- Opis
- Recenzje
- Autor
- Transkrypt
- Pytania i odpowiedzi
- QA
Wprowadzenie
Początki z fotografią są niezwykle ekscytujące. Wielu fotografów marzy dodatkowo o zbudowaniu zestawu, który pozwoli poczuć namiastkę fotografii studyjnej. Jak jednak sobie poradzić mając mocno ograniczony budżet? Wbrew pozorom, żeby robić dobre zdjęcia wystarczy kilkanaście metrów kwadratowych i naprawdę niedrogi sprzęt. W tym kursie pokażę Ci w jaki sposób zbudować podstawowy zestaw i na co zwrócić uwagę podczas robienia sesji portretowych.
- Niewielka przestrzeń, która daje wiele ograniczeń, ale wiele osób nie dysponuje większą
- Sprzęt użyty w kursie nie nadszarpnie portfela zbyt mocno
- Gotowe ustawienia światła
- Praca z różnymi źródłami światła - naturalnym, ciągłym i błyskiem
- Pokazany cały proces powstawania sesji
Mała przestrzeń - duże możliwości
Miejsce bardzo często jest problemem podczas sesji zdjęciowych. Pamiętaj jednak, że nie zawsze musisz robić całą sylwetkę. Jeśli ograniczysz ambicje do planu amerykańskiego lub bliższego portretu, bez problemu zbudujesz podobne ustawienia u siebie w mieszkaniu. Sprawdź również nasz kurs o domowym studio - to prawdziwa kopalnia wiedzy - tam jednak bazujemy na profesjonalnym sprzęcie.
Kompleksowe podejście sprzętowe
W kursie wykorzystujemy niewielką ilość dostępnego i taniego sprzętu. Pokazujemy gdzie można zaoszczędzić, a gdzie absolutnie nie warto. Może się okazać, że zrobienie softboxa samemu będzie droższe niż zakup taniego, ale gotowego w sklepie fotograficznym. W kursie używamy również taniego i dostępnego dla każdego aparatu i dobrych, ale stosunkowo tanich obiektywów.
Nie tylko sprzęt - liczy się wszystko wokół
Ustawienia światła i aparatu to tylko składowe udanych zdjęć. Dopiero połączenie tego z odpowiednim pomysłem, dobrym makijażem i ciekawymi ubraniami da upragniony efekt. Temu zagadnieniu oczywiście również przyglądamy się w kursie. Zobaczysz jak dobieramy całość, żeby wszystko idealnie ze sobą grało.
Światło dzienne i sztuczne
W kursie pokażemy Ci w jaki sposób pracować ze światłem naturalnym, ale również sztucznym. Wykorzystujemy do tego małą lampę reporterską, której zakup jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z błyskiem. Do tego użyjemy bardzo taniego rozwiązania LED, które kupimy za grosze, a chcąc pracować z otwartą przysłoną, sprawdzi się naprawdę dobrze. Po obejrzeniu tego kursu doskonale będziesz wiedzieć czego potrzebujesz i jak wycisnąć maksimum nawet z niedrogiego sprzętu.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs idealnie wpasowuje się w oczekiwania fotografów, którzy rozpoczęli swoją przygodę z fotografią, ale chcą rozwijać się w fotografii studyjnej i muszą postawić pierwszy krok. Najłatwiej zacząć od zdjęć we własnym mieszkaniu, a mając ograniczony budżet, nie stoi to na przeszkodzie, aby robić dobre zdjęcia. To kompendium wiedzy i inspiracja dla osób dla początkujących fotografów.
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
- Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.