- Opis
- Recenzje
- Autor
- Transkrypt
- Pytania i odpowiedzi
- QA
3 ocen
Wprowadzenie
Tworzenie prototypów z Flinto to jedna z obowiązkowych pozycji na liście umiejętności najlepszych UI/UX designerów. Flinto pozwala na projektowanie przejść i mikrointerakcji, które z niezwykłą szczegółowością oddają funkcjonowanie projektu. Dzięki temu, możesz idealnie odwzorować to, jak działa aplikacja na potrzeby jej wdrażania a także prezentacji swojego projektu. Pracując z Flinto poczujesz niespotykaną wcześniej kontrolę nad każdym aspektem projektu a kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy to wszystko, czego potrzebujesz!
- Techniki Pracy we Flinto
- Import zasobów ze Sketch
- Animacje i Mikrointerakcje
- Reuzywalne komponenty
- Praktyczny projekt aplikacji
- Tips & Tricks we Flinto
Narzędzia i interfejs
W pierwszej części kursu zajmiemy się pracą na przykładzie, który pozwoli Ci zrozumieć wszystkie najważniejsze koncepcje pracy z aplikacją Flinto i narzędzia takie jak Behaviory, animacje, easing, wykorzystanie gestów oraz tranzycji. Stworzymy efektowny mockup prostego interfejsu, który pozwoli Ci poznać cały potencjał aplikacji Flinto.
Praktyczny Prototyp
Kolejna część Kursu to praca z praktycznym projektem prototypu aplikacji inteligentnego domu w której przygotujemy wszystkie przejścia i animacje. Ten projekt pokazuje, że Flinto w praktyce sprawdza się świetnie i każdy, nawet najbardziej skomplikowany element aplikacji da się wykonać z jego pomocą.
Zachowania i animacje
W porównaniu do innych narzędzi do prototypowania, Flinto posiada szereg unikalnych możliwości, które niezwykle przydają się przy tworzeniu mikrointerakcji i animacji. Jednym z nich są Behaviory, które umożliwają tworzenie reużywalnych komponentów w projekcie, oferując ogromną oszczędność czasu.
Import ze Sketch
W Kursie porozmawiamy także o możliwościach współpracy z innymi aplikacjami, takimi jak Sketch. Z pomocą specjalnego pluginu, będziesz mógł wyeksportować gotowy projekt do Flinto i w przeciwieństwie do innych aplikacji pracować z całą strukturą edytowalnych warstw a także z wektorami!
Morphing elementów
Kolejną świetną koncepcją we Flinto jest możliwość łączenia warstw w ramach przejść. To z kolei pozwala na stworzenie animacji w której jedna warstwa jest płynnie animowana pomiędzy kolenjnymi ekranami lub przygotowanie animacji kształtów które przechodzą jeden w drugi na zasadzie morphingu.
Flinto tylko na mac OS?
A co z użytkownikami systemu Windows? Cóż, to prawda, że Flinto dostępny jest tylko na komputery firmy Apple - istnieją jednak sposoby, aby korzystać z dobrodziejstw systemu mac OS również na PC i laptopach wyposażonych w bardziej popularny system Windows. Więcej o takich możliwościach przeczytacie tutaj. Nie jest to proste rozwiązanie i nie możemy polecać go dla każdego, ale wysiłek może okazać się wart zachodu - szczególnie, że większość nowoczesnych narzędzi do UI i UX designu dostępnych jest w wersjach na system mac OS.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs Flinto jest przeznaczony dla wszystkich osób, które projektują UI i szukają narzędzia, które pozwoli im przygotować w szybkim czasie kompletny, działający prototyp. Będzie on też genialnym uzupełnieniem warsztatu UX Designera który chce lepiej zaprezentować swoje pomysły na przejścia i interakcje projekcie. Flinto to jedna z obowiązkowych aplikacji na liście umiejętoności najlepszych projektantów interfejsów!
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
- Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Autor: Grzegorz Róg
**Idea Architect**
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich. <br><br> W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Średnia ocen autora

-
Notion
-
Webflow Tips and Tricks
-
Strony WWW w Rekordowym Czasie
-
Kurs Webflow
-
Kurs Webflow
-
Kurs Webflow
-
Kurs Adobe XD
-
Strony WWW bez Kodowania
-
Osobisty Asystent
-
Webinary i Wydarzenia
-
Chatboty dla Messenger
-
Trendy w UI i UX 2021
-
Kurs HTTP i API
-
Figma Tips & Tricks
-
Kurs Wordpress
-
Kurs InVision i Craft
-
Kurs InVision Studio
-
Kurs Flinto
-
Kurs Adobe XD i Muse
-
Kurs Framer Classics
-
Kurs Figma
-
Kurs Principle
-
Kurs Sketch
-
Kurs HTML i CSS
-
Kurs Premiere Pro
-
Kurs Material Design
-
Kurs Nowoczesny Webdesign
-
Kurs Projektowania Stron WWW
-
Kurs Tworzenie Aplikacji iOS w Swift
-
Kurs Projektowanie dla iOS
-
Kurs Fotografia Beauty
-
Sekrety Photoshop
-
Kurs Photoshop CC
-
Kurs Fotografia i Photoshop
-
Kurs Responsive Web Design
-
Kurs WordPress - Tworzenie Motywów
-
Kurs Adobe Photoshop
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.
- Informacje
- Lekcje
Autor: Grzegorz Róg
Czas: 5 godzin 37 minut
Aktualizacja: 07.08.2017
- Certyfikat w ramach Ścieżki
- Dostęp z urządzeń przenośnych
- Licencje dla firm i szkół
Wstęp
-
Wprowadzenie
-
Interfejs Flinto
Podstawy i Interfejs
-
Opcje Projektu
-
Właściwości kształtów
-
Organizacja kształtów
Pierwszy Prototyp
-
Ekran szczegółów
-
Praca z wektorami
-
Tworzenie ikonek
-
Ekran z zakładkami
Podstawowe animacje
-
Wstęp do Behaviorów
-
Animacja ekranów
-
Easing w animacji
Projektowanie przejść
-
Scrollowanie elementów
-
Scrollowanie w Behaviorach
-
Łączenie Warstw w animacji
-
Backlinki
Mikrointerakcje
-
Mikrointerakcja z serduszkiem
-
Animacja udostępniania
-
Animacja dodawania zakładek
-
Efekt na przycisku
Projekt aplikacji we Flinto
-
Import ze Sketch'a
-
Onboarding użytkowników
-
Animacja ekranu powitania
Kolejne Ekrany Aplikacji
-
Ekran Logowania
-
Ekran Home
-
Ekran Głównego Menu
-
Przyklejone nagłówki
-
Ekran Urządzeń
-
Biblioteka Komponentów
Zaawansowane animacje
-
Ekran Akcji
-
Menu dolne
-
Ekran Temperatury
-
Zmiana Temperatury
-
Plansza Lampy
-
Ekran Zasłony
-
Ekran Budzika
-
Ekrany zapachów
-
Ekran kamer
Dodatki i Narzędzia
-
Predefiniowane zasoby
-
Gotowy prototyp
-
Flinto lite
-
Bonusowe rady
Zakończenie
-
Do usłyszenia