Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

W tej serii warsztatów stworzymy kilka Assetów 3D w aplikacji Blender i z pomocą pluginu Raptor postaramy się wygenerować kolekcję obrazów na potrzeby produkcji Tokenów NFT.

3 lekcji

1h 16min

5 (1 oceny)

Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT - z Blenderem i Pluginem Raptor

Tworzenie kolekcji obrazów na potrzeby zbudowania tokenów NFT to temat nowy dla wielu projektantów. O ile projektowanie dwuwymiarowych assetów jest stosunkowo mniej skomplikowane to trójwymiarowa, automatycznie wyrenderowana kolekcja z metadanymi jest już pewnym wyzwaniem. Przy projektowaniu assetów 2D artyści mogą skorzystać z darmowych, webowych generatorów kolekcji NFT. W przypadku 3D potrzebne są odpowiednie pluginy do samych aplikacji. W tej serii warsztatów stworzymy kilka Assetów 3D w aplikacji Blender i z pomocą pluginu Raptor postaramy się wygenerować kolekcję obrazów na potrzeby produkcji Tokenów NFT.

Część Pierwsza - projektowanie podstawowych assetów

W pierwszym Warsztacie stworzymy kilka podstawowych cech naszych obrazów. Kolekcja będzie zbudowana z grafik przedstawiających uśmiechnięte lody czekoladowe w okularach. Dlatego musimy skupić na zaprojektowaniu kilku różnych, trójwymiarowych wafli, okularów, polew czekoladowych, czapek itp. Pierwsza część cyklu to praca z Blenderem gdzie skupimy się na kilku powyższych elementach 3D.

Część Druga - projektowanie zaawansowanych assetów

Drugi Warsztat, to godzinny tutorial, w którym przy pomocy zaawansowanych funkcji Blendera wykonamy kolejne assety 3D. Jako, że motywem przewodnim naszej małej kolekcji są grafiki z czekoladowymi lodami, wygenerujemy następny wafelek w trójwymiarze, a także polewy i inne tego typu elementy pracując z siatkami 3D, jak i z shaderami, które pozwolą nam uzyskać bardzo ciekawy i naturalny wygląd. Aby kolekcja obrazów była różnorodna, należy stworzyć jak największą liczbę podobnych elementów. Dlatego ta część cyklu skupiona jest na pracy z narzędziami i funkcjonalnościami Blendera.

Część trzecia - mieszanie atrybutów i generowanie kolekcji obrazów

Ostatnia część cyklu skupiona będzie na generowaniu kolekcji obrazów bazując na wykonanych wcześniej zasobach 3D. Skorzystamy z pluginu do Blendera, który nam to umożliwi, a dodatkowo utworzy pliki z metadanymi opisującymi właściwości każdego, wygenerowanego obrazka. Aby praca przebiegła sprawnie, należy najpierw poukładać w odpowiedniej kolejności warstwy i obiekty w Blenderze, a na podstawie pogrupowanych obiektów generator w odpowiedniej kolejności zmiesza przygotowane w poprzednich częściach cyklu assety.

Dla kogo jest ten kurs?

Ta seria warsztatów przygotowana jest dla osób, które znają podstawy 3D. Wykonanie assetów 2D do komputerowo generowanej kolekcji NFT jest dość łatwe, w przypadku grafik 3D wygląda to trochę inaczej. Dzięki tym warsztatom graficy pracujący w 3D będą mogli stworzyć również trójwymiarowe assety gotowe do wymieszania w celu stworzenia kolekcji obrazów z odpowiednimi Metadanymi do produkcji Tokenów NFT.

Czego się nauczysz?

  • Praca w Blender

  • Projektowanie oświetlenia i assetów

  • Tworzenie shaderów

  • Przystosowanie elementów 3D do współpracy z pluginem Raptor

  • Warianty płatne i darmowe pluginu Raptor

  • Ustawienia Kolekcji

  • Generowanie obrazów z Metadanymi

Zawartość

Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

1 rozdziały 3 lekcji 1h 16min

  • Tworzenie trójwymiarowej kolekcji NFT z Blenderem i Pluginem Raptor

    2h 36min

    Projektowanie podstawowych assetów

    1h 16min

    Projektowanie zaawansowanych assetów

    54min

    Generowanie obrazów z pluginem Raptor

    26min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Mirosław Ciwoniuk

6 stycznia 2023

Kurs Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

  • 3 lekcji wideo

  • 1h 16min materiału

  • Ostatnia rewizja 01.12.2022

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

  • 3 lekcji wideo

  • 1h 16min materiału

  • Ostatnia rewizja 01.12.2022

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych