardziej czułe na światło sensory. Mimo tego w wielu sytuacjach jakość generowana przez aparat smarftona będzie w zupełności wystarczająca, a my uzyskamy ciekawe i atrakcyjne fotografie, wykorzystując maksimum oferowane przez nasz sprzęt.
Świadomy wybór ogniskowej
Dzisiejsze smartfony wyposażone są w kilka aparatów. Dzięki temu możemy zmieniać ogniskową, od ultraszerokiego kąta, aż po teleobiektyw. Trzeba jednak robić to świadomie, nie używając wartości pośrednich, które będą niszczyły jakość zdjęć. Wiele osób w ogóle zapomina o tym, że dysponują kilkoma aparatami, i wykorzystują tylko ten standardowy, ograniczając tym samym potencjał swoich fotografii.
Niezbędna teoria
Zaczynając przygodę z fotografowaniem smartfonem trzeba zacząć naukę od podstaw. Nie obejdzie się zatem bez wiedzy teoretycznej - o trójkącie ekspozycji, kompozycji czy technicznych aspektach aparatu. Dodatkowo dowiesz się jak wykorzystać zewnętrzne aplikacje do fotografowania, które pozwolą na wyciągnięcie ogromu szczegółów ze zdjęć już w samej postprodukcji, jak również umożliwią bezproblemowe kontrolowanie parametrów.
Wykorzystanie Adobe Lightroom
W zależności od użytego smartfona natywne aplikacje będą mniej lub bardziej zaawansowane. Dlatego też w tym kursie, skupiliśmy się na multiplatformowym Adobe Lightroom. To ciekawy i często wykorzystywany program, który zawiera w sobie zakładkę do fotografowania, a także umożliwia katalogowanie, edycję i archiwizację zdjęć. Już wersja demonstracyjna udostępnia sporo przydatnych funkcjonalności, natomiast wszystkim tym, którzy chcą się wgłębić w temat fotografii, polecamy niedrogą subskrypcję.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs stworzony został dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o fotografowaniu smartfonami. Znajdą tutaj dla siebie coś zarówno te osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w fotografowaniu, jak i te, które znają już podstawy fotografii.
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
- Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.