Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Adobe XD i Muse

W Kursie, poza omówieniem technik pracy w Adobe XD dowiesz się, jak z projektu, który wykonamy, stworzyć działającą stronę z pomocą Adobe Muse!

37 lekcji

5h 29min

5 (2 oceny)

Kurs Adobe XD i Muse - Od Interfejsu po Gotową Stronę

Chcesz szybko i wygodnie projektować interfejsy? Adobe XD CC to niezwykle wszechstronne narzędzie dla UI/UX Designerów, ponieważ oprócz projektowania, pozwala na tworzenie interaktywnych prototypów. W Kursie, poza omówieniem technik pracy w Adobe XD dowiesz się, jak z projektu, który wykonamy, stworzyć działającą stronę z pomocą Adobe Muse!

Narzędzie do pracy z UI w Adobe CC

Jedną z ogromnych zalet XD jest fakt, że znajduje się w popularnym pakiecie Adobe, co znaczy że możesz z niego korzystać w ramach subskrypcji CC, jak również współpracuje z innymi aplikacjami jak Photoshop czy Illustrator. Kurs, który masz przed sobą to kompleksowe omówienie technik pracy w Adobe XD jak również praktyczny projekt strony internetowej, który wykonamy a następnie wdrożymy bez użycia ani jednego kawałka kodu!

Współpraca z innymi aplikacjami

Na przestrzeni Kursu dowiesz się, jak wymieniać informacje z Photoshop czy Illustrator a nawet aplikacjami mobilnymi, które pomogą Ci szybko prototypować na tablecie czy telefonie. Stworzone w ten sposób szkice szybko zaimportujesz do XD i rozpoczniesz pracę z projektem interfejsu użytkownika.

Magia Adobe Experience Design

Szereg pomysłów zastosowanych w Adobe XD sprawia, że projektowanie interfejsów z jego pomocą jest niezwykle wydajne. Jednymi z ciekawych narzędzi jest przykładowo Repeat Grid, który pozwala Ci łatwo powielić powtarzalne elementy interfejsów takie jak tabelki czy listy. Możesz także łatwo umieścić grafiki w każdym z elementów tak stworzonego grida a nawet gotowy tekst, przeciągając obrazy czy pliki tekstowe do aplikacji!

Projektowanie + Prototypowanie

Dzięki zintegrowanej funkcji szybkiego prototypowania w Adobe XD, przygotowany projekt możesz łatwo wzbogacić o przejścia i animacje poszczególnych ekranów. Dzięki funkcji podglądu zarówno w ramach aplikacji, jak i na podłączonym urządzeniu, możesz szybko testować wdrażane rozwiązania i wybrać wygląd zoptymalizowany dla urządzenia pod które projektujesz!

Udostępnianie i komentarze

Niezwykle przydatną funkcją okaże się możliwość udostępniania przygotowanego w XD prototypu strony WWW czy aplikacji. Osoby, które otrzymają łącze, będą mogły podejrzeć działający prototyp, również na urządzeniach mobilnych, jak również wziąć udział w dyskusji i przekazać swój feedback do każdego z Artboardów, oznaczając na nim konkretne poprawki.

Praktyczny projekt strony WWW

W tym Kursie skoncentrujemy się od początku na tworzeniu praktycznego projektu witryny, która będzie reklamowała aplikację inteligentnego domu z którą pracowaliśmy także w innych kursach ścieżki UX. Zaczniemy mniej typowo, bo od widoku desktopowego, a następnie dorobimy widok responsywny i przetestujemy go na telefonie. W gotowym projekcie zaprototypujemy przejścia i interakcje a następnie przygotujemy grafiki pod eksport do sieci.

Tworzenie strony w Adobe Muse

Kolejnym etapem będzie wdrożenie przygotowanego projektu strony w aplikacji Adobe Muse. Będziemy pracować w środowisku graficznym co znaczy, że do wdrożenia strony nie użyjemy ani jednej linijki kodu! Zobaczysz, jak łatwo możesz swoje projekty, bez znajomości technologii webowych wdrożyć jako proste, działające witryny! Tym samym nasz Kurs stanowi kompletne kompendium od szkicowania, przez zdetalowany projekt UI, interaktywny prototyp, aż do gotowej, responsywnej strony WWW!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowałem dla wszystkich osób, które chcą zająć się, lub już się zajmują projektowaniem interfejsów użytkownika i chcą tworzyć nowoczesne strony WWW oraz aplikacje. Workflow pokazany w Kursie pozwoli Ci zoptymalizować czas swojej pracy i tworzyć niezwykle wydajnie ciekawe, działające projekty. Nie jest wymagana wcześniejsza wiedza z zakresu kodowania i wdrażania stron WWW a jeśli chodzi o część z Adobe Muse - nie musisz także posiadać wcześniejszego doświadczenia w pracy z tą aplikacją. Jeśli będziesz chciał rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie - sprawdź Kurs Adobe Muse.

Czego się nauczysz?

 • Interfejs i Narzedzia XD

 • Wydajne projektowanie

 • Prototypowanie przejsc

 • Praca z Adobe Muse

 • Praktyczny projekt UI

 • Tworzenie responsywnej strony

Zawartość

Kurs Adobe XD i Muse

11 rozdziały 37 lekcji 5h 29min

 • Wstęp

  26min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Artboardy oraz Grid

  8min

  Rozdzielczości i ekrany Retina

  6min

  Praca z Photoshop i Illustrator

  10min

 • Interfejs Adobe XD

  10min

  Nawigacja po dokumencie

  4min

  Ważne skróty klawiaturowe

  6min

 • Organizacja projektu

  46min

  Szukanie inspracji

  6min

  Organizacja kolorów

  13min

  Praca z Typografią

  13min

  Narzędzia Kształtów

  7min

  Symbole w Adobe XD

  6min

 • Projektowanie Interfejsu

  42min

  Praca z obrazami

  8min

  Import plików tekstowych

  7min

  Narzędzie Pen Tool

  10min

  Praca z Repeat Grid

  Podgląd lekcji

  6min

  Projektowanie kafelków

  11min

 • Praca z kolejnymi Ekranami

  36min

  Tworzenie Ekranów

  7min

  Ekran Referencji

  8min

  Operacje Logiczne

  6min

  Sekcje z Gridem

  6min

  Projekt Formularza

  9min

 • Prototyp i udostępnianie

  17min

  Prototypowanie w XD

  10min

  Udostępnianie Projektu

  7min

 • Responsywna Witryna

  32min

  Mobilna wersja projektu

  16min

  Podgląd na urządzeniu

  8min

  Eksport grafik

  9min

 • Praca w Adobe Muse

  36min

  Import grafik do Muse

  16min

  Google Fonty w Muse

  14min

  Menu na stronie

  Podgląd lekcji

  6min

 • Kolejne podstrony

  1h 7min

  Drugi ekran

  19min

  Trzeci i czwarty ekran

  16min

  Piąty ekran

  11min

  Szósty ekran

  9min

  Siódmy i ósmy ekran

  12min

 • Dodatki w Muse

  17min

  Elementy interaktywne

  10min

  Muse - export na serwer

  7min

 • Zakończenie

  1min

  Dziękuję za uwagę

  1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Kurs Webflow Kurs Webflow Kurs Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super!

Michał Krzysztoń

7 lutego 2021

Kurs bardzo dobry, ale dla początkujących. Daję 5 gwiazdek bo naprawdę trzeba docenić organizację kolejnych tematów i samego twórcę. Jeżeli jednak zna się podstawy Adobe XD i już coś działa, to raczej nie jest kurs dla niego. Polecać, polecam, choć czuję trochę stratę pieniędzy przez to, że wiedziałem już wiele przed kursem. Pozdrawiam

Paweł Janik

30 marca 2021

Kurs Kurs Adobe XD i Muse

 • 37 lekcji wideo

 • 5h 29min materiału

 • Ostatnia rewizja 27.07.2017

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Kurs Adobe XD i Muse

 • 37 lekcji wideo

 • 5h 29min materiału

 • Ostatnia rewizja 27.07.2017

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych