Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Python i Django

Sprawdź kurs podstawowy najbardziej popularnego frameworka Python

51 lekcji

3h 44min

3 (3 oceny)

Python i Django - Przegląd frameworka

Jeżeli posiadasz już wiedzę na temat programowania w Pythonie, i chcesz pójść o krok dalej, tak, by wdrożyć posiadane umiejętności do praktycznych projektów, jednocześnie poznając odpowiednie, nowoczesne narzędzia do tworzenia stron internetowych - kurs podstaw Django to świetna kontynuacja Twojej ścieżki. Zdobędziesz obszerną wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań, bibliotek, a co najważniejsze - niebawem będziesz w stanie przełożyć umiejętności zdobyte w Kursie na realizację własnych aplikacji. W kursie dowiesz się jak utworzyć stronę HTML z kodem generowanym przez Django oraz w jaki sposób zbudować proste API do wykorzystania na przykład w frameworku frontend-owym, a na koniec przekonasz się jak zaprojektować, zbudować, przetestować i wrzucić swój projekt na serwer.

ORM - jak wygląda nowoczesna obsługa baz danych?

W pierwszej części Kursi dowiesz się jak wygląda nowoczesna obsługa baz danych. Bazy danych zawsze stanowiły spore wyzwanie podczas tworzenia projektów informatycznych. Przez lata udoskonalano sposoby szybszego i wydajniejszego tworzenia aplikacji łączonych z bazami. Wszystkie popularne frameworki internetowe korzystają z narzędzia ORM, który umożliwia generowanie baz danych bezpośrednio z kodu. Przyspiesza to proces tworzenia aplikacji i nierzadko lepiej optymalizuje obsługę bazy niż połączenia tworzone ręcznie przez dewelopera.

Wbudowany panel administracyjny

Jedną z największych zalet Django jest gotowy panel administracyjny, dostępny od samego początku tworzenia aplikacji. Możesz w nim zarządzać użytkownikami, tworzyć, aktualizować, usuwać encję oraz sprawdzać wygenerowane połączenia w bazie danych. Często taki panel może stanowić gotową wartość dla klienta do zarządzania na przykład swoim sklepem internetowym. Wystarczy wstępna konfiguracja! Dlatego też szeroko omówimy panel administracyjny w Django, tak, byś wykorzystał go do swoich potrzeb.

Generowanie kodu strony

W kolejnych lekcjach dowiesz się w jaki sposób utworzyć pełnoprawną stronę internetową - z nawigacją, modelami bazy danych, statycznymi zasobami (takimi jak zdjęcia, style) oraz zarządzanie danymi. Zrozumiesz w jaki sposób przekazywać parametry, jak tworzyć formularze oraz wysyłać maile do użytkowników. Poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem oraz walidacją danych.

API

Dzisiejsze aplikacje internetowe zwykle dzielą się na stronę frontend-ową oraz backend-ową. W Kursie skupimy się na tworzeniu tzw. API do obsługi, na przykład za pomocą framework-ów takich jak React, Angular czy Vue. Dowiesz się czym jest CRUD, REST oraz w jaki sposób zabezpieczyć nasze API przed dostępem osób postronnych. Pokażemy Ci jak zaaplikować tokeny JWT, aby autoryzować się do naszej aplikacji. Na końcu zajmiemy się testowaniem zaimplementowanego rozwiązania. Dowiesz się czym jest Postman i jak z niego skorzystać.

Praktyczne zastosowanie Django

Cały Kurs stworzony został w taki sposób, by przygotować Cię do praktycznego wdrożenia zdobytych umiejętności, tak, byś mógł sprawnie realizować własne aplikacje. W trakcie kolejnych lekcji Kursu wspólnie wykonamy stronę z kodem generowanym przez Django. Dowiesz się jak zbudować proste API, a następnie zbudujemy, przetestujemy i wrzucimy na serwer projekt.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które mają już doświadczenie w pisaniu aplikacji w Pythonie. Bardzo przydatna będzie również wiedza z zakresu budowy aplikacji internetowych (np. biblioteka Flask), zrozumienie działania stron www oraz baz danych. Zakładamy, że nie znasz innych frameworków do budowy strony, jednak jeśli znasz którykolwiek z nich - na pewno ułatwi Ci to przyswojenie materiału. Wszystkie przykłady są pokazane na bardzo prostych przykładach, i jeśli znasz język angielski w stopniu średniozaawansowanym - bez problemu powinieneś zrozumieć wszystkie aspekty kodu.

Czego się nauczysz?

 • Dowiesz się czym jest framework, i dlaczego warto z niego korzystać

 • Stworzysz mockup-y swojego projektu, aby efektywniej wdrażać swoje pomysły

 • Nauczysz się tworzyć proste aplikacje Django oraz projektować API

 • Zapoznasz się z takimi terminami jak migracje, orm czy rest

 • Zrozumiesz dlaczego bezpieczeństwo aplikacji internetowych jest bardzo ważne i jak je zrealizować za pomocą Django

 • Zobaczysz jak testować i utrzymać odpowiednią jakość swojej aplikacji

 • Wgrasz swój projekt do sieci za pomocą narzędzia Heroku, "forWho"

Zawartość

Python i Django

8 rozdziały 51 lekcji 3h 44min

 • Wstęp

  28min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Czym są frameworki

  Podgląd lekcji

  1min

  Django - jeden z najpopularniejszych frameworków webowych

  Podgląd lekcji

  4min

  Instalacja Django

  4min

  Dokumentacja Django

  1min

  Utworzenie pierwszego projektu w django

  3min

  Uruchomienie serwera

  2min

  Mój pierwszy request

  6min

  Debugowanie Django

  3min

 • ORM - obsługa danych

  11min

  Czym jest ORM

  3min

  Migracje w Django

  7min

 • Administracja danymi

  9min

  Dostęp do konsoli Django

  5min

  Panel administracyjny

  4min

 • Omówienie projektu - Recenzje filmowe

  27min

  Wymagania projektowe

  2min

  Mockupy

  3min

  Nawigowanie w Django

  8min

  Przekazywanie parametrów

  5min

  Wyrażenia regularne w ścieżkach dostępu

  6min

  Wzorzec MVT

  3min

 • Wykorzystanie wiedzy w praktyce - implementacja aplikacji

  1h 27min

  Definiowanie modeli do aplikacji

  Podgląd lekcji

  8min

  Aktualizacja modeli

  4min

  Modyfikacja wyglądu

  7min

  Filtry oraz bloki

  5min

  Szablon bazowy

  3min

  Dodawanie formularzy

  6min

  Przygotowanie formularza do zapisu

  3min

  Zapisywanie i walidacja formularza

  5min

  Dodawanie linków

  7min

  Utworzenie widoku filmu wraz z recenzjami

  5min

  Obsługa błędów i weryfikacja modeli

  9min

  Statyczne zasoby

  7min

  Blokowanie dostępu dla niezalogowanych użytkowników

  5min

  Własny formularz logowania

  7min

  Wysyłanie maili

  5min

 • API

  40min

  Czym jest CRUD

  1min

  Frontend vs backend

  1min

  Postman

  2min

  API - omówienie wymagań

  1min

  Przygotowanie modelu

  6min

  Obsługa CRUD

  2min

  Instalacja rest framework

  2min

  Dynamiczne tworzenie API

  6min

  Weryfikacja działania REST API

  5min

  Losowanie obiektu

  6min

  Pobieranie wielu elementów

  2min

  Podstawowa autoryzacja w Web API

  3min

  Autoryzacja JWT

  4min

 • Testowanie

  12min

  Testy jednostkowe

  9min

  Testy integracyjne

  3min

 • Deploy aplikacji

  10min

  Wrzucanie aplikacji do Heroku

  9min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Rafał Stępień

.NET, JS, Java, Python

Średnia ocen autora: 5

Bio
Programista pasjonat – miłośnik niestandardowych i innowacyjnych rozwiązań. Silnie związany z technologiami internetowymi, twórca ponad 100 stron i aplikacji internetowych, obecnie poszerzający swoją wiedzę w dziedzinie IoT, a w szczególności Bluetooth Low Energy. Ugruntowane 8 letnie doświadczenie w branży IT pozwala mu na wykorzystanie najróżniejszych i najnowocześniejszych technologii do zrealizowania swoich projektów. Aktywny uczestnik i współorganizator krakowskich hackathonów oraz warsztatów, mentor, uwielbiający pracę z młodymi ludźmi. Bierze czynny udział w dyskusjach oraz pomocy w środowiskach programistycznych. W wolnej chwili opisujący ciekawe rozwiązania problemów spotykanych na ścieżce IT na swoim blogu. Twórca webinariów oraz szkoleń, starający się w jak najbardziej przystępny sposób przekazywać wiedzę związaną z programowaniem. Absolwent informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, prezes koła naukowego zajmującego się szeroko pojętą elektroniką oraz praktycznym zastosowaniem programowania. Ideowiec i futurysta, podejmujący się rozwiązania skomplikowanych problemów w otaczającym świecie. Pomysłodawca systemu dla osób niewidomych i niedowidzących poruszaniu się w komunikacji publicznej za pomocą technologii Bluetooth. Obecnie spełnia się jako jeden z mentorów IT w międzynarodowej firmie Codecool. Praca z ludźmi + rozwiązywanie problemów na każdym kroku – to jest to! W wolnych chwilach pogłębia wiedzę z zakresu nowych technologii, pasjonat fantastyki – uwielbia spędzać czas w gronie znajomych.
Inne kursy tego autora
Python i Django Python

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Grzegorz Róg

27 lipca 2021

Łukasz Kajdan

8 marca 2022

Nie doszedłem do końca kursu, więc może dalej jest lepiej, ale w moim odczuciu bardzo słaby materiał. Nie wiedziałem co autor robi i dlaczego, mimo że już programuje w innym języku.

Krzysiek

19 sierpnia 2022

Kurs Python i Django

 • 51 lekcji wideo

 • 3h 44min materiału

 • Ostatnia rewizja 29.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Python i Django

 • 51 lekcji wideo

 • 3h 44min materiału

 • Ostatnia rewizja 29.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych