Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Figma

Naucz się Figmy od podstaw i projektuj własne interfejsy, strony WWW, aplikacje i wiele więcej >>

11 lekcji

1h 30min

5 (10 oceny)

Figma - od Podstaw

⚠️ Ważne - ten kurs jest w trakcie tworzenia, jego kolejne rozdziały będą pojawiać się sukcesywnie Figma to obecnie wiodąca aplikacja dla projektantów, która pozwala projektować interfejsy aplikacji mobilnych, stron WWW, pracować z design systemami i wiele więcej! Funkcje dostępne w Figmie, takie jak Auto Layout, komponenty, praca w zespole czy biblioteki nie tylko przyspieszają pracę, ale też umożliwiają kolaborację wielu osób w projekcie. W praktyce, wszystkie te role powinny poznać podstawy aplikacji Figma i to właśnie z tą myślą powstał materiał, który masz przed sobą.

Narzędzia i interfejs Figma

W trakcie Kursu poznasz wszystkie narzędzia i techniki pracy w aplikacji Figma. Choć sam interfejs jest niezwykle intuicyjny, warto korzystać ze sprawdzonych schematów oraz technik pracy, które zagwarantują Ci maksymalną wydajność pracy.

Praca z komponentami i Design Systemy

W Figma z dowolnego elementu możesz utworzyć Komponent, którego instancje mogą znaleźć się w innych miejscach w projekcie, a nawet w Bibliotekach. Zmiana oryginalnego komponentu skutkuje podmianą wszystkich jego instancji! To niezwykle skuteczny i wydajny sposób projektowania. Na tej podstawie stworzymy zalążek Design Systemu, czyli fundamentu pod budowę spójnych interfejsów.

Auto Layout i inne ważne narzędzia

Figma oferuje narzędzia, których nie znajdziesz w żadnej innej aplikacji do projektowania. Między innymi Auto Layout pozwala na tworzenie elastycznych, responsywnych interfejsów aplikacji, które łatwo edytować, czy eksperymentować z ich wariantami. W trakcie kursu poznasz wszystkie podstawowe a nawet bardziej zaawansowane narzędzia Figmy.

Praca w zespole

Dzięki opcji współpracy w czasie rzeczywistym możesz zaprosić do pracy nad projektem klienta lub inne osoby z Twojego zespołu. Wprowadzane zmiany są widoczne na żywo w przeglądarce! Jest to najlepszy sposób na dyskusję nad projektem i zdalny, konstruktywny feedback. Dodatkowo w pracy zespołowej możesz też wykorzystać Biblioteki, w których przygotujesz elementy, z których będzie mógł korzystać przy projektowaniu cały zespół! Zmiana elementu biblioteki, np. Style Guide'u skutkuje aktualizacją wszystkich projektów.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Figma jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą efektywnie edytować grafikę czy tworzyć interfejsy w przyjaznym narzędziu, które jest darmowe dla podstawowych zastosowań. Figma nie wymaga subskrypcji ani mocnego komputera - wszystko może też działać po stronie przeglądarki, oferując komfort pracy zarówno osobom początkującym, jak również doświadczonym projektantom..

Czego się nauczysz?

 • Narzędzia i interfejs Figma

 • Praca z komponentami i Design Systemy

 • Auto Layout i inne ważne narzędzia

 • Praca w zespole

Zawartość

Figma

2 rozdziały 11 lekcji 1h 30min

 • Wstęp

  38min

  Kurs Figma od Podstaw

  Podgląd lekcji

  Zakładanie konta

  8min

  Opcje udostępniania

  10min

  Historia wersji

  5min

  Konta Figmy

  11min

  Brakujące fonty

  4min

 • Praca z interfejsem

  52min

  Najciekawsze funkcje Figmy

  12min

  Przegląd interfejsu

  12min

  Opcje widoku

  9min

  Zaznaczanie elementów

  10min

  Organizacja i nazewnictwo

  9min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Mirosław Ciwoniuk

1 lipca 2022

Bardzo fajny kurs. Super wprowadzenie do świata Figmy. Tego właśnie było trzeba 👏 Czekam z niecierpliwością na drugą część 👍

Piter Crank

2 lipca 2022

Julia Mickiewicz

19 lipca 2022

Roxart Agency

29 sierpnia 2022

Bartosz Maćkowiak

18 września 2022

Marcin Białek

10 października 2022

Czekam na dalszą część :)

Katarzyna

13 października 2022

Damian Rabiński

21 października 2022

Wojciech Ścibor

25 listopada 2022

Kurs zapowiada się znakomicie. Dwa pierwsze rozdziały to pełna profeska. Ale niestety wadą jest to, że kupiłem go ponad rok temu, i do dziś nie został uzupełniony o kolejne lekcje.

Marek Plewczyński

30 września 2023

Kurs Figma

 • 11 lekcji wideo

 • 1h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 30.06.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Figma

 • 11 lekcji wideo

 • 1h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 30.06.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych