Wprowadzenie
W pracy programisty, prócz samej wiedzy i umiejętności, niezwykle ważny jest odpowiedni zestaw narzędzi i ich konfiguracja. Na rynku nieustannie pojawiają się nowe rozwiązania, których zadaniem jest ułatwienie nam pracy. Z tego powodu istotne jest, aby pozostawać na bieżąco i regularnie sprawdzać co nowego pojawiło się w ostatnim czasie. W tym warsztacie poznasz narzędzia, z których warto korzystać w 2020 roku - w tym m.in.: IDE i ich konfiguracja, przydatne wtyczki, praca w środowisku developerskim, nowe warte uwagi frameworki, nowoczesne narzędzia no-code i low-code i trochę sprzętu.
- Z jakiego edytora warto korzystać?
- Jak sprawić by Visual Studio Code służył nam najlepiej?
- Jak pracować na wielu urządzeniach / przeglądarkach?
- Jak skonfigurować środowisko lokalne?
- Czy warto sięgać po narzędzia no-code?
- W jaki sposób AI może pomagać nam już dziś?
- Dlaczego warto sięgać po debuggery, lintery i automatyzacje?
- Jak szybko (i bezpłatnie) hostować proste strony?
- Czy warto inwestować w sprzęt?
Czym jest workflow?
Workflow jest to sposób, w jaki realizujesz swoją pracę. Jako programiści korzystamy z wielu różnych narzędzi. To, które z nich wybieramy oraz jak je konfigurujemy często ma ogromny wpływ na komfort naszej pracy oraz naszą wydajność. Bardzo dobrym nawykiem jest regularne sięganie po nowe narzędzia, które często oferują nowe możliwości lub usprawniają już realizowane procesy.
Pozostawanie na bieżąco
Ze względu na liczbę pojawiających się na rynku narzędzi nieustanne pozostawanie na bieżąco nie jest obecnie możliwe. Nie jest to jednak powodem do tego, aby całkowicie ignorować pojawiające się możliwości. Ważny jest tutaj regularny proces odkrywania oraz testowania, aby dostosować swoje środowisko pracy do naszych osobistych preferencji.
Szybsza praca
Tworzenie oprogramowania samo w sobie jest bardzo wymagające. Odpowiednio skonfigurowany warsztat pracy jest w stanie przenieść naszą wydajność o kilka poziomów wyżej, dając nam przestrzeń do realnego rozwiązywania problemów, bez skupiania się na obsłudze źle dobranych narzędzi.
IDE... i nie tylko
Mogło by się wydawać, że sam edytor kodu jest głównym narzędziem pracy programisty. W praktyce warto spojrzeć na to szerzej, uwzględniając oprogramowanie, rozszerzenia, sprzęt a nawet... biurko, z jakiego korzystamy. To wszystko wpływa na komfort oraz jakość naszej pracy. Biorąc pod uwagę to, jak wiele godzin dziennie spędzamy pisząc kod, warto zadbać o to, by ułatwić sobie ten proces.
Nie zapominaj o otoczeniu
Oprócz oprogramowania, frameworków i sprzętu, warto szczególną uwagę zwrócić na otoczenie - porządek na biurku, wygodne krzesło czy, przykładowo, biurko umożliwiające pracę na stojąco. Tylko pozornie takie rzeczy nie mają wpływu na naszą pracę, a i tak często są całkowicie pomijane w kontekście optymalizacji pracy programisty.
Dla kogo jest ten kurs?
Ten warsztat jest dedykowany wszystkim webdeveloperom, którzy chcą pozostawać na bieżąco i korzystać z nowoczesnych narzędzi lub efektywnie wykorzystywać te, które już od dawna są na rynku. Warto brać pod uwagę fakt, że nawet małe detale potrafią zrobić dużą różnicę. Szczególnie skorzystają na nim osoby, które są na wczesnym etapie nauki programowania lub programują już od lat, jednak dawno nie sięgały po nowe rozwiązania.
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
-
Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.