Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Kariera w UX

UX Designer to zawód, który z tygodnia na tydzień zdobywa coraz więcej rozgłosu na rynku pracy. Coraz więcej firm widzi potrzebę budowania użytecznych produktów cyfrowych i interesuje się tematem projektowania zorientowanego na użytkowników. To świetna okazja dla ludzi, którzy chcą pracować w szeroko pojętej branży IT, ale niekoniecznie od strony technicznej. Zarówno w Polsce jak i na Zachodzie branża UX dynamicznie się rozwija i nadal jest mnóstwo miejsc pracy przy ciekawych projektach. Jedno z nich czeka na Ciebie, więc nie trać czasu i spróbuj swoich sił!

32 lekcji

6h 5min

5 (10 oceny)

Kariera w UX - Branża User Experience od Środka

UX Designer to zawód, który z tygodnia na tydzień zdobywa coraz więcej rozgłosu na rynku pracy. Coraz więcej firm widzi potrzebę budowania użytecznych produktów cyfrowych i interesuje się tematem projektowania zorientowanego na użytkowników. To świetna okazja dla ludzi, którzy chcą pracować w szeroko pojętej branży IT, ale niekoniecznie od strony technicznej. Zarówno w Polsce jak i na Zachodzie branża UX dynamicznie się rozwija i nadal jest mnóstwo miejsc pracy przy ciekawych projektach. Jedno z nich czeka na Ciebie, więc nie trać czasu i spróbuj swoich sił!

Natura pracy UX Designera

Z kursu dowiesz się czym różni się praca UX Designera w różnego rodzaju agencjach i zespołach wewnętrznych. Oczywiście warto zdobyć różnego rodzaju doświadczenia, ale warto się zastanowić, gdzie Ty mógłbyś zacząć swoją przygodę z UX. Dowiesz się także na czym polega kompleksowy proces projektowania produktów cyfrowych oraz na jakich etapach tego procesu skupia się praca w zależności od specjalizacji, którą obierzesz.

Narzędzia pracy

Rekruterzy w Polsce bardzo często przykładają wagę do znajomości narzędzi pracy - w zwięzły sposób opowiem Ci o nich, jednocześnie nie zanudzając szczegółami i wymaganiami dotyczącymi każdego z nich. Ja sam testowałem już dziesiątki narzędzi UX-owych i te, o których Ci opowiem są zarówno powszechnie używanymi w branży, jak i najbardziej użytecznymi w mojej opinii. Omówię aplikacje wspomagające zarówno projektowanie interfejsów, jak i te od analityki i badań user experience.

Umiejętności twarde i miękkie

Praca UX Designera ma miejsce na styku kilku sił - biznesu, wymagań użytkowników oraz technologii. To mieszanka projektowania, psychologii, analityki biznesowej oraz badań społecznych. Z racji tego, od projektantów wymaga się takich umiejętności jak projektowanie stron, tworzenie person, przeprowadzanie wywiadów czy testowanie użyteczności. Dowiedz się jakie umiejętności twarde pomogą Ci zdobyć zdobyć pracę w tej branży, a jakich wymagać będzie każdy pracodawca. Jako że jest to praca w dużej mierze oparta na komunikacji i pracy z ludźmi, umiejętności miękkie są nie mniej ważne niż te twarde. Dowiedz się dlaczego empatia, aktywne słuchanie oraz umiejętności mediacyjne są tak ważne w tej branży.

Nie bój się pierwszych kroków

Obserwując ludzi z mojego otoczenia, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie pracy w branży UX widzę, że nie ma znaczenia co robiłeś do tej pory. Większość z nas, mając jakiekolwiek doświadczenie zawodowe lub ukończone projekty na studiach jest w stanie znaleźć odrobinę UX w tym co już zrobiliśmy. To właśnie takie projekty mogą stanowić podstawę Twojego pierwszego portfolio. Podzielę się z Tobą radami na temat tego jak skonstruować CV, portfolio oraz jak znaleźć pierwsze projekty, pod którymi podpiszesz się jako pełnoprawny UX Designer.

Konkretna, rynkowa wiedza od praktyka

Ten kurs to przede wszystkim esencja wiedzy, przekazywana przez praktyka z wieloletnim doświadczeniem i doskonałą znajomością branży od środka. Michał Mazur na przestrzeni lat przeszedł przez szczeble kariery na wielu różnych stanowiskach w branży UX, był również odpowiedzialny za rekrutacje UX designerów. Słowo od autora:Kurs budowałem w oparciu o kilka lat własnych doświadczeń (zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii) oraz informacji, które zdobyłem od dziesiątek projektantów UX z całego świata, których miałem przyjemność poznać na mojej drodze. Mam nadzieję wspomóc Cię w tych najtrudniejszych, pierwszych krokach w branży. Jest wiele informacji i rad, które ja sam chciałbym usłyszeć, rozpoczynając pracę jako UX Designer, więc chcę podzielić się z Tobą praktyczną wiedzą, zarówno z perspektywy osoby, która ma doświadczenie w pracy w tej specjalizacji oraz rekrutowaniu projektantów. Wydaje mi się, że warto zainwestować sześć godzin w wiedzę, która może zmienić bieg Twojej kariery na zawsze!- Michał Mazur

Dla kogo jest ten kurs?

Największą wartość ten kurs będzie stanowił dla tych, którzy chcą rozpocząć pracę jako UX designer i chcą się dowiedzieć o co w ogóle chodzi w tej specjalizacji, jakie umiejętności mogą być wymagane przez pracodawców oraz jak wykonać pierwsze kroki w tym kierunku. Jeśli zarządzasz zespołem, w którym pracują UX Designerzy, lub zajmujesz się rekrutacją ludzi w tej specjalizacji, ten kurs pomoże Ci zrozumieć co jest standardem w branży, jaka jest natura pracy na tym stanowisku oraz zdecydować czy potrzebujesz UX Designera, User Researchera czy może UI Designera.

Czego się nauczysz?

 • Praca UX Designera “od kuchni”

 • Jak wyglada proces projektowania

 • Jak uczyc sie UX i znalezc pierwszy projekt

 • Jakie sa specjalizacje w obrebie UX

 • Jakie umiejetnosci sa pozadane na rynku

 • Z jakich narzedzi korzystaja UX Designerzy

 • Jak aplikowac do pierwszej pracy jako UX Designer

 • Róznice miedzy praca w agencji i w zespole wewnetrznym

Zawartość

Kariera w UX

4 rozdziały 32 lekcji 6h 5min

 • Jak wygląda praca w branży UX

  1h 56min

  Wstęp

  Podgląd lekcji

  3min

  Skąd się wziął UX

  3min

  Dlaczego UX to wartościowa specjalizacja?

  4min

  Kontekst pracy UX

  9min

  Modelowy proces projektowania

  7min

  Podwójny diament projektowania krok po kroku

  12min

  Nazwy stanowisk w branży UX cz. 1

  Podgląd lekcji

  9min

  Nazwy stanowisk w branży UX cz. 2

  10min

  Dyskusyjne nazwy stanowisk

  13min

  Praca w agencji

  8min

  Wady i zalety pracy w agencji

  15min

  Praca w wewnętrznych działach projektowych

  9min

  Etapy dojrzałości UX

  13min

 • Specyfika pracy w UX

  1h 34min

  Narzędzia do prototypowania

  14min

  Narzędzia badawcze

  9min

  Narzędzia analityczne

  10min

  Metody badawcze

  10min

  Metody i narzędzia UX

  11min

  Zasady projektowania i użyteczności

  22min

  Umiejętności miękkie

  18min

 • Jak rozpocząć karierę UX

  1h

  Kursy i książki

  15min

  Blogi, podcasty, mentoring

  14min

  Wybór specjalizacji

  14min

  Jak znaleźć pierwszy projekt

  Podgląd lekcji

  16min

 • Szukanie pracy

  1h 35min

  Konstrukcja efektywnego CV

  12min

  Efektywne CV krok po kroku

  18min

  Portfolio UX Designera

  8min

  Jak opisać projekty w portfolio

  15min

  Wysyłanie aplikacji

  14min

  Networking oraz znaki ostrzegawcze

  7min

  Odnalezienie się w nowej roli

  21min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Michał Mazur

Senior UX Designer

Średnia ocen autora: 5

Bio
Pasjonat metod projektowania zorientowanego na użytkowników z ponad 5-letnim doświadczeniem w pracy nad tworzeniem stron i produktów cyfrowych. Jego mocne strony to analiza UX, badania użytkowników oraz budowanie produktu od podstaw. W trakcie swojej kariery (której większość spędził w Londynie) pracował w agencjach, zespołach wewnętrznych oraz jako freelancer. Lubi pisać na temat UX oraz próbować swoich sił w mentoringu.
Inne kursy tego autora
Kariera w UX

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Krzysztof Pindel

4 stycznia 2021

Super kurs. W prosty sposób wyjaśnia czym dokładnie jest UX, oraz systematyzuje wiedzę jeśli ktoś już trochę "liznął" temat. Oby więcej kursów na takim poziomie było na tej platformie.

Patryk Drab

5 stycznia 2021

Mateusz Szydłowski

20 lutego 2021

Alicja

28 lutego 2021

Świetny, merytoryczny kurs. Polecam.

Marcin Urbańczyk

29 marca 2021

Patryk Korszun

25 maja 2021

Kurs bardzo mi się podobał, bo jest praktyczny. Chciałabym lepszego wizualnego rozwinięcia jak powinno wyglądać poprawne portfolio ale może autor kiedyś pokusi się o takie rozwiniecie.

Magdalena

8 listopada 2021

Małgorzata

4 lutego 2022

Polceam!

Magdalena Antoniak

16 marca 2022

Robert Harezlak

11 września 2023

Kurs Kariera w UX

 • 32 lekcji wideo

 • 6h 5min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Kariera w UX

 • 32 lekcji wideo

 • 6h 5min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych