Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Wstęp do OpenAI API i Playground

Dowiesz się, jak generować treści z pomocą AI ale też stworzysz swoją pierwszą, prostą automatyzację bez kodowania, która umożliwi Ci podłączenie AI do narzędzi, z których korzystasz!

1 lekcji

55min

5 (1 oceny)

Wstęp do OpenAI API i Playground - Zacznij przygodę ze sztuczną inteligencją

W tym warsztacie przyjrzymy się technologii, która obecnie jest najbardziej gorącym tematem w Internecie - sztucznej inteligencji od OpenAI oraz jej zastosowaniom z wykorzystaniem narzędzia Playground, które umożliwia pracę z różnymi modelami danych. Dowiesz się, jak generować treści z pomocą AI ale też stworzysz swoją pierwszą, prostą automatyzację bez kodowania, która umożliwi Ci podłączenie AI do narzędzi, z których korzystasz! W ramach warsztatu przybliżę Ci ideę API OpenAI oraz dowiesz się, jak pracować z promptem - zapytaniami, które zadajemy AI aby wygenerowała dla nas odpowiedzi. To bardzo ważna umiejętność, ponieważ sprawne operowanie zapytaniami pozwala wyciągnąć maksimum z dostępnej technologii. Następnie pokażę Ci różne opcje Playgroundu a także to, jak działają rozmaite modele takie jak DaVinci czy Curie i co możesz z ich pomocą uzyskać. Później przejdziemy do części gdzie z pomocą Playgroundu JavaScript, w oparciu o model Codex stworzymy prostą grę z pomocą samych zapytań! W końcu pokażę Ci jak z pomocą narzędzia Make stworzyć własne zapytania do API co umożliwia połączenie GPT praktycznie z wszystkimi narzędziami, z których korzystasz! Możesz zacząć tworzyć własne małe aplikacje i automatyzacje, które wspierają Cię w codziennej pracy. Jako przykład, stworzymy automatyzację z iOS i Siri, która na telefonie udzieli Ci odpowiedzi wygenerowanych przez AI.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla wszystkich którzy chcą poznać potencjał najnowszych i najbardziej zaawansowanych modeli AI do generowania tekstu, od podstaw. To materiał dla zupełnie niewtajemniczonych, stanowiący jednak dobry przegląd możliwości, które niesie ze sobą AI w obecnej postaci. Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, o czym wszyscy piszą - sprawdź!

Czego się nauczysz?

 • API OpenAI

 • Jak pracować z promptem - zapytaniami

 • Modele takie jak DaVinci, Curie czy Codex

 • Playgroundu JavaScript

 • Jak z pomocą narzędzia Make stworzyć własne zapytania do API

 • Automatyzacja z iOS i Siri

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Anna Wapiennik

7 stycznia 2024

Kurs Wstęp do OpenAI API i Playground

 • 1 lekcji wideo

 • 55min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.01.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Wstęp do OpenAI API i Playground

 • 1 lekcji wideo

 • 55min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.01.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych