- Opis
- Recenzje
- Autor
- Transkrypt
- Pytania i odpowiedzi
- QA
Wprowadzenie
Język PHP od lat cieszy się niezrównaną popularnością - głównie ze względu na swoją prostotę, jak również i możliwości, jakie oferuje. Wprowadzenie na rynek wersji siódmej tego języka przyniosło wiele istotnych zmian, a zarazem umocniło jego pozycję na rynku. W tym Kursie znajdziesz wiele przydatnych, zaawansowanych technik, które pozwolą Ci tworzyć jeszcze lepsze, bardziej rozbudowane projekty. Stworzymy nie tylko strony internetowe, ale i zaawansowane systemu pracujących na maszynach serwerowych w oparciu o architekturę mikroserwisową. Każdy, kto miał już do czynienia z językiem PHP, znajdzie tutaj coś dla siebie.
- Konfiguracja środowiska pracy z użyciem composer
- Dogłębne omówienie modyfikatorów dostępu
- Omówienie zagadnień związanych z paradygmatami programowania obiektowego
- Omówienie najpopularniejszych wzorców projektowych m.in. Fabryka, Budowniczy, Dekorator czy Obserwator
- Zapoznanie z klasami abstrakcyjnymi, trait oraz interfejsami
- Wyjaśnienie najważniejszych zasad dobrego programowania
- Omówienie narzędzi do analizy oraz naprawy kodu
Konfiguracja projektu z użyciem composer
Kurs podzielony jest na 6 głównych sekcji, w których krok po kroku przejdziesz od konfiguracji środowiska pracy, przez najważniejsze konstrukcje związane z obiektowością, aż po zagadnienia związane z dbaniem o jakość kodu. W pierwszej części dowiesz się w jaki sposób zarządzać bibliotekami używanymi w projekcie oraz stworzyć jego strukturę. Composer, bo o nim mowa, to bardzo wszechstronne i potężne narzędzie. Dzięki niemu można zarówno dołączać kolejne zależności jak również i tworzyć własne skrypty przydatne w pracy z kodem.
Modyfikatory dostępu
Podczas podróży przez zagadnienia związane z modyfikatorami dostępu pokażemy Ci jak w poprawny sposób odizolować kod zawarty w klasach od "świata zewnętrznego". Dowiesz się czym jest pojedyncza odpowiedzialność oraz jak powinna w prawidłowy sposób wyglądać komunikacja pomiędzy obiektami.
Paradygmaty programowania obiektowego
Brzmi to bardzo poważnie - a w praktyce paradygmaty opisują czym się charakteryzuje obiektowość. W tej części opowiemy o najważniejszych zagadnieniach, takich jak dziedziczenie pomiędzy klasami. Wyjaśnimy supermoc klas abstrakcyjnych, w tym również jak korzystać z abstrakcyjnych metod. Powoli zacznniemy wprowadzać Cię w świat interfejsów - choć te dogłębniej poznasz w następnej części Kursu.
Wzorce projektowe
Najobszerniejsza część kursu poświęcona została wzorcom projektowym. Bazując na mechanizmie gry/symulatora, którą wspólnie będziemy rozwijali zapoznasz się z najczęściej używanymi wzorcami. Dowiesz się jak ułożyć kod w logiczne struktury. Pokażemy Ci jak uniknąć pytań "co autor miał na myśli" - jak również przygotujemy kod do jego modyfikacji w przyszłości.
Czysty kod
O czystym kodzie napisano już niejedną książkę. My postaramy się w pigułce przekazać Ci najważniejsze zasady pisania ładnego, zrozumiałego i efektywnego kodu. Pokażemy Ci konstrukcje, które to zadanie ułatwiają, oraz zapoznamy z narzędziami pozwalającymi na analizę kodu jak i jego naprawę.
Dla kogo jest ten kurs?
Ten kurs powstał z myślą o osobach, które miały już do czynienia z językiem programowania PHP i zapoznały się z podstawowymi konstrukcjami tego języka. W ramach kursu poruszane są szeroko rozumiane zagadnienia związane z obiektowością jak i jakością oprogramowania.
Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?
- Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!
- Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.
- Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.
Ten kurs nie posiada jeszcze transkryptu. Choć bardzo się staramy, wygenerowanie transkryptów do wszystkich kursów jest bardzo czasochłonne. W wielu przypadkach wymaga zaangażowania drogiego oprogramowania i godzin pracy przy poprawianiu transkryptu tak, aby był on możliwie jak najlepszy.
Zależy nam na tym, aby przygotować transkrypty do wszystkich naszych treści. To jedyny sposób dla osób niedosłyszących, aby mogły wygodnie uczyć się technologii. Poza tym, transkrypty ułatwiają skanowanie kursu w poszukiwaniu informacji i jego indeksowanie.
Szukamy osób, które mogłyby nam pomóc w poprawianiu transkryptów. Jeśli masz chwilę wolnego czasu i interesuje Cię dany kurs, w zamian za taką pomoc chętnie udostępnimy Ci wybrany materiał. Wyślij swoje zgłoszenie tutaj, jeśli możesz pomóc nam rozwijać platformę.