Masz już konto? Zaloguj się

Kurs NestJS od Podstaw

Nest.js to zyskujący na popularności framework Node.js. W tym kursie poznasz koncepcje o które został oparty.

23 lekcji

5h 24min

4 (4 oceny)

NestJS od Podstaw - Programowanie back-endu w Node.js

Nest.js to zyskujący na popularności framework Node.js. W tym kursie poznasz koncepcje o które został oparty. Na przestrzeni kursu stworzymy pierwszą część aplikacji (kontynuacja dostępna będzie w drugim kursie), przedstawiając kolejne wątki zarówno projektowania samego back-endu jak i wykorzystania tego framework'a. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz naukę back-endu czy chcesz po prostu poznać Nest.js, ten kurs będzie dobrym wyborem.

Podstawy projektowania back-endu

Jeżeli programujesz front-end w JavaScript, możesz wykorzystać swoje umiejętności do tworzenia back-endu, bez konieczności nauki kolejnych technologii. W praktyce jednak nie jest to takie oczywiste, ponieważ istnieje szereg koncepcji back-endowych które po prostu musisz poznać. W tym kursie zobaczysz jak od podstaw powstaje back-end w jednym z najpopularniejszych obecnie frameworków node.js

Wzorce projektowe

W tym kursie znajdziesz wiele nawiązać do różnego rodzaju wzorców projektowych. Pomimo tego, że nie skupiamy się na ich teoretycznych definicjach oraz przykładach wykorzystania, zobaczysz jak funkcjonują w praktyce oraz dlaczego ich rola jest tak istotna w programowaniu. Niektóre z nich będziesz w stanie wykorzystać (o ile już tego nie robisz) również na front-endzie.

Struktura aplikacji

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w kontekście rozwoju back-endu (ale i nie tylko) dotyczy sposobu strukturyzowania aplikacji. W przypadku Nest.js sytuacja jest o tyle prostsza, że niektóre z koncepcji są odgórnie narzucone a fakt, że są bardzo przemyślane, sprawia że rozwój struktury aplikacji również się taki staje. Pomimo tego istnieje wiele decyzji które i tak musisz podejmować samodzielnie. W tym kursie znajdziesz szereg praktycznych wskazówek dotyczących strukturyzowania swojej aplikacji oraz odnalezienia się w strukturze aplikacji, które już istnieją.

Praca z bazą danych

Na pewnym etapie obecność bazy danych w aplikacji staje się oczywista. Jeżeli jednak spotykasz się z nimi po raz pierwszy, zapewne masz wiele pytań i na część z nich odpowiedź znajdziesz w tym kursie. Nawet jeżeli projektowanie pierwszych baz danych masz już za sobą, nadal będziesz w stanie zobaczyć jak do tego tematu podchodzą programiści posiadający wieloletnie doświadczenie. Pamiętaj jednak o tym, że w kursie omawiamy stosunkowo prostą aplikację i w sytuacji gdy spotkasz się z dużymi projektami, część praktyk będzie wyglądać inaczej. Nie ma jednak wątpliwości, że w tym kursie znajdziesz solidne fundamenty z obszaru projektowania i pracy z bazami danych.

Full-stack Web Development

Aktualne możliwości JavaScriptu sprawiają, że świetnie sprawdza się jako główna technologia do programowania aplikacji jako full-stack. W tym kursie znajdziesz wiedzę, która pozwoli Ci poznać lub uporządkować to co wiesz, na temat projektowania back-endu. Jeżeli już teraz front-end nie kryje przed Tobą zbyt wielu tajemnic, Twoja droga rozwoju jako-full stack, z pewnością bardzo się skróci po ukończeniu tego kursu.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest przeznaczony dla programistów, którzy chcą poznać i zrozumieć Nest.js - popularny framework dla Node.js. Dla tych, którzy pracują głównie nad frontendem w JavaScript, ten kurs umożliwi im tworzenie backendu, wykorzystując istniejące umiejętności. Kurs skupia się na fundamentalnych koncepcjach backendowych, wprowadzając w proces tworzenia backendu przy użyciu Node.js oraz Nest.js.

Czego się nauczysz?

 • Struktura back-endu

 • Kontrolery

 • Walidacja danych i DTO

 • Obsługa błędów i wyjątków

 • Warstwy aplikacji

 • Dependency Injection

 • Grupowanie logiki biznesowej

 • Praca z bazą danych

 • Praktyczna praca ze zmiennymi środowiskowymi

 • Migracje i "seedowanie" bazy danych

Zawartość

NestJS od Podstaw

5 rozdziały 23 lekcji 5h 24min

 • Pierwszy endpoint

  59min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Generowanie struktury projektu

  21min

  Porównanie Express z Nest.js

  24min

  Deklaratywne kontrolery

  12min

 • Controller i walidacja danych

  1h

  Generowanie kontrolerów i model danych

  22min

  Walidacja i DTO — data transfer object

  16min

  Kody błędów i wyjątki

  7min

  Kontrolery i DTO — podsumowanie

  15min

 • Warstwa serwisowa i Dependency Injection

  1h 8min

  Warstwa serwisowa

  25min

  Współdzielenie danych dzięki Dependency Injection

  14min

  Zależności pomiędzy serwisami

  18min

  Grupowanie logiki biznesowej

  10min

 • Twardy zapis w bazie

  56min

  TypeORM — podłączenie bazy i pierwsze encje

  20min

  Active Record

  14min

  Relacje OneToMany i ManyToOne

  8min

  Repository Pattern

  13min

 • Rozbudowa bazy danych

  1h 24min

  Projektowanie struktury bazy

  14min

  Rodzaje relacji

  7min

  Relacje w praktyce

  7min

  Techniki pracy ze zmiennymi środowiskowymi

  15min

  Własne repozytoria

  9min

  Migracje w TypeORM

  15min

  Seedowanie bazy

  18min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Hubert Peciak

9 września 2023

Imię Nazwisko

27 listopada 2023

Tomasz

4 kwietnia 2024

Tomasz

5 kwietnia 2024

Kurs NestJS od Podstaw

 • 23 lekcji wideo

 • 5h 24min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.08.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w NestJS od Podstaw

 • 23 lekcji wideo

 • 5h 24min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.08.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych