Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Apollo Client z React.js

Apollo to jeden z największych graczów w ekosystemie GraphQL, zarówno od strony Backendu jak i Frontendu. W tym kursie poznasz czym jest Apollo Client i jak go używać razem z Reactem.

18 lekcji

3h 17min

5 (4 oceny)

Apollo Client z React.js - w Praktyce

Apollo to jeden z największych graczów w ekosystemie GraphQL, zarówno od strony Backendu jak i Frontendu. Ogromna społeczność oraz genialne rozwiązania technologiczne dają możliwość pisania aplikacji opartych o GraphQL w błyskawicznym tempie. W tym kursie poznasz czym jest Apollo Client i jak go używać razem z Reactem.

Jedna warstwa komunikacji

Jeżeli masz już doświadczenie w tworzeniu aplikacji komunikujących się z backendem to z pewnością wiesz czym jest ból niespójnego API oraz wielu sposobów wykonywania requestu po dane. Apollo rozwiązuje ten problem udostępniając jedno proste API do obsługi komunikacji z serwerem GraphQL. Nie musisz się martwić o to jak otworzyć kanał WebSocket dla subskrypcji czy o to jak napisać poprawny Query Document - to wszystko i jeszcze więcej dostarcza dla nas Apollo Client.

Server state + local state w jednym

Apollo 3 posiada niesamowity mechanizm cache, który pozwala zaoszczędzić czas na wykonywanie zapytań oraz setup bibliotek do przechowywania stanu serwera. Wszystkie request trafiają do warstwy pamięci podręcznej, którą zarządza dla nas Apollo - wybiera, dodaje oraz łączy odpowiednie podzbiory tak aby jak najmniej komunikować się z serwerem, a mimo to wiedzieć jaki jest jego stan. Dodatkową cechą mechanizmu Cache jest to, że może być łatwo użyty jako stan lokalny - bez potrzeby instalowania bibliotek takich jak Redux, jesteśmy w stanie stworzyć aplikację stateful w niesamowitym tempie!

Poprawne Unit Testy

Być może spotkałeś się już kiedyś z problemem Unit Testów, które działają - są na "zielono" ale mimo wszystko aplikacji jest zepsuta - to przykład źle napisanych jednostek. Komunikacja z serwerem i odbieranie danych to kluczowy element każdej aplikacji - dlatego ważne jest aby stworzyć poprawne unit testy, które będą nas chronić przed zepsutą aplikacją na produkcji. W kursie tym poznasz poprawny sposób na testowanie klienta Apollo, tak aby testy były stabilne i spełniały swoją rolę.

Błyskawiczne aplikacje

Z pewnością wyobrażasz sobie magiczne aplikację, które działają szybko bez potrzeby czekania na odpowiedzi z serwera oraz posiadające poprawne dane. Skoro tak, wiesz również, że stworzenie takich aplikacji wymaga wiele pracy, dodatkowych bibliotek oraz rozpisania każdego przypadku, tak aby wiedzieć kiedy dane są poprawne a kiedy trzeba zapytać serwer o nie jeszcze raz... A co jeżeli Ci powiem, że Apollo zrobi to za nas? Podejście Cache-First, o które oparta jest biblioteka klienta apollo dostarcza nam te wszystkie w/w cechy, a kurs ten pokaże Ci jak sprawnie posługiwać się tymi narzędziami.

Poważny Gracz w wielu stackach technologicznych

Apollo to poważny gracz w wielu stackach technologicznych. Jeżeli firma decyduje się używać GraphQL - który jest coraz bardziej popularny - to przeważnie w parze idzie Apollo. Dlatego w wielu ofertach pracy możesz spotkać tą technologię jako wymaganą. Zresztą, nie bez przyczyny, Apollo pozwala na sprawne, spójne oraz szybkie budowanie aplikacji czy to z Reactem, czy to z Angularem, Vue, Svelte oraz z Androidem czy iOS - mając jeden wspólny interfejs pracy, firmy są wstanie tworzyć aplikację w różnych technologiach komunikujących się z warstwą Apollo w jeden określony sposób.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten jest stworzony z myślą o FrontEnd developerach znających ReactJS oraz podstawy GraphQL, którzy chcą dodać do swojego arsenału technologicznego poważną broń jaką jest Apollo.

Czego się nauczysz?

 • Wyjaśnienie czym jest Apollo

 • Skonfigurowanie aplikacji React z Apollo Client

 • Przedstawienie useQuery, useMutation oraz useSubscription

 • Wyjaśnienie jak działa najważniejszy feature Apollo Client czyli Cache

 • Stworzenie w pełni działającej aplikacji React z Apollo

 • Praktyczne rozwiązanie dotyczące testowania

Zawartość

Apollo Client z React.js

6 rozdziały 18 lekcji 3h 17min

 • Wstęp

  47min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Czym jest Apollo?

  8min

  Instalacja Backendu

  8min

  Instalacja Frontendu

  16min

  Overview Aplikacji React

  12min

 • Query i Cache

  1h 19min

  Wstęp do Apollo Hooks

  Podgląd lekcji

  9min

  useQuery hook

  18min

  Wstęp do Apollo Cache

  15min

  Paginacja

  18min

  Ćwiczenie - Szczegóły produktu

  11min

  Fragmenty

  7min

 • Mutacje

  28min

  Mutacje - Cache

  Podgląd lekcji

  11min

  useMutation hook

  17min

 • Subskrypcje

  16min

  Setup Apollo Subscriptions

  4min

  useSubscription hook

  12min

 • Unit Testy

  28min

  Testowanie Query

  20min

  Testowanie mutacji

  7min

 • Zakończenie

  1min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Przemysław Nowak

Software Engineer

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od 5 lat pracuję jako Software Engineer z naciskiem na technologie Front-Endowe. Wcześniej pracowałem jako freelancer kodując strony www oraz tworząc layouty. Aktualnie pracuję w firmie Brainly w teamie Infrastructure gdzie zajmujemy się tworzeniem i utrzymywaniem architektury aplikacji Front-endowych. Moja codzienna praca to wyszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych, wdrażanie ich oraz kładzenie dużego nacisku na wydajność. W moich kursach chciałbym przekazywać dużą dawkę praktycznej wiedzy razem ze wskazówkami jak pracować wydaje i zgodnie z dobrymi praktykami.
Inne kursy tego autora
Apollo Client z React.js GraphQL GraphQL

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Robert Studziński

16 października 2021

Bartosz

4 listopada 2021

user deleted

23 listopada 2021

Anna Gnoińska

11 lipca 2022

Kurs Apollo Client z React.js

 • 18 lekcji wideo

 • 3h 17min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.10.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Apollo Client z React.js

 • 18 lekcji wideo

 • 3h 17min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.10.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych