Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Narzędzia JavaScript Full-Stack Web Developera

W tym kursie znajdziesz przegląd zestawu narzędzi, uwzględniających również te najnowsze, popularne w 2022 roku.

28 lekcji

3h 49min

Narzędzia JavaScript Full-Stack Web Developera - Przegląd i Konfiguracje narzędzi

Narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy są równie ważne jak reszta posiadanych umiejętności. Praca JavaScript Full-Stack Web Developera / Developerki charakteryzuje się koniecznością odnalezienia w wielu różnych obszarach. To bardzo wymagające zadanie w którym znaczącą rolę odgrywają aplikacje, rozszerzenia oraz sposoby ich konfiguracji. W tym kursie znajdziesz przegląd zestawu narzędzi, uwzględniających również te najnowsze, popularne w 2022 roku.

Terminal i jego konfiguracja

Aktualnie trudno wyobrazić sobie pracę w ekosystemie JavaScriptu bez terminala. W pierwszym rozdziale kursu nie tylko dowiesz się o dostępnych na rynku narzędziach oraz rozszerzeniach ale także o sposobach ich konfiguracji, uwzględniających przykłady z codziennej pracy, w tym wykorzystanie GPT-3 do łatwiejszej obsługi terminala.

Praca z IDE

Dla osób, które programują, IDE (Integrated Development Environment) niemal zawsze stanowi najważniejsze narzędzie pracy. Pomimo tego, że na rynku dostępny jest bardzo dobry Visual Studio Code, w tym kursie poznasz bliżej płatne narzędzia firmy JetBrains, które w wielu przypadkach sprawdzą się nieporównywalnie lepiej. Dobrze skonfigurowane IDE potrafi "zrozumieć" Twój kod na tyle, aby skutecznie Ci pomagać w pisaniu kodu, pracy zespołowej czy debugowaniu aplikacji.

Dodatkowe narzędzia

Poza narzędziami bezpośrednio związanymi z programowaniem, istnieje szereg aplikacji które pomagają w codziennej pracy. Mowa o pracy koncepcyjnej, sandboxach, organizacji wiedzy, zadań, kalendarza, poczty czy nawet sięganie po narzędzia no-code / low-code. W tym kursie znajdziesz przegląd tych, które mają duży sens z punktu widzenia full-stack'a, aczkolwiek pamiętaj że każde z nich posiada też różne alternatywy, które mogą bardziej przypaść Ci do gustu.

Package managery i własne skrypty

Kolejnym niezbędnym elementem w programowaniu, są różnego rodzaju zależności projektu oraz narzędzia instalowane na komputerze czy serwerach, w celu ułatwienia pracy lub wręcz jej umożliwienia. Poza tym poruszymy też temat własnych skryptów a nawet tworzenia CLI w Node.js na własne potrzeby.

Tooling ekosystemu JavaScript

Tworzenie aplikacji w JS charakteryzuje konieczność wykorzystywania różnego rodzaju narzędzi, umożliwiających m.in. transpilowanie oraz optymalizację kodu. Obecnie jednym z najlepszych wyborów jest Vite i to na nim skupimy się najbardziej, łącząc go nie tylko z samym JavaScriptem ale także frameworkami CSS (konkretnie Tailwind CSS).

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs powstał z myślą o osobach pracujących w ekosystemie JavaScriptu. Jest to szybkie przegląd dostępnych na rynku narzędzi oraz przykładów ich praktycznego wykorzystania w codziennej pracy. Jeżeli szukasz inspiracji, nowych narzędzi lub sposobów usprawnienia codziennych zadań — w tym kursie je znajdziesz.

Czego się nauczysz?

 • Przegląd dostępnych terminali

 • Konfiguracja terminala do swoich potrzeb

 • Własne CLI

 • Wybór i konfiguracja IDE do full-stack web developmentu

 • Przegląd dodatkowych narzędzi ułatwiających codzienną pracę

 • Package Managery (bun, pnpm, yarn, npm, brew, apt)

 • Przykłady użytecznych narzędzi no-code

 • Tooling Ekosystemu JS (Vite)

Zawartość

Narzędzia JavaScript Full-Stack Web Developera

5 rozdziały 28 lekcji 3h 49min

 • Konfiguracja terminala

  55min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  DIaczego potrzebujesz dobrego terminala?

  4min

  Wybór terminala

  6min

  Konfiguracja terminala

  13min

  Techniki pracy z terminalem

  9min

  Przydatne polecenia

  12min

  Praca z SSH

  8min

 • IDE

  58min

  Wybór IDE

  14min

  Lekkie edytory kodu

  9min

  Konfiguracja edytora

  12min

  Dodatkowe narzędzia

  9min

  Sandboxy

  6min

  Techniki pracy

  7min

 • Przydatne aplikacje i rozszerzenia

  49min

  Praca koncepcyjna

  5min

  Tooling

  11min

  Narzędzia wspomagające

  10min

  Narzędzia ułatwiające skupienie

  6min

  Organizacja wiedzy

  9min

  Narzędzia no-code

  8min

 • Package Managery

  32min

  Przegląd package managerów

  6min

  Manifest projektu

  6min

  Konfiguracja

  7min

  Własne skrypty

  5min

  CLI

  7min

 • Tooling

  35min

  Przegląd narzędzi

  9min

  ESLint i Prettier z Vite

  10min

  Tailwind i Tailwind UI

  7min

  Build produkcyjny

  9min

Autor kursu

Adam Gospodarczyk

Średnia ocen autora: 5

Bio
Nazywam się Adam Gospodarczyk, jestem designerem i full-stack developerem. Przez całą swoją karierę zawodową pracuję w świecie startupów z branży edukacji, szkoleń pracowników oraz rekrutacji. Jestem współzałożycielem trzech produktów, które rozwijałem w roli CTO od samego początku. Przez ten czas zdobyłem szerokie doświadczenie znacznie wykraczające poza zakres samej technologii. W maju 2017 roku założyłem kanał na YouTube „overment” (https://overment.com) w ramach side-project’u po godzinach. Dziś jest to jeden z największych w Polsce tego typu projektów dla programistów za który otrzymałem nagrodę „JavaScript Hero of Community” podczas konferencji JS Poland 2019. Łącząc moje startup’owe doświadczenie z pasją do technologii, pomogę Ci nauczyć się programowania patrząc szerzej na perspektywę całego biznesu - jest to doceniana przez pracodawców umiejętność, którą wiele osób całkowicie pomija. Przy tym wszystkim pokażę Ci jak ważna jest regularna nauka i pozostawanie na bieżąco.
Inne kursy tego autora
Prompt Engineering Osobisty Avatar AI No-code Newsletter na Autopilocie NestJS w Praktyce NestJS od Podstaw

Kurs Narzędzia JavaScript Full-Stack Web Developera

 • 28 lekcji wideo

 • 3h 49min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Narzędzia JavaScript Full-Stack Web Developera

 • 28 lekcji wideo

 • 3h 49min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych