Masz już konto? Zaloguj się

Kurs PHP

Naucz się jednego z najbardziej popularnych języków do programowania jakim jest PHP!

36 lekcji

5h 22min

5 (5 oceny)

PHP - Techniki Zaawansowane

Język PHP od lat cieszy się niezrównaną popularnością - głównie ze względu na swoją prostotę, jak również i możliwości, jakie oferuje. Wprowadzenie na rynek wersji siódmej tego języka przyniosło wiele istotnych zmian, a zarazem umocniło jego pozycję na rynku. W tym Kursie znajdziesz wiele przydatnych, zaawansowanych technik, które pozwolą Ci tworzyć jeszcze lepsze, bardziej rozbudowane projekty. Stworzymy nie tylko strony internetowe, ale i zaawansowane systemu pracujących na maszynach serwerowych w oparciu o architekturę mikroserwisową. Każdy, kto miał już do czynienia z językiem PHP, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Konfiguracja projektu z użyciem composer

Kurs podzielony jest na 6 głównych sekcji, w których krok po kroku przejdziesz od konfiguracji środowiska pracy, przez najważniejsze konstrukcje związane z obiektowością, aż po zagadnienia związane z dbaniem o jakość kodu. W pierwszej części dowiesz się w jaki sposób zarządzać bibliotekami używanymi w projekcie oraz stworzyć jego strukturę. Composer, bo o nim mowa, to bardzo wszechstronne i potężne narzędzie. Dzięki niemu można zarówno dołączać kolejne zależności jak również i tworzyć własne skrypty przydatne w pracy z kodem.

Modyfikatory dostępu

Podczas podróży przez zagadnienia związane z modyfikatorami dostępu pokażemy Ci jak w poprawny sposób odizolować kod zawarty w klasach od "świata zewnętrznego". Dowiesz się czym jest pojedyncza odpowiedzialność oraz jak powinna w prawidłowy sposób wyglądać komunikacja pomiędzy obiektami.

Paradygmaty programowania obiektowego

Brzmi to bardzo poważnie - a w praktyce paradygmaty opisują czym się charakteryzuje obiektowość. W tej części opowiemy o najważniejszych zagadnieniach, takich jak dziedziczenie pomiędzy klasami. Wyjaśnimy supermoc klas abstrakcyjnych, w tym również jak korzystać z abstrakcyjnych metod. Powoli zacznniemy wprowadzać Cię w świat interfejsów - choć te dogłębniej poznasz w następnej części Kursu.

Wzorce projektowe

Najobszerniejsza część kursu poświęcona została wzorcom projektowym. Bazując na mechanizmie gry/symulatora, którą wspólnie będziemy rozwijali zapoznasz się z najczęściej używanymi wzorcami. Dowiesz się jak ułożyć kod w logiczne struktury. Pokażemy Ci jak uniknąć pytań "co autor miał na myśli" - jak również przygotujemy kod do jego modyfikacji w przyszłości.

Czysty kod

O czystym kodzie napisano już niejedną książkę. My postaramy się w pigułce przekazać Ci najważniejsze zasady pisania ładnego, zrozumiałego i efektywnego kodu. Pokażemy Ci konstrukcje, które to zadanie ułatwiają, oraz zapoznamy z narzędziami pozwalającymi na analizę kodu jak i jego naprawę.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs powstał z myślą o osobach, które miały już do czynienia z językiem programowania PHP i zapoznały się z podstawowymi konstrukcjami tego języka. W ramach kursu poruszane są szeroko rozumiane zagadnienia związane z obiektowością jak i jakością oprogramowania.

Czego się nauczysz?

 • Konfiguracja środowiska pracy z użyciem composer

 • Dogłębne omówienie modyfikatorów dostępu

 • Omówienie zagadnień związanych z paradygmatami programowania obiektowego

 • Omówienie najpopularniejszych wzorców projektowych m.in. Fabryka, Budowniczy, Dekorator czy Obserwator

 • Zapoznanie z klasami abstrakcyjnymi, trait oraz interfejsami

 • Wyjaśnienie najważniejszych zasad dobrego programowania

 • Omówienie narzędzi do analizy oraz naprawy kodu

Zawartość

PHP

7 rozdziały 36 lekcji 5h 22min

 • Wstęp

  16min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Wstęp do composer

  Podgląd lekcji

  8min

  Composer - autoloader

  Podgląd lekcji

  5min

 • Modyfikatory dostępu

  14min

  Modyfikator public

  Podgląd lekcji

  9min

  Modyfikator protected

  5min

 • Magiczne metody

  51min

  Metoda __toString

  7min

  Gettery i settery

  6min

  Własne typy danych

  13min

  Zasada pojedynczej odpowiedzialności

  6min

  Metoda __get

  6min

  Metoda __set

  8min

  Metoda __call

  4min

 • Dziedziczenie

  20min

  Dziedziczenie

  11min

  Prywatny modyfikator dostępu

  8min

 • Wzorce

  3h 13min

  Rozpoczynamy grę

  11min

  Zewnętrzne zależności

  11min

  Lista obiektów

  7min

  Klasa abstrakcyjna

  11min

  Losowość w grze

  7min

  Wzorzec Fabryka cz-I

  7min

  Wzorzec Fabryka cz-II

  7min

  Wprowadzenie do interfejsów

  6min

  Interfejs vs Abstrakcja

  11min

  Unikanie duplikatów metod

  7min

  Wzorzec Budowniczy

  16min

  Metody abstrakcyjne a nadpisywanie

  13min

  Zakończenie gry

  17min

  Wzorzec Dekorator

  14min

  Wzorzec Singleton

  11min

  Wzorzec Obserwator

  14min

  Trait

  13min

  Dependency Injection

  10min

 • Czysty kod

  26min

  Zasady DRY, KISS i SOLID

  9min

  Dokumentowanie kodu

  5min

  Dbanie o jakość - php-cs-fixer, phploc

  12min

 • Zakończenie

  4min

  Podziękowania

  4min

Autor kursu

Miroslaw Karczmarczyk

Konsultant IT, Mentor, Vlogger

Średnia ocen autora: 5

Bio
Programista PHP, specjalista ds. integracji systemów, Tech Lead, Scrum Master to tylko niektóre z moich wcześniejszych ról. Zawsze byłem blisko do branży IT i technologii – nawet gdy przyszło mi pracować jako księgowy czy pracownik biurowy. Pracowałem w różnych firmach, zarówno w małych startupach jak i dużych korporacjach takich jak Microsoft, AON, Eniro czy BlaBlaCar. Programowanie dla mnie to nie tylko praca, ale przede wszystkim moja pasja – wystarczy zapytać moją żonę :). Zawsze gdy miałem do czynienia z oprogramowaniem, zadawałem jedno pytanie „czy można to zrobić lepiej / łatwiej”. To poszukiwanie odpowiedzi właśnie na to pytanie sprawiło, iż dziś jestem w stanie pomagać innym rozwiązywać zaawansowane problemy z dziedziny architektury oprogramowania i uczyć innych programistów. Na co dzień pracuję jako konsultant IT a w ostatnich miesiącach poświęcam sporo czasu na współpracy ze szkołą programowania gdzie pełnię rolę mentora dla ludzi chcących odmienić swoje życie wchodząc do cudownego świata programowania. Po ponad 18 latach pracy jako programista zebrałem dość spory bagaż doświadczeń co pozwala mi analizować nawet najbardziej skomplikowane projekty, zespoły, procesy zachodzące w firmach oraz wyciągać wnioski, których inni nie dostrzegają. Moim głównym celem i źródłem radości jest pomaganie innym bo wierzę, że tylko w ten sposób jestem w stanie zostawić ten świat lepszym niż go zastałem. Wiedzę czerpię ze wszystkich możliwych źródeł, ucząc się samodzielnie od ponad 16 lat. Studia inżynierskie w dziedzinie IT zrobiłem z ciekawości po 11 latach w branży – jak wyszło – kiedyś o tym opowiem.
Inne kursy tego autora
PHP PHP 7

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Michał

11 stycznia 2021

Autor jest niewątpliwie wirtuozem w PHP. Obecnie przechodzę od podstaw ścieżkę PHP. Przerabiając kurs techniki zaawansowane łatwo się pogubić i zniechęcić w rozbudowanym przykładzie gry - wyścigu. Wydaje mi się, że kurs lepszy jest do usystematyzowania posiadanej wiedzy niż do zdobycia nowych umiejętności w efektywny sposób - w ramach ścieżki PHP.

Tomasz Mirkowicz

14 maja 2021

Dawid „Rodzyn”

4 lipca 2021

Kurs jest ok, pokazuje też często sposób poruszania się po kodzie, podczas ostatecznej wersji otrzymania jakieś docelowej klasy, która spełnia nasze potrzeby.

Adrian Kalinowski

19 listopada 2021

Marek Rozwałka

19 lipca 2023

Kurs PHP

 • 36 lekcji wideo

 • 5h 22min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w PHP

 • 36 lekcji wideo

 • 5h 22min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych