Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Animacja w After Effects

Ten Kurs składa się z serii warsztatów poświęconych budowaniu animacji w oparciu o grafiki wektorowe. Jeżeli chcesz nauczyć się tworzyć kreatywne gify i płynne, krótkie animacje - ten materiał jest właśnie dla Ciebie. Wykorzystasz pełnię możliwości After Effects, a tam, gdzie ich braknie - wykonasz projekty z pomocą odpowiednich, użytecznych pluginów. Przygotowane wcześniej ilustracje wektorowe zoptymalizujesz pod kątem animacji, a następnie zaciągniemy wszystko do After Effects.

12 lekcji

4h 39min

5 (7 oceny)

Animacja w After Effects - Praktyczne Projekty

Ten Kurs składa się z serii warsztatów poświęconych budowaniu animacji w oparciu o grafiki wektorowe. Jeżeli chcesz nauczyć się tworzyć kreatywne gify i płynne, krótkie animacje - ten materiał jest właśnie dla Ciebie. Wykorzystasz pełnię możliwości After Effects, a tam, gdzie ich braknie - wykonasz projekty z pomocą odpowiednich, użytecznych pluginów. Przygotowane wcześniej ilustracje wektorowe zoptymalizujesz pod kątem animacji, a następnie zaciągniemy wszystko do After Effects.

Plugin DUIK

Pierwsze lekcje materiału zostały poświęcone pluginowi DUIK. Jest to darmowy dodatek do Aftera, który umożliwia zbudowanie prostej i szybkiej konstrukcji postaci. Potem już wystarczy tylko chwycić za odpowiednie kontrolery... i rozpocząć zabawę z animacją ruchu. Dodatkowo nauczysz się odpowiedniej optymalizacji grafik wektorowych tak, aby praca z nimi podczas animacji była jak najłatwiejsza.

Ruch dopasowany do ścieżki dźwiękowej

W kolejnej części pracując na ścieżkach i kształtach wektorowych w Adobe After Effects wygenerujemy ruchy ust, które następnie dopasujemy do ścieżki dźwiękowej. Będziemy również tworzyć zapętlającą się animację postaci jadącej na rowerze. Wszystko wyeksportujemy do odpowiednich plików, które następnie ułatwią nam zbudowanie animacji GIF.

Animacja ruchów głowy

Następne lekcje poświęcone są płynnej animacji ruchów głowy. Ze wsparciem pluginu Joystick ’n Sliders wprawimy w ruch ciekawą wektorową głowę, tak, aby ruchy były jak najbardziej wiarygodne. Będziemy pracować na przygotowanej w Adobe Illustrator grafice w stylu flat, zaczynając od prawidłowego ustawienia warstw, a na gotowej animacji kończąc.

GIF bez dodatkowych pluginów

Kolejny warsztat poświęcony animacji flat w After Effects to lekcja, w której bez żadnych dodatkowych pluginów wykonamy świetny, zapętlający się GIF ze spacerującą dziewczyną. Będziemy pracować między innymi na ścieżkach w AE oraz tworzyć ruch w taki sposób, aby spacerująca postać wektorowej dziewczyny wyglądała wiarygodnie, a ruchy były płynne i wyglądały naturalnie. Pracując z Puppet Pin tool będziemy również w stanie wprawić w ruch włosy postaci. Ponadto wspólnie wykonamy kreatywny, animowany przycisk play na stronę internetową.

Dla kogo jest ten kurs?

Materiał przygotowany jest dla osób, które mają już opanowane przynajmniej podstawy After Effects i pomału rozpoczynają swoją przygodę z animacją. Wcześniejsza praca z zaawansowanymi grafikami wektorowymi nie jest wymagana, ale proste operacje na warstwach w Adobe Illustrator będą konieczne.

Czego się nauczysz?

 • Optymalizacja grafiki wektorowej do animacji

 • Techniki importowania warstw z Illustratora

 • Praca z warstwami w After Effects

 • Instalacja i korzystanie z zewnętrznych pluginów

 • Generowanie finalnych plików Gif

 • Kreatywna zabawa z ilustracjami wektorowymi.

 • Techniki zapętlania animacji

 • I wiele więcej!

Zawartość

Animacja w After Effects

1 rozdziały 12 lekcji 4h 39min

 • Animacja w After Effects

  8h 25min

  Wstęp

  Podgląd lekcji

  3min

  Wprowadzenie do Duik Bassel.2

  29min

  Riggowanie Postaci w Duik

  1h 11min

  Animacja Boksera

  53min

  Animacja Rowerzysty

  57min

  Animacja twarzy z ruchem ust

  42min

  Animacja głowy z Joystick & Sliders

  28min

  Kreatywny Gif

  50min

  Animowany przycisk play

  35min

  Animacja Baneru

  33min

  Lottie cz-1

  52min

  Lottie cz-2

  53min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Beata Kozłowska

14 stycznia 2021

Czacha dymi ale prowadzący wyjaśnia wszystko pierwsza klasa :)

Dariusz Kurczyński

24 marca 2021

Paulina Mrozik

27 czerwca 2021

Katarzyna Żurawska

10 listopada 2021

Kurs mógłby być krótszy. Z 200 razy powtórzony trick easy ease. Kurs wydłużony o warsztaty... Powtarzane czynności to fajna sprawa bo można lepiej zapamiętać ale męczy trochę ta długość bo kursu nie ma końca.

Oskar Podkaura

5 stycznia 2022

Zaczynam i zaczynam ten kurs (próbując od środka), a Duik dawno nieaktualny i odpłatny więc nie uczę się na czysto tylko zaczynam od programu, który jest nieosiągalny z plikami z 2017 roku. Szkoda, bo prowadzącego inne kursy lubię, tutaj nie jest aktualny i czuję nieco oszukana i pogubiona.

Anna

18 października 2022

Robert Harezlak

25 sierpnia 2023

Kurs Animacja w After Effects

 • 12 lekcji wideo

 • 4h 39min materiału

 • Ostatnia rewizja 28.08.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Animacja w After Effects

 • 12 lekcji wideo

 • 4h 39min materiału

 • Ostatnia rewizja 28.08.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych