Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Python

Poznaj język programowania Python i naucz się podstaw składni oraz dowiedz się jakie możliwości kryje za sobą ta technologia!

51 lekcji

4h 14min

4 (15 oceny)

Python - od Podstaw

Zastanawiasz się jak najefektywniej wejść w świat programowania? Docierały do Ciebie głosy, że programowanie jest trudne, a próg wejścia stanowi barierę nie do przebicia? Poznaj język programowania Python, jeśli nawet w minimalnym stopniu rozumiesz język angielski z pewnością poradzisz sobie ze zrozumieniem składni jednego z najpopularniejszych języków programowania. W tym kursie poprowadzę Cię od podstaw w nauce języka, za pomocą praktycznych zadań. Już po kilkunastu minutach będziesz w stanie wykorzystać nabytą wiedzę do rozwiązywania własnych problemów i realizacji nieskończonych pomysłów! Zapraszam Cie w fascynującą drogę nauki programowania w Pythonie :)

Python - Wprowadzenie

Zaczniemy spokojnie, od konfiguracji Pythona oraz środowiska programistycznego. Nie tracąc czasu uzbroję Cię w zestaw podstawowych instrukcji, za pomocą których stworzymy pierwsze praktyczne programy komputerowe.  Zobaczysz na czym polega logika tworzenia aplikacji, jak poprawnie wykorzystywać typy zmiennych udostępnione przez twórców Pythona oraz jak poradzić sobie z obsługą błędów. Na końcu tej sekcji dowiesz się  w jaki sposób dbać o wygląd naszego kodu oraz zaoszczędzić czas stosując funkcję.

Moduły

Żeby zrozumieć i wykorzystywać pracę innych programistów pragnę pokazać Ci czym są moduły i w jaki sposób możesz je tworzyć w Twoim programie. To częsta praktyka pozwalająca na zachowanie przejrzystości kodu wraz z możliwością jego powtórnego wykorzystania w innych częściach naszej aplikacji. Zaznajomimy się z narzędziem PIP, dzięki któremu z łatwością zainstalujesz jeden z ponad 200 000 projektów (bibliotek). Korzystając z pracy wykonanej dzięki tysiącom innych programistów zaoszczędzisz czas oraz zminimalizujesz ilość popełnianych błędów. Na koniec sekcji dowiesz się czym jest virtualenv i dlaczego warto korzystać z niego w każdym projekcie.

Python - OOP

W tej sekcji wejdziemy do świata programowania obiektowego - najczęściej wykorzystywanego sposobu w jaki formuje się programy komputerowe w dzisiejszym świecie. Dowiesz się czym jest klasa oraz jak utworzyć ją w Pythonie. Zobaczysz że programiści starają się odzwierciedlić otaczający nasz świat w postać kodu na wszystkie możliwe sposoby. Zapoznam Cię z głównymi nurtami w programowaniu obiektowym, aby zrozumieć w jaki sposób napisać dobrej jakości kod. W każdej części w praktyce wykorzystamy wiedzę teoretyczną zamieniając ją na postać kodu Python-a. Na koniec pokaże Ci jak można obsługiwać niestandardowe zachowania programu w taki sposób, aby nie przestraszyć użytkownika naszej aplikacji :)

Python - Moduł Web

Jeśli masz dosyć tworzenia aplikacji konsolowych...wreszcie możesz odetchnąć. Wkraczamy w świat internetu! Twoim celem jest napisanie kolejnego Facebook, utworzenie własnej strony internetowej lub serwera do gier? Czas wykorzystać wiedzę zgromadzoną podczas tego kursu. Pokaże Ci w jaki sposób zainstalować oraz skonfigurować mikroframework Flask do tworzenia aplikacji internetowych. Krok po kroku pomogę Ci w utworzeniu pierwszej aplikacji internetowej wraz z pokazaniem narzędzi takich jak Jinja, sesji oraz techniki Blueprint. Na koniec sekcji pokażę Ci w jaki sposób wgrać swoją aplikację na zewnętrzny serwer i pokazać się światu!

Skrzynka z narzędziami - jeśli masz problem zajrzyj do tej sekcji ;)

Podczas mojej nauki, pracy oraz pomocy innymi natknąłem się na wiele problemów, które blokowały początkujących adeptów programowania przed dalszą pracą. Być może utkniesz na jakimś błędzie, usuniesz niepoprawną część kodu lub nie będziesz wiedzieć co dzieje się z Twoim programem. Miałem wiele takich chwil, dlatego specjalnie na taką okazję utworzyłem dla Ciebie skrzynkę z narzędziami. Znajdziesz tam sposoby-wytrychy na poradzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Dowiesz się między innymi jak krok po kroku zobaczyć w jaki sposób komputer uruchamia Twój kod, czym mogą być spowodowane niespodziewane błędy oraz w jaki sposób poprawić jakość Twojej aplikacji.

Dla kogo jest ten kurs?

Utworzyłem ten kurs dla osób, które są na początku swojej drogi z programowaniem oraz językiem Python. Jeśli posiadasz już doświadczenie w innych językach programowania z pewnością dużo łatwiej będzie Ci przyswoić wiedzę zawartą w tym kursie, niemniej zakładam, że nie masz pojęcia o programowaniu. W kursie stawiam na praktykę i chcę Ci pokazać jak szybko wykorzystać nabytą wiedzę, dlatego też po bardziej zaawansowaną część teoretyczną odsyłam do blogów, artykułów online oraz książek ze środowiska Pythona-.

Czego się nauczysz?

  • Python - Wprowadzenie

  • Moduły

  • Python - OOP

  • Python - Moduł Web

  • Skrzynka z narzędziami - jeśli masz problem zajrzyj do tej sekcji ;)

Zawartość

Python

5 rozdziały 51 lekcji 4h 14min

  • Wstęp do Python od Podstaw

    46min

    Wprowadzenie

    Podgląd lekcji

    3min

    O czym będzie kurs

    6min

    Konfiguracja Pythona

    3min

    Środowisko programistyczne - Pycharm

    3min

    Instrukcja warunkowa

    3min

    Kolekcje, listy, słowniki

    6min

    Obsługa błędów

    4min

    Pętle i zagnieżdżenia

    10min

    Funkcje

    6min

    Funkcje anonimowe

    3min

  • Moduły

    15min

    Jak podzielić kod

    5min

    PIP - instalowanie bibliotek

    4min

    Virtualenv - hermetyczne środowisko programistyczne

    5min

  • Python - OOP

    50min

    Wstęp do OOP

    2min

    Moja pierwsza klasa

    3min

    Z diagramu do kodu

    4min

    Implementacja klasy

    8min

    Obsługa plików

    8min

    Metoda statyczna

    4min

    Czym jest dziedziczenie

    7min

    Polimorfizm

    5min

    Hermetyzacja w Pythonie

    8min

    Zaawansowana obsługa błędów

    1min

  • Python - Moduł Web

    1h 54min

    Czas na internet

    8min

    Wprowadzenie do microframeworka Flask

    2min

    Dekoratory - czym są

    10min

    Hello Flask - konfiguracja Flaska w Pycharm

    5min

    Flask - tryb deweloperski

    2min

    Endpointy - czym są i jak je zaimplementować

    9min

    Przekazywanie danych przez POST

    5min

    Tworzenie widoków we Flasku - silnik szablonów Jinja

    7min

    Nawigacja na stronie internetowej

    6min

    Dodanie microframeworka do istniejącego projektu

    10min

    Jak używać sesji i do czego służy

    4min

    Cookies - Izolacja danych użytkownika

    3min

    Migracja endpointów do wersji Webowej - technika Blueprint

    3min

    Linkowanie aplikacji

    4min

    Pliki statyczne - dodanie atrakcyjności

    11min

    Domyślny szablon

    3min

    Przekazywanie parametrów url_for

    10min

    Obsługa błędów w aplikacjach internetowych

    5min

    Formularz kontaktowy

    4min

    Wrzucanie aplikacji na serwer

    2min

  • Skrzynka z narzędziami - pomoce

    31min

    Debugowanie

    3min

    Problem domyślnych wartości

    7min

    Usuwanie elementów z iterowanej listy

    4min

    Tworzenie testów jednostkowych

    9min

    Logowanie zdarzeń w naszej aplikacji

    4min

    Lokalny cache w PyCharm

    1min

    Błąd wcięć

    2min

    Podsumowanie

    1min

Autor kursu

Rafał Stępień

.NET, JS, Java, Python

Średnia ocen autora: 5

Bio
Programista pasjonat – miłośnik niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań. Silnie związany z technologiami internetowymi, twórca ponad 100 stron i aplikacji internetowych, obecnie poszerzający swoją wiedzę w dziedzinie IoT, a w szczególności Bluetooth Low Energy. Ugruntowane 8 letnie doświadczenie w branży IT pozwala mu na wykorzystanie najróżniejszych i najnowocześniejszych technologii do zrealizowania swoich projektów. Aktywny uczestnik i współorganizator krakowskich hackathonów oraz warsztatów, mentor, uwielbiający pracę z młodymi ludźmi. Bierze czynny udział w dyskusjach oraz pomocy w środowiskach programistycznych. W wolnej chwili opisujący ciekawe rozwiązania problemów spotykanych na ścieżce IT na swoim blogu. Twórca webinariów oraz szkoleń, starający się w jak najbardziej przystępny sposób przekazywać wiedzę związaną z programowaniem. Absolwent informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, prezes koła naukowego zajmującego się szeroko pojętą elektroniką oraz praktycznym zastosowaniem programowania. Ideowiec i futurysta, podejmujący się rozwiązania skomplikowanych problemów w otaczającym świecie. Pomysłodawca systemu dla osób niewidomych i niedowidzących poruszaniu się w komunikacji publicznej za pomocą technologii Bluetooth. Obecnie spełnia się jako jeden z mentorów IT w międzynarodowej firmie Codecool. Praca z ludźmi + rozwiązywanie problemów na każdym kroku – to jest to! W wolnych chwilach pogłębia wiedzę z zakresu nowych technologii, pasjonat fantastyki – uwielbia spędzać czas w gronie znajomych.
Inne kursy tego autora
Python i Django Python

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Janek Nowak

17 stycznia 2021

Kurs dla początkujących. Dałam ocenę najwyższą, ponieważ zmagałam się wcześniej z kursami, które na początku dawały dużo teorii, a potem okazywało się, że coś ktoś nie dopowiedział.

Marzenna Kepka

3 lutego 2021

Zdecydowanie polecam!:)

Marek Piotrowski

10 lutego 2021

To nie jest kurs dla początkujących.

Damian Staniec

19 marca 2021

taki sobie, na yt lepsze materiały

Aleksander Jedynak

2 maja 2021

Paweł Pilarczyk

15 czerwca 2021

Tak jak wspominali moi poprzednicy - kurs nie jest dla osób początkujących. Gdybym nie miał wcześniej styczności z Pythonem, to nie dowiedziałbym się niczego. Prowadzący się spieszy, w kodzie pojawiają się z odcinka na odcinek zmiany, których prowadzący nie omawia, ani nie tłumaczy, więc można się bardzo łatwo pogubić i sfrustrować, gdy coś nie działa, bo prowadzący tego nie wyjaśnił. Zdecydowanie odradzam nowicjuszom. Osobiście jestem zawiedziony, w porównaniu z kursem np. JavaScript od podstaw, ten kurs to nieporozumienie.

Filip Roszkowski

11 września 2021

Marek Grabowski

14 października 2021

Mikołaj Nogieć

15 listopada 2021

Robert Studziński

16 grudnia 2021

Jacek Lech

7 marca 2022

Kurs przeprowadzony zbyt szybko.

Łukasz Bielecki

3 marca 2022

Karol Kołodyński

19 kwietnia 2022

Nie za bardzo rozumiem osoby, które nisko oceniły kurs bo: jest przeprowadzony zbyt szybko, nie jest dla osób początkujących itd... Przecież prowadzący dokładnie to wyjaśnił we wprowadzeniu! Kurs jest dla osób, które mają podstawową/ogólną wiedzę związaną z programowaniem, systemami operacyjnymi, wierszem poleceń. Ten kurs to świetne wprowadzenie do Pythona, a nie do podstaw programowania, które każdy uczestnik powinien mieć opanowane przed przystąpieniem do kursu. To prowadzi do prostej konkluzji - kurs ma nadany zły tytuł. Prawidłowy tytuł powinien brzmieć "Python od podstaw dla programistów"

Marcin Maciorowski

8 stycznia 2023

Paulina Palma

16 grudnia 2023

Kurs Python

  • 51 lekcji wideo

  • 4h 14min materiału

  • Ostatnia rewizja 26.05.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Python

  • 51 lekcji wideo

  • 4h 14min materiału

  • Ostatnia rewizja 26.05.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych