Masz już konto? Zaloguj się

Kurs System Operacyjny w CSS cz.2

W tym warsztacie kontynuujemy pracę nad naszą wizualną kopią strony głównej mobilnego systemu operacyjnego takiego jak Android czy iOS

1 lekcji

32min

5 (1 oceny)

System Operacyjny w CSS cz.2 - Praktyczne Techniki

W tym warsztacie kontynuujemy pracę nad wizualną kopią strony głównej mobilnego systemu operacyjnego takiego jak Android czy iOS - skupiając się na lepszych doświadczeniach wizualnych oraz między innymi na animacjach. Tak jak w poprzedniej części warsztatu, nie wykorzystujemy do tego żadnego Frameworka, a jedynie czyste funkcjonalności CSS, takie jak Keyframes i Transition. Dodatkowo, napiszę prosty skrypt JavaScript, który pozwoli na usuwanie aplikacji, gdy będziemy w trybie edycji. Zapraszam serdecznie do drugiej i ostatniej części tego warsztatu!

Dla kogo jest ten kurs?

Dla każdej osoby która jest zainteresowana technologiami webowymi - z naciskiem na frontend, oraz która obejrzała pierwszą część warsztatu. Rekomendujemy wcześniejsze przerobienie kursu HTML i CSS od Podstaw a także CSS od Podstaw na eduweb.

Czego się nauczysz?

  • Kontynuacja pracy nad wizualnym klonem mobilnego systemu operacyjnego

  • Wykorzystanie wiedzy w praktyce

  • Animacje: CSS Transition

  • Animacje: CSS Keyframes

  • Animacje: Dobre praktyki

  • Bonus: szczypta JavaScript aby ożywić projekt

Autor kursu

Wojciech Połowniak

Sr. Fullstack Engineer

Średnia ocen autora: 5

Bio
Cześć! Nazywam się Wojtek i moja obecna rola to Full Stack Engineer - tworzeniem stron zajmuję się już od ponad dziesięciu lat. Jeśli miałbym wskazać moją pasję, to zdecydowanie byłoby to programowanie w technologiach webowych i dalsze szerzenie się wiedzą :) Możesz kojarzyć mnie z kanału Koduje na Youtube, gdzie stworzyłem ponad 50 darmowych poradników dotyczących różnych zagadnień z Front-Endu, czy jako głównego koordynatora cyklicznych spotkań Meet.js Warszawa. Poza tym jestem też członkiem programu Mozilla TechSpeakers - technologie open-source, ich tworzenie oraz przemowy publiczne również nie są mi obce. Od czasu do czasu prowadzę również indywidualne zajęcia dla osób poszukujących swojej pierwszej pracy jako Front-End developer. Uwielbiam tematykę dostępności sieci - o której świadomość, zwłaszcza na polskim rynku - jest dosyć znikoma. Interesuję się również IoT oraz VR (❤️) czy Game-Developmentem, również w JavaScript! Uważam, że nauczanie jest zdecydowanie najlepszą metodą, by poszerzać swoje horyzonty i dalej się rozwijać! https://koduje.pl
Inne kursy tego autora
Docker Nuxt.js CSS Accessibility CSS Grid

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Bartosz Maćkowiak

8 sierpnia 2022

Kurs System Operacyjny w CSS cz.2

  • 1 lekcji wideo

  • 32min materiału

  • Ostatnia rewizja 30.04.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w System Operacyjny w CSS cz.2

  • 1 lekcji wideo

  • 32min materiału

  • Ostatnia rewizja 30.04.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych